Albinutze de Mai-Iunie 2009(27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Aaa...si noi ne inscriem in categoria bebeilor cu greutate mica.saptamana trecuta avea doar 5650 gr.de multa vreme nu mananca bine si nici un dr nu a reusit sa descopere cauza.avem si viatamine pt pofta de mancare dar tot cat vrea ea papa.nu mai stiu ce sa ma fac.imi e si frica sa o cantaresc ca ma ia cu nervi cand vad ca nu ia in greutate cum trebuie.analizele la kk i-au iesit bine, le-am repetat de 2 ori sa fiu sigura si in locuri diferite ca asa mi s-a recomandat.saptamana viitoare vreau sa-i fac si analize la urina si din nou la kk.si mergem din nou in Mures sa vedem ce si cum.
la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

remember me?

Revenim dupa cateva saptamani pline! Imi cer scuze dar nu am mai citit de cateva capitole si din pacate nu am nici acum timp pentru asta.

Noi am fost plecati la Sinaia cateva zile saptamana trecuta si am avut o vreme splendida ... daca mergeam saptamana asta cred ca era jale.
si tot de saptamana trecuta am inceput cursurile de inot cu copii. Avem o mare problema cu Tudor pentru ca ii este ffff frica sa intre in apa dar sper sa ii treaca si sa fie mai curajos.

Bianca e bine, mananca bine, are 4 mese de lapte si o masa de suc de fructe la ora 10, doarme si acum toata noaptea dar in unele zilee nu prea mai doarme ziua decat asa cate 30-45 de minute. O sa ii fac luni vaccinurile si sper sa fie in regula.

Sper sa fie toata lumea binee si mamicile si bebelusii.
Un sfarsit de saptamana placut!

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele
sunt un user DC
am nevoie de ajutorul vostru
cititi si daruiti daca puteti
nu ignorati va rog din suflet

Un om are mare nevoide de ajutorul DVS. Va rugam ajutati-o pe Alina! (cumnata mea) Mai are o singura sansa - ULTIMA!!!


www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Da-ti mai departe va rog!!!


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

si din partea noastra sarbatoritilor zilei:

Sara de BebeBeca, Maya Teodora de Laurraa, Stefania Alexandra de Yioana si Maria Ioana de Flobaby


Raluca: si noi avem exact aceeasi problema cu mancatul..mananca putin si nu stiu din ce cauza...analizele la kk au iesit ok si nu are niciun simptom(nu vomita,nu diaree,nu febra)ca ar avea ceva. Deja am inceput sa cred ca atat ii trebuie ei.Felicitari pentru renovare,astept sa vad pozici!

Yioana: felicitari pentru dintisor.Ingrid nu da niciun semn ca i-ar iesi...

Cris,Maria_bunica: noi nu avem centrala,dar dam drumul la aerul conditionat cand o schimbam sau ii facem baita si se face imediat foarte cald ..oricum,cand dau drumul astia la caldura,e super,se face in casa o caldura..toata iarna avem 29 grade...chiar trebuie sa iau un umidificator,caci va fi aerul prea uscat pentru fata.

Gabi: felicitari pentru ca mananca Bianca bine si ai facut foarte bine ca l-ai dat pe Tudor la inot.Ajuta foarte mult la dezvoltare.

Noi am implinit ieri 10 ani de casatorie si...cadoul nostru(pe langa tort si sampanie) a fost sa o innoim pe Ingrid cu hainute de iarna ...am gasit niste lucruri foarte dragute si ieftine,asa ca azi am avut curaj s-o scot afara cu gecuta,pantalonii si botoseii nou-nouti.Era simpatica foc cum statea bagata in geaca,parca era un robotel,nu putea sa se miste de groasa ce e,numai ochisorii ii misca in carucior,capul nu-l mai putea intoarce din cauza glugii..ne-a distrat tare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi2000_ro spune:

buna seara!azi am ajuns inapoi la sm si vreau sa va multumesc ca s-a vazut ca mi-ati tinut pumnii...a fost tare bine la ex...am scapatinca nici acum nu-mi vine sa cred.

Ruxi a fost cu mine la cluj,n-am avut nici o probl cu ea, a fost tare cumintica.diareea ne-a trecut, nu stim ce-a fostca la lab n-a iesit nimic...important e ca acum e bine...Doamne ce stres am tras si cu asta!
Abia astept sa citesc din urma, asa ca deocamdata va las
Va pup pe toate

http://community.webshots.com/user/roxi2000_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ana............................daca reusiti sa faceti comanda de tort in forma de cifra sa ne pui si noua pozici sa il vedem

raluca_ioana...............asteptam pozicilesa nu ne uiti!!!apropo de diversificare...daca vrei sa ia in greutate parca PHILIP ne spunea sa incepem cu piureuri si dr. mea e de aceeasi parere si abea apoi pe urma suculet si supitze strecurate;si daca mai ai inca laptic sa nu renunti ..dai atat cat ai chiar daca e putin ca asa o s-o protejezi de raceli sau mai stiu eu ce alti microbi

gabi......las ca o sa-si invinga el frica de apa incet-incet,doar sa-l luati usor.Va dca Bianca are un super program de somnic..de unde s-a mai marit o sa vrea sa stea mai mult ziua treaza

nusy................multi ani fericiti in continuare alaturi de printesa voastra..si nu ne-ai facut si noua o pozica sa o vedem?

roxi...................iupiiiiiii!!!!!! felicitari pentru exam..ma bucur ca analizele au iesit bine la puiut


Fetelor eu am facut pana la urma comanda ..acum sa vedem ce-o iesidaca nu sunt seriosi si se tin de prostii cu mine o sa-i astept cu coada de la matura si o sa-i iau de la poarta sau mai e varianta doi.....toate soacrele rele care trebuiau sa aterizeze la mine vara asta si sa le pun la treaba ,le strang laolalta si le trimit la ei colet

mami de Miruna(29 mai)
http://img207.imageshack.us/img207/7853/fotografie0122.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

buna seara fetili!..noi suntem bine..sebastian e din nou cit de cit fresh! ;) asa de fresh incit toata ziulica a trebuit sa-i cantam in struna..ca altfel era bai

yioanna, gabi78, raluca bine ati revenit, sper sa si ramineti mai mult prin preajma

ruxi felicitari pt examen!!!

cris sunt sigura ca vei primi comanda intreaga si fara probleme

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

GABI,m-a dat gata Bianca,ce cuminte sta ea in piscina!

YIOANNA,,bine ai revenit,nu putem vedea pozeeele!

NUSY,CRIS,felicitari pentru achizitii,asteptam poze!

ROXI,felicitari,ce bine ca ai scapat.

ANA MICU,distractie placuta! (mie mi-e si rusine cand te "aud",eu cam uit de ziua lu fimea).

DICI,MARIA,


Nici zana nu mananca mult,tot 5 minute (in seara asta i-a dat ta-su cu degetul din para lui,si era disperata sa manance,asa ii tragea mana spre ea...cred ca o sa incep diversificarea mai repede de 6 luni)


Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

ceau,fetelor!

LA MULTI ANII,aniversatelor...Sara,Maia Teodora,Maria Ioana sa cresteti mari si sanatoase

Multumim de urari:mariei,danei,ertinei,cris,ralucai...anei,nusy

dana:e tare frumusica bianca si mare
deea:imi pare rau ca bobo tau e racit,multi sa treaca repede,m sanatate.
andreea:ce dragut saculet de dormit dar ce e in el e o minune de fetitafelicitari pt kg
miruta:felicitari pt dintisor.va pupacic ,m-am uitat peste pozele antoniei si e o dulce foc si ce mot are si ea
dana:felicitari pt Bubu speram sa fie tot asa si pe mai tarziu.Stai linistita ca si eu ma alatur tie cu insomniile...nu vreau efectiv sa dorm si nici nu am somn imi place sa-mi fac si eu siesta mea dupa ce doarme bobo meu,e super bn
nusy:La multi ani!
laurao:ms,si eu sper!
nicuratze: incerc acum sa le pun din nou

printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra


http://picasaweb.google.com
/yioanna
http://lb1f.lilypie.com/hIDVp3.png
http://lilypie.com/pic/2009/10/17/CIwm.jpg

17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

RalucaIoana, daca reusesc maine editez fisa pe care mi-a dat-o dr. mea in leg cu diversificarea;
pana atunci pot sa-ti spun ca eu i-am dat cam din toate cate un pic ca s-o obisnuiesc cu gusturile; mai precis: supica, morcov fiert si pasat, suc de morcov si mar,de pepene rosu, pulpa de para, cereale de orez cu laptic de la mine si banana; dintre toate cel mai mult ii plac ultimile doua

Cris, nu stiu ce curier folosesc cei de la bertoni, insa preturile sunt cam asa in genaral: 15 ron+tva pt. primul kg si restul se calculeaza la 1.1 - 1.5 ron/kg + tva; sper sa-ti mai fie de folos
da-mi si mie link la ce-i comandat, te rog...vreau sa ma orientez si eu la niste preturi bune si nu prea am timp...

AnaMicu

Gabi78 excelenta ideea cu innotul; si eu as merge cu Natalia, dar nu stiu daca in Iasi se tin astfel de sedinte

Nusy, multi ani inainte fericiti!

noi tot cu muci, ceva mai putini...azi am iesit un pic la aer ca ne-am plictisit rau in casa....sper sa ne fi prins bine si sa ne intremam cat mai repede

pupam si restul mamelor si puiutilor!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20klorane&page=1" target="_blank">votati-o pe Natalia la alc1 si alc2! Multumim!

Mergi la inceput