Giuvaerul palatului,Furtuna la palat.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns remiclea spune:

buna.Pot sa spun ca si pe mine m-a cucerit Giuvaerul palatului. un film super.Noi il vizionam in familie, cumnatul meu pe o parte, soacra-mea pe alta si apoi comentam.M-a tinut cu sufletul la gura si mi-a parut tare rau cand s-a terminat.
Despre Furtuna la palat, am pierdut vreo 2 episoade dar astept sa vad daca se va ridica la nivelul Giuvaerului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Si eu si eu!
Credeam ca suntem doar cateva care ne uitam la Giuvaer(mai cunosc vreo 2 tipe)da vad ca audienta a fost mare totusi!Minunat film,m-a dat pe spate in special arta prepararii mancarurilor,cata minutiozitate,cat talent,minunat!
Cat despre medicina ce sa mai zic...cum puteau oamenii pe vremea aia cu ajutorul plantelor,ceaiurilor si acupuncturii sa vindece.
Si actiunea in sine superba,intrigi,comploturi,rasturnari de situatie,minunat!
Am vazut si cateva epidoade din furtuna,totusi parca nu are acelasi farmec,o sa ma uit in continuare,poate ajunge sa ma captiveze ca si primul!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RWheelwright spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Mai RWheelwright cum deschid site-urile trimise de tine?Nu reusesc.


Pai da, simplu, click pe ele - dar fiindca m-ai intrebat, cred ca nu merg asa.... Eu le-am verificat si functioneaza.... Atunci copiaza link-ul intr-o noua fereastra. Tre'sa mearga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kigallu spune:

Salutari!

Mai vin cu un link unde se gasesc filme apartinand cinematografiei asiatice.

http://ultra-vid.com/category/movies/foreignenglish-subbed/asian/

Nu necesita inregistrarea adresei de email.
Am urmarit Gong Tau si mi-a placut pentru ca este 'altceva', nu tot povestea de hollywood al carei final il stiu pe de rost.


A urmarit cineva 'Demi Gods and semi Demons'? Este un serial chinezesc, o drama fantastica, istorica. Superb, haios, cred ca este potrivit si pentru cei mici si pentru adulti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Kigallu,ce ne faci ca avem copii, soti si serviciu?
Admir aceste filme pt. ca ne ofera altceva decat filmele americane care ne-au intoxicat cu filmele politiste!
Chiar ma intreb si lansez aceasta intrebare:de ce credeti ca se fac asa de multe filme politiste ca doar nu or fi prosti sa faca filme fara cautare?Si nu sunt ca trebuie si eu sa recunosc ca ma uit la ele,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kigallu spune:

Si eu am serviciu si sot, nu si copii, dar consider ca este important sa imi fac timp si pentru filme. La televizor nu urmaresc nici macar stirile. 3 seri in cursul saptamanii urmaresc cate un serial/ episod/film/desen animat timp de o ora sau pana adorm. La fel si pentru citit, pentru si pentru am un program de care incerc sa ma tin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Si eu sunt mare fan al acestor seriale!
Chiar ma intrebam daca n-o fi si aici vreun topic despre ele si tare ma bucur sa vad ca mai sunt admiratoare!
Tocmai am descoperit si eu o adresa la care pot vedea episoadele in avans, luni cand ies cu fata imi cumpar o punga mare de seminte si ma apuc de vizionare. La fel am facut si cu Giuvaerul palatului, n-am rabdare sa astept o zi pana la un nou episod.
Pup fetele

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Kigallu,.Sa vezi ce necaz are sotul meu pe mine ca nu i-am dat adresele tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Si eu sunt mare fan!!!! Giuvaerul Palatului l-am urmarit cu sufletul la gura. Din Furtuna la palat recunosc ca am mai ratat dar sper sa recuperez.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

www.alexdamian.com/" target="_blank">Sa-l ajutam sa lupte...

ABSOLVENTE!!!!

NOT UNEMPLOYED, JUST BETWEEN TWO JOBS....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Ilary,unde anume poti urmari episoadele?Eu n-am uramarit nici Giuvaierul,din simplul motiv ca n-am stiut de el,iar de cand a inceput Furtuna la palat,nu reusesc niciodata sa fiu in fata televizorului la ora respectiva.Asa ca ar fi super daca as putea sa le vizionez atunci cand am timp.

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput