Bobocei de sept-oct 2008 - IN SARBATOARE!!! (203)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Salutare si de la noi,

La Multi si Fericiti Ani, Elena! Sa fii sanatoasa, frumoasa, norocoasa si sa ai parte de tot binele din lume!

Claudinna, sa traiti fericiti inca 1000 de ani!

Vad ca discutati despre iaurturi si sucuri. Vladut mananca Iaurt Zdravan de la Napolact si Tnuva Yoplait. I-am dat si Danonino, care ii placeee. Dya, tu intrebai de Teddy, eu i-am dat. I-a placut. Acum am incercat si Santal Junior. Si pe asta il bea cu placere.

Am profitat si noi de vremea frumoasa si am iesit la plimbare pe la pranz. Am fost intr-un loc de care sunt incantata si trebuie sa va impartasesc si voua! Maine incep zilele orasului, si urmeaza sa fie inaugurat un parc nou, in Craiova. Locul arata superb (mai sunt mici retusuri de facut), in sfarsit avem si noi un loc de joaca ok in orasul asta. De fericita ce sunt am pus si poze aici!
La plimbare

Mamica lui Vlad (23.09.2008)

Poze...pozulici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi multmumim de capitol nou.Imi pare rau ca ai parte situ de mofturi la masa tare greu mai e

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

sot de Anca!!!


Iaurt: Radu mananca cu placere Campina (150g, plus cereale fara lapte de la Milupa) si Iaurt Bulgar (de la Mega, brandul lor, nu scrie nicaieri pe el ca e pasteurizat... scrie din lapte integral dar am vazut muuult dupa ce i-am dat sa pape.
Teo mananca de vreun an)
Cu fructe n-am incercat.

Suc: i-am dat de portocale fara zahar (baut cu placere, fara surprize dupa), de mere fara zahar (bleachhh), de pere Santal nectar (delir, l-a baut in 2 min, cu martori, caca cam moale dupa) si Tedi ca baleste la frate-sau (ii place mult, dar face caca instantaneu dupa ce bea )... si cum mama lui bate carciumile de prin toate parcurile s-a mai intamplat sa bea limonada cu apa minerala si cu miere... sau cu zahar brun... bea frumos cu paiul, n-are niciun stress

Masinuta cu baloane de sapun... mie imi place www.crazytoys.ro/jucarii/Masinute-1097/Fifi-si-Floricelele-2063/Vivid-Imaginations-2062/7252/Fifi-si-Floricelele-Masinuta-Mo-cu-baloane-de-sapun.html" target="_blank">aceasta.
Nu stiu exact cum functioneaza, ca nu am vazut-o in actiune, dar e simpatica tare.
Am mai vazut la Diverta diverse "chestii" care fac baloane, in general pistoale, iar la Carrefour aveau personaje din Cars care fac baloane. Oferta deci, e vasta.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

pana am dat eu send... a pus Lumi acelasi link....

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Io n-am vazut link si nu recunosc NIMIK!!!!

Dya da, exact despre masinuta asta ziceam, pentru care ai primit deja 2 link-uri Si vorba Adei, in carefour sunt multe jucarele care fac baloane si nu tre sa suflii tu in ele... sunt cu baterii. Dar la masinuta are si el placerea sa impinga.. deci e mai OK. Noi am primit-o de ziua Dariei si iti inchipui ca Matei sta cu ochii pe Daria sa vada cand o lasa din mana si sa o impinga si el!! Si are 5 ani!!! Bine, probabil daca ar fi a lui s-ar plictisi de ea in 3 minute, dar asa.....

Codruta este super super parcul, din cate se vede in poze!!! Sper ca este aproape de voi si o sa profitati din plin de el!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Cum v-am povestit, am reusit sa-i introduc si lui Radu branza de vaci. Servesc amandoi acum branza de vaci fara conservanti produs 365 (MegaImage).

