Fulgusori de nov-dec 2009 (132)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
Bun gasit Am venit de la spital. Am "suferit" recoltare culturi, un echo mic din care nu am aflat mare lucru, decat ca bebelusul e pe pozitie, asa ca finalul consultatiei a fost: se poate intampla oricand . Bag o gura de cafea si dupa aia bag lucrusoarele in sacosa, ca nu mai e gluma. A venit si zapada... so cred ca va incepe sa ninga curand si la noi la odisee... parca mai sunt doar 2 zile dealtfel pana la prima cezariana programata .Dar eu mai vreau sa mai stau... macar 10 zile - 2 saptamani, ca parca e cam mititel Pupi
Deci Santiago mic e pe pozitie! De ce spui ca e mititel? Mititel ca saptamani sau ca si gramaj? Vei mai sta, stai linistita ca nu nasti acum, numai cuminte sa stai, da? 32+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Monis, pai ai 36 sapt deci esti in luna a noua, asa ca normal se poate intampla oricand, doar ca e preferat sa fie dupa 38 de sapt. spor la impachetat

Lili 35 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mda..hai ca p'asta as mai intelege-o.....ca se mai ascunde vena ...ca nu iese de tot la suprafata..ma rog.....
eh, poftim...si la institutul de hemato...unde te-ai astepta..vorba aia..sa ai de-a face cu initiati...
acu' tot cu vanataie esti?

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

eu ultima data cand am fost la medicul de familie sa-mi ia sange, am ajuns acasa cu 3 intepaturi ca-mi nu gasea vena
luni la institutul de hematologie unde a bagat acul a iesit si sangele...bine, a ramas ceva mov-verzui da' merge

Lili 35 cu Alexandru



krelia 35+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

eh, booooooon...bine ca ne-ai zis..ca sa pun agitatele la frigero, sa stea la rece..proaspete ....pentru momentul X (daca il mai prind ..eu sper sa da...ca deh...stii tu....1.11.

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Bun gasit

Am venit de la spital. Am "suferit" recoltare culturi, un echo mic din care nu am aflat mare lucru, decat ca bebelusul e pe pozitie, asa ca finalul consultatiei a fost: se poate intampla oricand .



krelia 35+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

mda..hai ca p'asta as mai intelege-o.....ca se mai ascunde vena ...ca nu iese de tot la suprafata..ma rog.....
eh, poftim...si la institutul de hemato...unde te-ai astepta..vorba aia..sa ai de-a face cu initiati...
acu' tot cu vanataie esti?



tot cu vanataie, da' cum altfel, sa se vada domne ca am "varsat sange"

Lili 35 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

mai bine o dam la cos..decat sa mai pateasca si altii asa....dar e clar ca femeia are ceva....ca nu-s eu zombie sa am alt tip de sange, taman cand imi ia ea....ca doar mi-am recoltat la diverse clinici de prin Buc....si nicaieri nu am patit asa....
in fine...noi sa fim sanatosi..ca in cateva zile va trece si asta

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Krelia, ! Multam de oferta 'generoasa', da o las pentru alte doritoare de maini vinete si dureroase Mama lor de asistente idioate..
Eu vad ca am avut mare noroc pana acu...ca si io mi's o fricoasa de ace si seringi si injectii,dar pana acu de cand sunt borti si numa cu analize am stat...nu am patit-o ca tine..phiu...



krelia 35+ si printesu' mic, Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

monis - e bine ca stim din timp, cred ca toate trebuie incet incet sa ne pregatim

33+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
http://www.petitieonline.ro/petitie-p47134046.html
AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Pai e mic... ati vazut si voi burta... azi mi-a zis ca nu vede la echo (ca nu-sh ce date tb sa mai bage in aparatoi si nu poate ) dar ca el aproximeaza 2.700-2.800. Plus ca abia vineri fac 37 saptamani implinite. Mai vreau ...

Colul e si el inchis, macar atat, ca tot ma stresam eu ca as putea umbla aiurea cu el pe strada deschis . A, si a precizat doctorul cel dragutz ca de deschis se va deschide la contractii dureroase de acum, asa ca sa stau fara grija, voi sti cand se deschide . Si mi-a scos gynipralul din "alimentatia" zilnica...

monis cu poze sapt 36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5Colul e si el inchis, macar atat, ca tot ma stresam eu ca as putea umbla aiurea cu el pe strada deschis . A, si a precizat doctorul cel dragutz ca de deschis se va deschide la contractii dureroase de acum, asa ca sa stau fara grija, voi sti cand se deschide . Si mi-a scos gynipralul din "alimentatia" zilnica...
Nu se deschide el col asa de repede, plus ca mai bagi un nospa, doua, plus ca mai stai nitzel cuminte si vei naste la termen, da? Hai ca am zis sa facem pauza la agitate. 32+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Pai e mic... ati vazut si voi burta... azi mi-a zis ca nu vede la echo (ca nu-sh ce date tb sa mai bage in aparatoi si nu poate ) dar ca el aproximeaza 2.700-2.800. Plus ca abia vineri fac 37 saptamani implinite. Mai vreau ...

Colul e si el inchis, macar atat, ca tot ma stresam eu ca as putea umbla aiurea cu el pe strada deschis . A, si a precizat doctorul cel dragutz ca de deschis se va deschide la contractii dureroase de acum, asa ca sa stau fara grija, voi sti cand se deschide . Si mi-a scos gynipralul din "alimentatia" zilnica...


macar ai scapat de gynipralul ala...

Lili 35 cu Alexandru

Mergi la inceput