Dor de Michael

Dor de Michael | Autor: happiness

Link direct la acest mesaj

Mi-e dor de Michael...Mi-e dor de zambetul lui de copil bun si inocent.Mi-e dor de extravagantele lui costumatii de scena.Mi-e dor de dansurile lui unice si inconfundabile ,de miscarile senzuale si electrizante din concertele lui.Mi-e dor de cantecele care mi-au leganat adolescenta,si care acum ii fac si fiicei mele copilaria mai frumoasa.De videoclipurile lui care spun povesti,care transmit mesaje de dragoste,pace sau generozitate.Mi-e dor de omul acela uneori ciudat,alteori interesant,dar mereu surprinzator si mereu cel mai bun in toate.Mi-e dor de Michael alaturi de copii,febletea lui,si imi amintesc cu drag ca de la el am invatat ce inseamna caritatea.De poeziile lui uneori simple,alteori complicate,de cartile care te lasa sa ii ghicesti sufletul.Mi-e tare dor de Michael.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Am acelasi gand, mi-e greu sa cred ca a plecat.

Alina si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Toate simtim asta. Toate avem un dor nebun de Michael. Cu cat trece timpul, ne-am astepta sa se linisteasca sentimentele, dar culmea, sunt din ce in ce mai apasatoare. Nu stiu cat si pana unde va ajunge dorul de el, sau daca are limite. Stiu un singur lucru insa....suntem impreuna aici, si asta ne ajuta sa mergem mai departe, impreuna!

Bun venit ! E dor si doare....

Smile, what's the use of crying/You'll find that life is still worthwhile/If you just smile (Smile - Michael Jackson)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Si eu,si eu!Iar ravasita!
De cite ori zic "hop",cad iar in groapa!

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Pentru ca si mie imi este in fiecare zi dor de Michael, va propun urmatorul clip facut de un fan si care il arata pe adevaratul Michael cu inima de copil, asa cum era el in viata de zi cu zi
Imaginile va sunt in mare probabil cunoscute, insa toate pe ansamblu, impreuna cu melodia, mi s-au parut foarte frumoase.






Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
www.youtube.com/watch?v=wuQKnuFBg2E" target="_blank">Michael Jackson - King of M.U.S.I.C.
.... "Ok, everybody, that's a wrap!"






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Foarte frumos clipul...

De zambetul ala mi-e dor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_mike spune:

si mie imi este dor de el ,dar cel mai mult imi este dor de gandul ca-l stiu in viata,ca e pe Pamant cu noi si ca poate intr-o zi imi va raspunde la vreun mesaj,sau voi auzi ceva de bine; ce-a zis, ce-a facut...ce mai transmite fanilor...ma intelegeti?!cand mi-e dor de el vizionez ceva filmulete sau interviuri,plang langa calculator...dar cel mai des(aproape zilnic) fac un lucru care ma face sa merg mai departe si anume: dansez. eu dansez zilnic ,am ajuns intr-un an de zile sa fac aproape toate miscarile ce l-au individualizat pe Mike,si pot improviza pe orice melodie,si imi face o placere enorma.de multe ori plangeam in timp ce dansam.pacat ca nu pot arata undeva ce pot,si pt ca poate o sa ma intimidez in fata altora si pt ca sunt maritata si sotul poate nu o sa fie de acord(numai el stie ca dansez, insa si el ma intimideaza) va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

In urma pierderii lui Michael au ramas multe suflete indurerate.Mult prea multe

Noi te vom iubi pentru totdeauna Michael!

Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien





www.onetruemedia.com/shared?p=336a8e388908e126cef388&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
*Miracolul nostru*




"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"
Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:




SARAH CONNOR LYRICS

"Beautiful"

[verse 1]
It's bigger than the universe
Be thankful for the miracles
It seems so unconceivable
That life gives birth
We came in the exact same way
That's why we're standing here today
This one is dedicated for the ones that said

[climb]
You are alive
I see the innocence in your eyes
Whenever you cry or smile
You're such a wonderful child
It's like you're heaven sent
You stole the night replaced it with sunlight
And that's why we're thankful that you came into our life

[chorus]
Because you're beautiful, so beautiful
How special you are
A creation of nature you are
Because you're beautiful, so beautiful
How precious you are
You're like an angel that fell from a star
A creation of nature you are

[verse 2]
You're feeling so responsible
Cause anything is possible
I never needed anything
Cause you were there
A smile that changes everything
The first step that makes you think
This one is dedicated to the ones who said

[bridge]
A miracle is when a child is born
A living thing so fragile and so small
Dependent on its parents will
To do good and be strong
I wanna dedicate this very simple song.







www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

...si mie imi e dor si regret enorm ca nu mai este printre noi...stiu ca muzica lui va ramane mereu....iar plang...nu VREAU sa cred ca a murit...ce dureros este...DANA, nu m-am putut uita pana la sfarsit la videoclip,m-au inundat siroaie de lacrimi...hmmm..si ma gandeam ca a trecut durerea aia...se pare ca nu




"Before you judge me, try hard to love me."MJ


Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns purple_blue spune:








www.youtube.com/watch?v=PvYygjcMDdQ" target="_blank">You are the cry that turns to laughter,
the sweetness and the morning after
, Mrs. Purple Jackson

www.misformichael.blogspot.com" target="_blank">I know enough to believe...

Mergi la inceput