Cum arata mic dejunurile noastre....
Ma trezesc de dimineata, intre 8 si 9, cand cade un copil din pat peste mine, care dorm pe saltea, langa patul lor. Copilul se trezeste si el si incepe cu diverse fasoane, trezindu-l si pe celalalt copil.
Incep amandoi sa misune in sacii de dormit, ca niste rame frustrate ca nu se pot catzara sau incaleca etc.
Eu, pentru ca mi-am adus de cu seara din sertar, am pampersi la indemana, prind cate o rama, o schimb si o var in trening redandu-i statutul biped.
Apoi sar gardutzul (in usa de la sufragerie este gardutul, ca sa nu iasa radu sa stea pe gresie) si fug la bucatarie care este alaturi si ma apuc sa "pregatesc".
Piticii stau urcati pe gard, unul urla si bombane, celalalt ii da cu ce a vazut el la TV "vrei Paula cu ochelari" "vrei lapte la canuta mare" etc,... etc...
Eu iau frumos doua castronele, pun intr-unul puree de mere (pt Teo, 365) si in altul puree de mere cu banane (ptRadu, de la Hame), cereale fara lapte pt Radu, integrale (fitness) pentru Teo, unt cum ne-a invatat Babymom, scortisoara, si bag la microunde pe rand cate 33 secunde, in uralele asistentei.
Apoi adaug cate un paharel de branza de vaci, sau doua, depinde cat de tarziu e si cum se vor mai incadra celelalte mese.

Pun copiii in scaune, Radu cu centura, dau drumul la TV, ruleaza invariabil Cars (o fi stricat??) si sar gardul dupa castronele, revin cu amandoua intr-o mana, si cu cafeaua mea reincalzita in cealalta.
Sotul meu face cafea pela 12 noaptea, o bea tot cam atunci, si mie imi ramane o cana plina, daca am noroc, si rece, evident.

Pun castroanele si cafeaua pe masa lui Teo, si incep, fiecare cu lingura lui, o lingura la Teo, 2,3,4,5 la Radu ca Teo pana mesteca te apuca jalea... nu-i bai, apuc sa iau o gura de cafea, si repetir.
Uneori Teo vrea sa manance singur, si se descurca binisor, dar nu prea des vrea. Mai beau si eu o gura de cafea, pana striga Teo la mine "mami, cafeaua asta miroase urat!!!" si trebuie sa i-o iau din nas... o pun in biblioteca, unde uit de ea... o beau pe la 12, rece, evident.
Cam asa se desfasoara ostilitatile de dimineata. Dupa ce se termina din castron, Radu incepe sa urle si sa bata cu palmele in masa, motiv pt care nu pun niciodata nimic pe masa lui. Ma duc dupa grisine (da, am mai sarit gardul inca odata) le las cate doua si fug si eu la bucatarie sa rontai ceva de dimineata.
oricum, e muuult mai bine decat cand Radu bea biberon si Teo in acelasi timp urla ca vrea si el sa fie bebelus mic ca Radu.

Ieri s-a trezit din prima chitit pe lapte, asa ca m-am riscat, i-am lasat cana si un pai, plus un sandwich cu cascaval pe care am desenat ochi, gura, urechi din pasta de masline, si in timp ce s-a muncit el acolo, i-am facut lui Radu biberonul... a mers ok, dar clar prefer varianta de mai sus, cand mananca amandoi odata acelasi lucru, in scaunelele lor.

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Beyyy, am pentru voi un mesaj din partea Cipanului (care deja s-a echipat cu casca, in caz ca are vreuna din voi chef de confruntare): luati gheara de pe Dimitri! Frumuselul, dolofanul - pulpitzele lui yummy, ochii cei negri, sprincenele de macho, freza de soldatzel, tot pachetul - e al nostru!
Clar?

Nausica si Ania
poze

"(...)It is probably better not to sin at all, but if some kind of sin you must be pursuing,
Well, remember to do it by doing rather than by not doing." (Ogden Nash)



nu te credem, vrem sa o vedem pe Cipanu gata de lupta!

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Ada, spuneai ca ai luat borcanele cu papa pt. bebei marca Carrefour. Cum sunt? Am vazut ca scrie pe ele ca sunt bio, dar... pretul lor mult mai mic decat al celorlalte m-a facut sa fiu suspicioasa si n-am avut curajul sa le incerc. Tu ce parere ai de ele?

Si... tot legat de Carrefour, babytza, spuneai ca va aparea noua colectie de incaltaminte de pici marca ECCO. Stii cumva, va intra in toate magazinele Carrefour sau doar in Feeria? Le-am vizitat siteul si mi-au placut modelele.

Vacanta 2009
Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Laura, uite montajul aici www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=99131ffbb5bfac7fa8b75e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Un an cu Lizuca


Eu sint mai linistita acum, am reusit sa-mi termin CV-ul in engleza si sa-l pun pe monster. Insa va tb sa-l traduc si in franceza, iar eu franceza de afaceri nu o maninc pe paine... Cred ca-i dau o tema soatei.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Codruta, foarte frumos parcul ala. Iar Vlad e tare mindru pe tricicleta lui.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput