**Zmeurici de iulie-august 2009 (9)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

anemona si eu ii dau Biei Ferum Haussman. Ea avea un pic de anemie si mi-a zis sa-i 1 picatura pt fiecare kg, adica 6 picaturi ii dau acum. E OK , e si bine tolerabil de bebe.

theea au mai scris si alte fete ca bbi lor au kk verde. Si asa o fi normal, cine stie. Pt cruste eu o masam cu ulei pe cap inainte de baita, de cateva ori am facut asta si i-au disparut crustele.

Giova rabdare cu bebeii

Fug acum ca mergem la Carrefour sa ne aprovizionam

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 2 luni

bebelusha din burtica

nunta


cum a aparut pe lume Bianca-Maria




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Flosideea, frumos dintisor! Maria-Catalina tot isi mananca pumnisorii si balute peste tot si am zis sa ma uit si eu in gurita. pe gingia de sus unde trebuie sa creasca caninul(parca ala e acolo) are ca un abces alb si se simte ascutit la deget.Parca ar vrea sa iasa dintisor dar nu normal in jos ci in fata, din mijlocul gingiei. Sper sa nu fie dintisor, pt ca daca este, creste gresit, intr-un loc anormal. O sa ma tot uit si va mai scriu.
Dupa vaccin nu a facut febra, am iesit afara, am mancat bine, totul perfect dar a plans micutaa si mi-a fost mila de ea, am plans si eu un pic. Doua intepaturi in amandoua piciorusele.
La 2 luni si 4 zile are 5200g si 59cm.Eu sunt multumita. Imi place cum creste si cat e de cuminte,nu plange si o iubesc de ma doare inima, chiar daca ea rade si gangure doar la tati. Asa sunt fetele nu? cu tatii.
http://picasaweb.google.nl/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Flosideea,ce fain se vede!Am cumparat si noi suzeta ce-i la moda la zmeurici,doamne,ce urata e...deocamdata o tine in gurita...sa vedem mai incoloPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu-ana spune:


Nu am mai reusit sa va scriu ca a fost calucaltorul mai tot timpul ocupat. A avut sotul meu de terminat o lucrare.
De citit v-am mai citit intre pauzele lui si cele date de Bogdan.

Flosideea felicitari micutului pentru primul dintisor.

Sara si eu am nascut cu cezariana, dar nu am avut nici o durere. Ma doare spatele cand il tin mult pe Bogdan in brate ca e destul de greu, are 7300, dar asta nu cred ca are legatura cu cezariana.

Giova multa sanatate lui Edi. E groaznica otita, am avut si eu prin clasa a 4.

Am iesit insfarsit azi la plimbare. A fost super, Bobo a dormit aproape 2 ore cat am stat.
Piticul meu a descoperit ca poate sa tipe. Ne ofera adevarate concerte dimineata si seara. In plus de 2 zile se intoarce pe burtica, dar inapoi nu mai reuseste, se enerveza asa de tare. Imi vine sa il mananc, atat e de dulce.

toate zmeuricile

Mami de bebe strumf Bogdan (29.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Noi am fost putin afara, la 15 grade era si pacat.

Flosideea super bine se vede dintisorul.
Blanca stau bine cu laptele, se vede ca am baut ceai de fenicul-anason-chimen. daca nu ar face nazuri bebe, as fi pe deplin multumita. zau de stiu ce au zmeuricile astea de se enerveaza asa rapid.
Ungaras bine ca ati scapat de vaccin, lasa ca nu-si va aduce aminte.
Thea of...si voi urlati la san? o fi ceva de ia apucat pe toti? nu-mi explic de ce trage si Edi, cand vine laptele tipa ca din gura de srape si se umple tot...de abia il linistesc sa pape, putin e drept, caci adoarme de la atata urlat.
Daria sa dea domnul sa treaca intoleranta, sau macar partiala, dar sa nu fie mai rau.
Lu-ana eu nu am avut otita, habar n-am cum sunt durerile, nu-mi pot imagina. am auzit ca sunt groaznice, s-a vazut dupa cum urla bebe.

In sf. si Edi intinde manuta sa prinda obiectele de la cetru si bouncer. Pana acum erau numai pt. bagat in gura si studiat. acum au si o directie clara...spre jucariile din fata lui.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

ungaras eu zic sa stai linistita ca e doar un muguras.asa are si Denis sus,dar prima oara ies incisivii de jos...nu`ti fa griji...
pooh multa bafta cu "uratica"!!sa dea DD sa va fie de folos si s`o stapaniti sanatosi.imediat trebuie inlocuita cu cea de 4 luni,sau i`ai luat direct de 4?
Giova eu cred ca zmeuricile noastre au pus la cale un plan sa ne arate ei ca sunt mici,dar au cu ce...din ce citesc mai toti se comporta la fel,deci clar este un complot pt a ne arata cine`i sefu....Edi ce mai face?lui Marco i`a trecut burtica?"Of,cand ma gandesc prin cate treci...esti foarte puternica.o pt tine!
si acum sa ma laud...am facut niste gogosi delicioase.mai mare era pofta ca n`am mancat decat 4.iar al mau sot este inca la servici,asa ca`mi laud singura gogosile .in ritmul asta,nu mai dau eu sunculita de pe solduri si de la burta never!!
fug sa`mi las puiul in patut si revin.


Andreea,mamica de Denis-Stefan(17.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

V-am atasat si eu niste poze mai noi cu bebe.
http://good-times.webshots.com/album/575188355XSAwLI

Dienuta mamica fericita de bebe ALBERT ANDREI 02.07.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_amira09 spune:

Buna seara!Mai da ce mamici gospodine!sa ma laud si eu un pic, azi am facut pizzae prima data cand fac aluatul.Eu nu prea am facut chestii cu coca ci doar mancaruri mai simple. Asa ca am intrat pe net am luat reteta de pe un blog si mi-a iesit o bunatate!Azi am implinit trei lunite, nu i-am luat tort dar am cantat LA multi ani eu si sotul. Se uita mititica la noi...
Lu-ana cred ca ma doare de la atata luat in brate.Cu operatia nu am avut problema, ci cu anestezia, abia mi-a nimerit-o, iar dupa externare mi-a aparut o iritatie de la brau in jos foarte naspa. Zic eu ca tot de la anestezie. Sa nu mai zic de durerile de cap
Flosidea- ce bine se vede dintisorul....felicitari inca o data!
Unguras- ma bucur ca ati trecut cu bine de vaccin. Si Sara a plans tareeee..
Maine mergem la pediatra sa ne cantarim, masuram, sunt tare curioasa cat a luat.
Pooop!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

azi am fost la banca sa vad daca mi-a luat Nextul banii. sunt inca blocati.
Dar cea mai tare faza: imi incarca cardul in euro, Clau de pe contul lkui de la Raiffeissen in euro. pune la BRD in al meu 100 euro. stiti cat mi-au intrat mie? 80. cea mai mare teapa...ne-au luat 20 euro tranzactie intre 2 banci din romania. de banii aia ii luam niste cizme misto lui Marco de pe site. asta e...altadata voi merge si voi scoate banii din cont si imi voi incarca cardul meu. magarii naibi!


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

un site fain pt. surioare/fratiori de zmeurici:
http://www.minimops.com

Dienutza e tare fain Albert. Pozele cu ursuletii nestle sunt mortale. se vede ca a crescut.
Flosideea ai facut gogosile dupa reteta asta? mie mi-au iesit foarte multe, mai bine faceam din jumate. si acum am din ele, nu mai sunt asa bune ca ieri.
Marco e ok, nu a mai facut kk. I-am dat si biotics, e pe regim...sa speram ca e ok la noapte, l-as duce maine la gradi. Mi-e greu cu amandoi.
sara deci te-ai cocorit si tu. nici mie nu-mi prea crestea aluatul...acum am fost super fericita cand am vazut cat s-a facut.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput