Ghiocei-Martie-Aprilie 2009 *(88)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Doamne, Mariana, ce poze induiosatoare, ce micutza, fragila si frumoasa e, parca e Degetzica...Sa fiti sanatoase si fericite amandoua!
Cat despre Alexandra lui Novus, nu mai seamana a bebelus, parca e deja la stadiul de copilas! Si ce oooochi aaare!!
Pisik, sper ca ai lasat patutzul la urmatorul nivel, nu te baza ca e "lenesa"...ca nu e lenesa deloc!! E super scumpa si e interesant ca nu-mi dau seama cu cine seamana, cand o vad in poze cu sotul tau zic ca seamana leit, cand apari tu in cadru parca seamana si cu tine!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
5luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

simina - cat e de dulcel bebele
pupici multi multi

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

astazi am "sarbatorit" si noi prima cazatura din pat

nu stiu cum a facut ca plecasem sa arunc scutecul
am lasat-o in fundulet si am gasit-o pe burta pe jos pe parchet langa pat
nu mi-am dat seama cum a cazut (in cap, in fund sau altfel)
tare-s ingrijorata
vre-o problema in urma cazaturii ne mai lipseste ca in rest le avem pe toate

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Simina, ce dulce e!!! Si ce micuta, mi-e dor deja de Eva cand era proaspat nascuta!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Doamne, Monica, ce ochi poate sa aiba fata asta a ta!!! M-am indragostit I-am mai vazut eu de un albastru deosebit, dar ca-n poza asta, niciodata. Pe cine mosteneste???Sa stii ca nu m-am hotarat inca, si imi pica ochii-n gura de somn, daca vrei sa faci tu comanda maine, stii ce vreau, mai bine ca mine. Exact sticluta pe care o ai tu deja. Daca mai gasesti tu ceva, trimite maine, daca nu, mai navighez eu putin maine seara. Sunt coerenta? Ca pic de somn. Noapte buna Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Am pus si noi vreo cateva poze recente

http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/in/photostream/


trebuie sa o filmez si eu cum se distreaza ea si rade pana sughita


Mami lui Alexandra (03.03.09)




Doamne cat este de frumoasa
ai fetita mare acum



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Doamne, Monica, ce ochi poate sa aiba fata asta a ta!!! M-am indragostit I-am mai vazut eu de un albastru deosebit, dar ca-n poza asta, niciodata. Pe cine mosteneste???

Sa stii ca nu m-am hotarat inca, si imi pica ochii-n gura de somn, daca vrei sa faci tu comanda maine, stii ce vreau, mai bine ca mine. Exact sticluta pe care o ai tu deja. Daca mai gasesti tu ceva, trimite maine, daca nu, mai navighez eu putin maine seara. Sunt coerenta? Ca pic de somn.
Noapte buna

Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



pe bunica mea o mosteneste la culoarea ochilor ! in rest pe sotu' la fizic si la fire clar pe mine !! noi ii spunem mai nou Duracel ca nu prea mai sta pe loc

Anamariame, eu nu ma grabesc chiar asa tare, cauta tot ce doresti si fa comanda sapt asta !!


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Multumim de aprecieri fetelor !!

Ilinca, toata lumea ma intreaba cate luni are si cand le zic se mira: oo doar atat, pare mai mare !! si Alexandra le baga un zambet de-al ei parca si cu ochii zambeste


Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

cu-cu...
Of, de cand n-am mai intrat pe-aici vad ca s-au intamplat o multime de lucruri minunate!
FELICITARI SIMINA PENTRU PRINTESICA CEA FRUMOASA! SA FIE SANATOASA, SA CREASCA MARE SI NOROCOASA SI S-O FACA MANDRA PE MAMICA EI CURAJOASA!

Ayla, felicitari si tie pentru samburelul nerabdator, sa ai o sarcina usoara si frumoasa, sa te bucuri de ea alaturi de Alex, Luana si Claudiu si sa fiti cu totii sanatosi!

Noi am fost bolnaviori, am racit si am ajuns la antibiotic , a fost groaznic, dar acum suntem mai bine. Nici nu incepusem bine diversificarea si a trebuit sa intram la regim caci s-a deranjat la burtica .
Apropo de mancarica, am vazut ca ati discutat despre borcanele...Personal nu am fost niciodata, dar niciodata deacord cu ele si nici nu credeam ca voi ajunge sa gandesc altceva. Uite ca lucrurile s-au schimbat datorita faptului ca pe toata perioada cand Albert a fost bolnavior nu a avut deloc pofta de mancare. Am fost disperata si am umblat prin mai multi medici si nu mica mi-a fost mirarea cand 3 TREI! medici (inclusiv Stanciu) mi-au sugerat sa-i dau copilului mancarica la borcanel. Inca nu i-am dat, dar nu cred ca va mai dura mult, pentru ca margelutza mea nu vrea sa mai manance lergume, carnita; ar manca toata ziua numai cereale.
Imi vine sa mor si acum ma obsedeaza ideea ca daca as fi inceput mai repede diversificarea, adica pe la 4 luni, acum ar fi mancat mult mai bine. Ce ziceti???

Va pupic pe toate si pe ghioceii nazdravani!

mami fericita de ... Albert-Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna, fetelor!
Bun venit acasa Maya, multa sanatate si fericire!

Raportam o zi tare grea cu maraieli in continuu si cu febra in jur de 38 de la dinti, nu-i mai trebuie nici degetelul lui preferat.

I-am dat Nurofen si se simte bine de la el, ii mai trec durerile, dar ma gandesc ca daca mai tine cateva zile situatia asta nu pot sa-i dau prea mult. Cand i-au iesit cei 2 dinti de jos nu am avut nici o problema, acum nici nu pot sa vad ce-i mai iese ca nu ma lasa sa ma apropii nici macar de buzite, dar parca sus nu s-ar vedea. Voi ce mai folositi in cazurile astea?

Si ca sa incheiem ziua asta bine, am mai ajuns si cu mama la urgenta de la tensiune mare.
Dar cu Dumnezeu inainte speram sa trecem peste toate si sa fie bine.

Mami de Lucian(16.03.2009)+ Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput