M-am saturat!

M-am saturat! | Autor: crisseis

Link direct la acest mesaj

M-am saturat sa mai suport situatia asta.
Am deschis un topic nou, pentru ca, desi exista unul"sa fiu diplomata si sa apelez la lege", am continuat cu firul evenimentelor in timp si se urmareste mai greu subiectul.
Acum am nevoie de voi, de sprijin.Sunt ingrozitor de trista si nu vreau sa arat asta. Trebuie sa fac fatza la serviciu, in familie, sa fac lectii cu copiii, in timp ce el...isi savureaza "victoriile" marunte asemeni caracterului sau.
S-a dus la presa spunand ca nu-l las sa-si vada copiii. Cu o fatza buhava de bautura. Si-a pus pancarda de gat in fata institutiei unde lucrez.
Si, pentru ca sunt o persoana aproape publica si lucrez intr-o institutie ce prezinta"interes", iar presa a gasit un subiect de senzatie in asta, au inceput ziarele.
Si nu e vorba de prezentarea obiectiva a unei stari de fapt, asa cum a inteles sa faca unul dintre ziarele locale, ci e vorba ca cele de calitate indoielnica si doritoare de senzatie au rascolit povestea mea.Si simt ca nu mai pot sa trec inca o data peste asta.
Chiar daca nu va crede nimeni aberatiile sale de paranoic, a reusit si de data asta sa arunce cu noroi in mine, in copiii lui, in munca mea si in tot efortul meu de 5 ani de a redeveni un om echilibrat.
Si trebuie sa tin fruntea sus desi simt ca ma prabusesc si mor putin cate putin:(

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ai dreptate, trebuie sa tii fruntea sus.
Capotarea ta inseamna vointa mai slaba ca a lui...doar nu crezi ca un betiv are mai multa vointa. Poate doar mai mult timp liber...

N-ai si tu cateva zile de concediu, sa dispari putin din localitate?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Imi pare rau de tot scandalul asta. Sper ca sunteti la adapost tu si copiii si ca nu va poate face rau. Ai grija mare si inconjoara-te de oameni care te sustin.

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Imi pare tare rau. Incearca sa te inconjori de un zid de nesimtire si sa ignori tot ce nu tine de tine si de copii. Iar el crede-ma nu mai tine de tine si de copii.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

am citit articolul si am ramas socata de comentariile postate acolo!

Fii tare, si nu ezita sa suni la politie cand te mai agreseaza, in orice fel


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_dm spune:

Si oameni ca astia mai sunt lasati in libertate?

Fruntea sus si putere! Curaj, suntem toate alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Ma ajuta mult sa simt sprijinul vostru.
Nu cred ca a plecat inca din oras, nu stiu ce mai are de gand, insa in ultimul mesaj pe care i l-am trimis i-am spus clar ca pe viitor nu mai permit sa vada copiii decat pe cale legala.Asta va insemna sa obtina o hotarare judecatoreasca prin care sa se stabileasca un program de vizitare a copiilor.Intr-un astfel de proces(daca va fi cu adevarat interesat sa vada copiii) ma voi "lupta" cu el , asa cum am mai spus, cu toate armele.
Dar pana atunci mai e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Crisseis, foarte bine, sa obtina drept de vizitare daca vrea... Tu strange-ti mereu probe, o sa ai nevoie de ele. Si, daca tot nu a plecat din oras, cum spunea si Rufus, ia-ti tu concediu daca poti si pleaca doua, trei zile.
Capul sus, totul o sa fie bine !

:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Intreb si eu : exista vreo lege care sa-i pedepseasca pe hartzuitori si denigratori ? Fiindca asta face fostul tau sot cu tine.
Ai cerut sfatul unui avocat despre cum sa parezi atacurile acestui om cu suflet mic, astfel incat sa nu va faca rau tie si copiiilor ?
Nu exista nicio posibilitate legala pt a-l opri din a va mai teroriza psihic ? Mai ales ca este alcoolic, deci un om pe al carui discernamant nu se poate increde nimeni in totalitate.

Multa putere iti doresc.


allinta

http://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisseis spune:

N-am mai scris de ceva timp, pentru ca lucrurile se linistisera. Numai ca nu stiam de ce .Si-am aflat.
Inevitabilul(pentru el)s-a produs:din martie...este inchis.Tot pentru violenta.
Problema e ca vrea ca instanta sa stabileasca un program de vizitare a copiilor, in sensul ca eu sa-i duc pe copii acolo unde este el inchis, ca sa-si "exercite dreptul de a mentine legaturile cu copiii"!!! Ce spuneti de asta?
Maine este primul termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

trauma copiilor nu se pune?

Mergi la inceput