Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (199)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Sterilet poate am sa imi pun dupa al doilea bebe

Nocom speram sa iasa maselutele cat mai repede si sa scapati de maraiala

Andy.p ufff, nasola faza

Dya si multi ani fericiti impreuna

Lui sor-mea i-a iesit o masea peste cea de lapte si e stramba, ce ar putea mama sa faca tinand cont ca nici cea de lapte nu e cazut si se tine bine, si multam de raspunsuri


de Crina Alexandra Crinul Meu
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Dya pe cand o vizita la Oradea?Si ea trage cam tot ce apuca cu mainile,da 'de obicei evit sa las lucrurile sa ajunga la ele.Dormim doar o data pe zi ,da niciodata la aceleasi ore,depinde la cat se trezeste dimineata,acum e in pat si se foieste ,ma duc sa o mai bat un pic la fund

pentru anisori!!Sa fiti impreuna inca 100 de ani fericiti

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Dyanira Multi Anisori Inainte !!! Fericire si Sanatate din plin va doresc !

Kllemi si pe mine ma musca dar incerc sa ma abtin pe cat pot de mult sa nu-mi vada reactia ca altfel ar continua la nesfarsit, se amuza tare...ma ustura de-mi vine sa mor dar strang din dinti cand suge si pana la urma trece..in cateva zile..

Nocom :))))) sunt o mare nesimtita :))))
si de data asta eu simteam fetita :)))))
am simtit tareeeeee bine....

Piolica si eu am avut mari discutii cu sotul pe tema temperaturii in casa, in Belgia...la fiecare control, la medicul pediatru "ne reamintea" temeperatura ideala ptr bebe 19 grade. Nu va zic ce ne bateam pe semineu...el il programa la minim..eu cand nu era el pe faza il puneam pe mijloc spre maxim acum sa fim seriosi..eu inghet la 19 grade..si asta ii ziceam si lui..dc mie imi este frig cu siguranta si ea simte la fel...el nu si nu..dc doc zice asa, nu stiu eu mai bine decat el....mda...no comment...
mie sincer mi se pare ideal la 23

Lumi vazut huni scumpi foc foc !

12+
Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)
poze cu printesa mea si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Dya, la cat mai multi fericiti impreuna!


eu nu suport ideea de sterilet, asa ca n-o sa-mi pun. Folosim cu succes diverse modele de prezervativ, si ce-o fi o fi.
Noua ne place asa, mentionez asta, pentru ca am auzit pe unii ca nu suporta senzatia / ideea, etc....

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Gaia, sunt de acord cu tine :)
Prezervativul sa traiasca si alte metode mai mult sau mai putin sigure

12+
Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)
poze cu printesa mea si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:


LA MULTI ANISORI IMPREUNA, DYA!!!!


SA FITI FERICITI SI SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII, COPII SANATOSI SI PRIETENI ADEVARATI!!!



mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

poze cu noi poze DARIA

poze APUSENI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Fetelor voi ce stiti de vitaminele Elevit ?

A luat cineva ?

Ingrasa ? stiu, sunt disperata cu asta..dar am citit, auzit la alte mamici ca ingrasa foarte tare...

trebuie neaparat sa iau, ma simt f slabita si obosita...
cred ca am nevoie...



fericita 12+ cu Nicolas
Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)
poze cu printesa mea si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

dya multi ani fericiti impreuna!!!
eu nu cred ca imi voi pune sterilet asa ca nu pot a te ajut cu info
ange ce bine-i sta Crinei in rosu...iar tortul este frumos si pare delicios
laura asa patesc si eu cu Andrei...daca nu sunt atenta un pic trage de tot ce apuca de pe masa....
ca sa nu mai zic ca imi scoate hainele din dulap si le imprastie prin toata casa, vasele de la bucatarie tot asa le duce peste tot si pantofii i-ar manca daca ar putea asa-i sunt de dragi...dupa ce incearca sa se incalte cu ei si vede ca nu reuseste, ii tine in mana si face niam-niaam
monyca si noi suntem obisnuiti cam tot la 22-23 grade si pentru baita facem cam 24-25....cu vitaminele daca trebuie sa le iei ai face foarte bine pentru ca te ajuta mult...eu am luat Centrum materna si m-am simtit foarte bine...iar de kg nici sa nu iti pui problema, tu esti foarte frumoasa si chiar daca te ingrasi ceva in sarcina ceea ce e normal , sunt convinsa ca iti vei reveni repede la loc
nocom am pe Daria sa-i treaca maraiala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

multumesc ca ma incurajati, dar nu cred ca mai poci sa rezist....
as aca....eu caut job pt...soata si eu sa stau acas'cu teroristu'
in leg cu steriletu...cred c-am mai zis..mie doct asa mi-a zis...ca ma asteapta sa-mi puna mirena....
ca e supeer etc
si io la fel...am ajuns de n-am mai putut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Babymom,

I-am facut Evei o analiza de secretie conjunctivala si azi a iesit rezultatul. Dr. mi-a comunicat telefonic ca i-a iesit o infectie cu pneumococ si a ramas sa vb pe larg diseara. Mie nu-mi suna deloc bine. Cat e de periculoasa? Se poate localiza si la ochi? Eu stiam numai de nas, urechi.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput