Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (198)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Art. 17
(1) Salariatii care renunta la concediul legal pentru ingrijirea copilului in varsta de pana la doi ani beneficiaza de reducerea duratei normale a timpului de lucru cu 2 ore pe zi, fara sa le fie afectate salariul de baza si vechimea in munca. La cererea lor se poate acorda program decalat, cu alte ore de incepere a programului de lucru, daca activitatea unitatii permite.
(



SEBI!

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Trimis la: - 13/10/2009 : 23:00:22
--------------------------------------------------------------------------------

anamona chiar ca este 13 toata ziua, azi a fost un infern, a cazut fi-mea cred ca de vre-o 4 ori si urat, ba cu nasu direct de gresie, ba si-a prins mainile la usa .....si tot asa toata ziua....parac nu se mai termina ziua asta......urat este sa ti copilul toata ziua in casa ........hai ca mam bagat si eu in seama..

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)



fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_16 spune:

babytza sper din tot sufletul sa gasiti o rezolvare... ideea angelynnei mi se pare foarte buna
Da, cand e vorba sa ne ia, ne iau cu amandoua mainile, dar cand trebuie sa dea, se fofileaza
Noi am dat drumul la caldura inca de duminica seara, de cand am ajuns acasa

PozeBianca
Mamica de Bianca Maria
Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Babytza, imi pare tare rau pt respingerea dosarului. Multa bafta maine!

alexa, cipri si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Hm...nici nu m-am gandit ca e 13
Pup toti boboceii cucuiati si ma bag la un film. Aseara am vazut Angels & Demons ( continuarea la Codul lui Da Vinci- super tare filmul ) , in seara asta avem o comedie , sa ne mai descretim putin fruntile

Puuuuuup Noapte buna si fara treziri multe va doresc

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Anamona

Luminita, pupam cucuiul sa treaca! dc deja ai dat cu arnica, maine abia o sa se mai vada :-)

babytza, imi pare rau dar sper sa se rezolve Sanatate!

Noapte buna! Somn usor!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei
Flickr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui laureta

Art. 17
(1) Salariatii care renunta la concediul legal pentru ingrijirea copilului in varsta de pana la doi ani beneficiaza de reducerea duratei normale a timpului de lucru cu 2 ore pe zi, fara sa le fie afectate salariul de baza si vechimea in munca. La cererea lor se poate acorda program decalat, cu alte ore de incepere a programului de lucru, daca activitatea unitatii permite.
(


exact de asta ziceam ca e ambiguu, si la legislative zice ca de fapt se precizeaza varsta copilului si cat ai dreptul la program redus... ca trebuie luat impreuna cu textul din lege care spune clar 1 an.

mie una mi-ar conveni sa fie suficient atat, dar atata vreme cat sunt multe voci care sustin ca doar pana la 1 an e legal, nu stiu ce sanse am sa pretind asta la servici.

ma gandeam ca poate spune in vreo alta lege mai clar de atat

pana una alta, am formulat o cerere de informatii la ITM, o printez maine si o trimit prin posta...ei ar trebui sa dicteze in cazul asta, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

e incredibil cat s-a racit vremea
m-a urmarit toata ziua suieratul vantului: la servici suiera super scary, acasa suiera mai romantic :) balangane o zdranganitaore din aia zen :))

la caldura am dat drumul mai mult ca sa nu se raceasca pe jos foarte tare,si eu am lasat centrala foarte jos...in casa erau totusi 23 de grade dar simteam o umiditate mai mare in aer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Andy.p

Paula-Laura multumesc de PM , mai mai da’ ce baiat ai , superb, tortul delicios, multe cadouri si o gramada mare de bebelushi

CD am mai luat nurofen gratuit, insa mi se pare cea mai mare marsavie…era singurul antitermic care il dadeau…acum nici pe asta, spray-ul Pivalone am luat ultima oara

Kllemi am sa treaca loviturile

Karina Alessia pui de Nikolici Ania pui de Nausica , numai bine printzeselor, sa ii faceti fericiti pe parinti

CD, multa sanatate si fericire alaturi de familia ta


Babytza tinem pumnii sa fie totul ok , capul sus ca s erezolva

Anamona la noi merge aeroterma pe termostat si e foarte bine in casa

Ada am sa treaca mai repede problemele cu dintisorii

AM reusit dupa 1 ora sa oa dorm din nou, e super naspa afara, se misca copacii asa de rau, pare ca isi face efectul Stodal...sper sa nu fie nimic grav, oricum am sa aman vaccinul caci nu plec pe vremea asta cu fara

de Crina Alexandra Crinul Meu
Atat de mare sunt
Participam la concursul Klorane cu www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?bid=3&folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE" target="_blank">aa1 si aa2, un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Inca n-am dat drumul la caldura. Am bagat copiii in saci, eu inca dorm pe jos cu salteaua. Om trai si-om vedea.
Sunt 22grade sus... pe parchet n-am avut imbold inca sa masor, dar in miezul iernii n-a scazut sub 16...

Pediatra noastra nu mi-a dat vreodata reteta gratuita sau compensata... [banuiesc ca nu are dreptul, ar trebui sa ma arondez la cine stie ce policlinica sau cum???] si in plus am platit toate vaccinarile.


Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput