sirop imunogrip

sirop imunogrip | Autor: malla

Link direct la acest mesaj

am vazut la farmacie ceva impotriva gripei, la copii. Un stimulator pentru imunitatea copilului. Nu mai retin exact denumirea siropului, este natural.
Eu stiam de imunobaby, si m-am mirat ca exista si contra gripei.
Ati incercat asa ceva? Cum a fost, a dat rezultate? As vrea sa incerc si eu pentru Andrei al meu. Nu am incercat niciodata. Insa de cand merge la gradinita s-a racit de vreo trei ori. Foarte usor, raceli usoare fara temperatura, numai cu nasuc cu muci:), insa imi pare rau cand il tin acasa si nu il mai duc la gradi din motiv de "sa nu ia ceilalti copii". Ma gandeam ca daca ii dau siropul asta minune, nu o sa mai contacteze asa ceva. Ce spuneti?


Andrei si Adriana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alimaxi spune:

Noi am folosit "imunogrip-junior", tot asa, in urma racelilor repetate la inceput de gradinita. I-am administrat dupa cum scrie pe cutie,cred ca 3 sau 4 perioade, primavara si toamna. La noi a dat rezultate, am fost foarte multumita de el....cum venea cineva din Ro. si ma intreba ce sa ne aduca eu vroiam imunogrip....

Acuma nu-ti pot spune exact daca a dat rezultate siropul sau...trecerea timpului si intarirea sistemului imunitar de la sine.....dar eu i-am dat ca m-am gandit ca rau n-are ce sa-i faca.
Am intrebat si doc.lui si a zis ca nu e "atestat" asa ceva....dar fiind doar "radacini" pot sa-i dau daca eu cred ca-i face bine.

In cazul tau, nu cred ca i-as da, daca zici ca are doar raceli usoare fara febra....asta nici macar nu e motiv de stat acasa aici...toamna si primavara....e la ordinea zilei sa aiba copiii muci, dar totusi au voie la gradinita, atata timp cat nu fac febra.
Revenind la Imunogrip......rau nu are ce sa-i faca. Eu ti-am povestit experienta noastra.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

multumesc din suflet pentru raspuns, deci pot sa il trimit la gradi, nu? Eu am zis ca sa il tin acasa sa nu zica ceilalti parinti ca da si la copiilor raceala. Dar nu face febra deloc deloc, numai nasul ii curge o zi, apoi i se "coc" mucii(scuze de exprimare), si apoi vreo doua zile mai suflam. Apoi revenim la normal.

Dar imunogripul acesta pot sa il dau si preventiv, pentru imunitate?
Sa nu aiba efecte negative. Habar nu am ca nu am mai folosit asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Si noi suntem in al 3-lea an de administrat imunogrip junior la copii. Nu stiu daca e datorita acestui sirop, dar ai mei au trecut prin 2 ani de cresa si gradinita fara nici o pneumonie, nici o otita, nici o amigdalita cu puroi si febra, doar raceli, bronsite usoare cu muci si tuse care treceau intr-o saptamana. In prospect zice ca e o combinatie de extract de plante, bogat in vitamine, care ajuta organismul in perioada de convalescenta, dar si pentru intarirea sistemului imunitar (eu le-am dat preventiv, in septembrie-octombrie).



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

merci, dau si eu la Andrei pt prevenire:)



Andrei si Adriana

Mergi la inceput