Bucurii de sept - oct 2006 in sarbatoare! (173)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cristina, am down-loadat si eu cartea. Trebuie sa o iau acasa sa o studiez. E clar, ai slabit asa de mult si din pricina necazurilor prin care ai trecut.
Normal stiam ca 2-3 kg. pe luna ar fi mai sanatos de slabit.

Am avut si eu o faza cand ma prefaceam ca plang si Maria venea si ma apuca de dupa gat si-mi zicea: "nu pingi".


Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Citat:
citat din mesajul lui xandrutza_76

Noi am fost ieri la ziua lui Mathi, a fost splendid; micul print a avut parte de o aniversare foarte frumoasa. Narcisa a topait intr-una, i-a placut mult. O sa revin cu poze.

Xandrinne si ale ei Raluca (03.08.1997), Narcisa (21.09.2006) si Diana (24.09.2008)

poze cu noi




Xandrutza si noi am fost la aniversarea verisoarei Mariei, unde s-a simtit foarte bine, a papat multe prajituri si a dansat fara inhibitii.

LA MULTI ANI!

[center]Mathias
Luca
David Stefan
Vlad
Vladimir Alexis /[center][/b]

Asa creste Maria Diana

www.phenforum.com/ticker/img,47,76,0,kg,76.5,69.1,65,/weight.png" target="_blank">Vreau sa slabesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

In primul rand vreau sa urez "La Multi ani!" sarbatoritilor de sambata. - Mathias, Luca, David, Vlad si Vladimir Sa aveti parte de multe bucurii alaturi de cei dargi si multa sanatate.

Cristina am listat carticica si am inceput sa citesc - foarte interesant.

Lexi cum ti-a iesit tortul? La multi ani sotiorului si sa fiti fericiti impreuna si sa te iubeasca mult , mult

Tanima- stiu cum te simti cand te respinge Rares, asa il respinge Victor pe Cristi. Dar Cristi ii raspunde intotdeauna cu blandete si nu-i arata niciodata ca e suparat pe el . In ultimul timp acest comportament a dat roade. Incearca atunci cand face o prostie sa nu mai vorbesti cu el si vei vedea ca nu-i place , si daca se poate orice persoana care intra in contact cu el sa faca acelasi lucru pana cand nu recunoaste ce a facut si -si cere scuze.


Gety - nici eu nu mi-am mai facut PAP de vreo 2 ani , am fost luna trecuta la gine ca vreau sa-mi pun sterilet si ma costa steriletul plus Pap in jur de 900 lei asa ca am mai amanat o luna.

Lilina - Doamne ajuta ca dorinta ta sa se implineasca.



Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

In primul rand vreau sa urez "La Multi ani!" sarbatoritilor de sambata. - Mathias, Luca, David, Vlad si Vladimir Sa aveti parte de multe bucurii alaturi de cei dargi si multa sanatate.

Cristina am listat carticica si am inceput sa citesc - foarte interesant.

Lexi cum ti-a iesit tortul? La multi ani sotiorului si sa fiti fericiti impreuna si sa te iubeasca mult , mult

Tanima- stiu cum te simti cand te respinge Rares, asa il respinge Victor pe Cristi. Dar Cristi ii raspunde intotdeauna cu blandete si nu-i arata niciodata ca e suparat pe el . In ultimul timp acest comportament a dat roade. Incearca atunci cand face o prostie sa nu mai vorbesti cu el si vei vedea ca nu-i place , si daca se poate orice persoana care intra in contact cu el sa faca acelasi lucru pana cand nu recunoaste ce a facut si -si cere scuze.


Gety - nici eu nu mi-am mai facut PAP de vreo 2 ani , am fost luna trecuta la gine ca vreau sa-mi pun sterilet si ma costa steriletul plus Pap in jur de 900 lei asa ca am mai amanat o luna.

Lilina - Doamne ajuta ca dorinta ta sa se implineasca.



Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

buna, fetelor. noi suntem binisor spre rau. adica saptamana asta trebuia sa ii facem operatia de hidrocel lui victor, dar am amanat-o, pt ca a inceput sa tuseasca, plus ca nasul este din ce in ce mai infundat. partea proasta este ca de dimineata a avut si febra, asa ca suntem la inceput cu boala... si ma gandesc deja la o saptamana urata cu el si urmatoarea saptam urata cu daria, cand se va afisa si ea cu febra (regula la noi). azi merg la un homeopat cu el, dar merg si maine dimineata la budimex, la dr noastra.

am fost cu daria duminica la Teatrul Tandarica, la Alba Ca Zapada. Daria a fost foarte incantata, mai ales ca am mers cu inca 2 prieteni de-ai ei si ca erau fooooarte multi copii (sala arhiplina, se statea si in picioare). eu am fost total dezamagita, piesa a fost deturnata de la povestea initiala (chiar si faptul ca alba ca zapada era blonda, printul a trezit-o zgaltaind cosciugul, iar glumele erau nesarate). dar daria nu a sesizat toate astea si per total s-a distrat. am zis ca vom mai repeta, mi-as dori sa prinda gustul teatrului.

Tanima, imi pare tare rau ca Rares se comporta asa. cred ca respingandu-te incearca de fapt sa-ti atraga atentia. asa stie ca te vei concentra si mai mult asupra lui. dar e adevarat ca atmosfera din familie influenteaza comportam copiilor, iar la asta nu sunt experta, pt ca si noi avem probl noastre. din fericire la noi sotul meu se implica total in cresterea copiilor, ceea ce ma face sa trec cu vederea alte devieri.

Cristina, ce frumos povestesti de vladic si daria! exact asa patesc si eu, nu ma pot supara pe ei, ca sunt prea dulci si fac din mine cam ce vor... chiar ii ziceam sotului ca ei sar in pat, imprastie jucariile peste tot, mai mananca cereale pe la sufragerie... chestii care noua, ca si copii, ne erau total interzise.

sa va mai zic ca si eu am racit? nas infundat, tuse si stranut la greu... ah, dar maine ma duc sa-mi fac PAP. m-ati mobilizat, tot ma tin sa merg de vreo luna...

pup

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Roxana, multa sanatate copiilor dar si tie!
Crisnemes, multumesc pentru urari. Tortul nu l-am gustat inca, ma asteapta lumea sa vin de la servici si atunci inauguram si tortul!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! serveste cineva? sau poate un ceai? Eu m-am lasat de cafea, asa ca-i dau cu ceaiurile. Vladut n-a vrut sa mearga saptamana trecuta la gradinita, si nici ieri, sa vedem azi cum o fi, ca a zis ca merge.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

neata
Cristina servesc eu o , ca eu una nu pot renunta. Super interesanta cartea, am dowlandat-o si eu, urmeaza sa o listez si sa ma pun pe lecturat. Super dragalasi puii tai!

LA MULTI ANI tuturor BUCURIILOR care s-au serbat zilele acestea. Sa le dea Domnul multa sanatate, fericire si noroc in viata!

tanima imi pare rau ca ai asa probleme cu Rares. Si eu zic, ca problema sta in cuplu; ei simt orice tensiune, ca sa nu mai zic ce receptivi sunt la certuri sau discutii aprinse. Daca eu sunt suparata, nervoasa, nu neaparat pe sot, Patri e la fel, ii transmit imediat. Sper sa rezolvati cat mai repede problemele si sigurva ajunge si Rares la sentimente mai bune.

lexi , La multi ani pentru sotul tau! sa fie sanatos si fericit!

lilicoo iti doresc sa ajungi in Dubai! superrr; vreua si eu ofertele, macar sa-mi spal ochii, ca nu prea am sanasa sa ajung

gety, exact la fel e si Patri, ragusita dimineata. Eu m-am gandit sa-i iau azi Homeovox, homeopat, pt raguseala,oboseala corzilor vocale, laringita, etc

xandrutza ce frumos ca ati ajuns la ziua lui Mathi! Asteptam poze

Cris, 900ron testul si steriletul? mi se pare mult,dar poate steriletul e mai scump, depinde de care vrei. Eu pt test luna trecuta in plus fata de consult si eco am platit 10 ron la cabinetul medicului.
apropo, eu anul asta sunt la al doilea, mi-am facut unul prin februarie la care mi-au iesit leziuni pe col, l-am repetat la 6 luni si acum e ok (asta in urma tratamentului)

Roxana multa sanatate lui Victoras, dar si tie. Poate, poate scapa Daria

pup fetele si Bucuriile!
PS. tare dor mi-a fost de voi si va multumesc pentru cuvintele frumoase!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Cristina si eu vreau o cafeluta.M-am lasat de fumat si asa ca si eu am cam dat-o pe ceaiuri, mmmm ce buna e o cafeaua.
Poate azi se hotaraste Vladic sa mearga la gradi.


Noi am avut un soricel in casa. Spre surprinderea mea l-am prins foarte usor - a intrat in cosul de gunoi si nu a mai putut iesi de acolo. Victor cum a auzit de soricel tot dupa mine sa-i dau soricelul.I-am explicat ca nu pot sa-i dau soricelul ca o sa-l las afara sa se "joace" cu pisica. In momentul ala au iceput urletetele ca el vrea soricelul si ca vrea sa-l tina in casa sa-i dea de mancare si sa se faca mare. Intr-un final i-am spus ca l-am lasat sa mearga in padure. Azi dimineata vine la mine si-mi spune - mama stii de ce nu-mi place de TOM?- Ca tot baga matura dupa JERRY!

Azi am mers prima zi la gradi dupa ce am stat o saptamana acasa.Nu prea a vrut sa mearga dar cand a ajuns acolo a fost tare fericit!

Ramo - eu am fost luna trecuta la medic pentru un eco ca ma dureau ovarele si l-am intrebat de sterilet si pap -si mi-a spus cat ma costa ,si mie mi se pare cam mult .
Si eu tot homeovox le-am dat, dar suplimentar le-am dat si echinaceea cu macese sau propolis.







Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata tuturor!
Ramo, ce mult ma bucur ca ai aparut! Chiar ma gandeam sa te strig! Multumesc mult si pt. urari!
Cristina, eu iau un ceai, multumesc.
Xandrutza, chiar asa, vrem poze de la ziua lui Mathi!
Yoanna, unde te-ai ascuns iarasi? Hai cu cearsaful!
Princess, ce mai faceti?
Noi nu avem noutati. Aseara am incins un gratarel la casuta, primul de fapt! Sotul meu era tare dornic de un gratar pentru ca aici nu ai voie sa faci decat strict in curtea sau pe balconul tau, asa ca nu am facut niciodata pana acum gratar aici. Dar Maria cred ca a fost cea mai fericita. Sub nicio forma nu am putut s-o luam de langa gratar, in ciuda gerului de afara. Dupa care a bagat la fripturici in ea de ne-am speriat. Asa ca am avut o seara foarte placuta.
Edit: tortul a iesit delicios, dar blatul mergea insiropat putin. Dar a fost excelent si asa.


de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput