Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu in locul lui Basescu l-as propune, la prima strigare, pe Boc,numai de al D'acu,pt. ca nu vad ce ar putea sa i se reproseze lui Boc!
Rar am vazut in viata politica un om mai civilizat ca Boc!Are bunul simt al ardeleanului,nu scoate porcarii pe gura si este loial partidului si colegilor sai.
Sa spuna cineva daca l-a auzit vorbind de rau pe cineva dintre colegii lor.
Zau ca este "rara avis"in politica damboviteana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Eliza5

Ai, ai, ai, ai... ajungem la comparatii genul Merkel versus Lenuta/EBA/Anastase?

Vai de noi.

Nu s-a nascut inca in Romania femeia implicata in politica ce sa ajunga la genunchii Angelei Merkel.
Avea potential Mona Musca insa din pacate a facut o greseala enorma: a mintit in legatura cu trecutul ei in loc sa si-l asume. Alta femeie decenta in politica in momentul asta eu nu vad.

Eliza si Alex (15 nov. 2004)




Comparam pur si simplu..femeile de cariera politica Ca Muffin zice ca politicienii romani n-au respect pentru femeia politician. Ba au, da nu pentru ale noastre.

Nu o compara nimeni pe Merkel cu EBA, astea doua au in comun doar anatomia.





Ba, imi cer scuze ca te contrazic, politicianul roman nu cred ca are respect pentru femei in general, nu conteaza ca sunt la noi sau in alta parte. Si indiferent de cat de capabila este sau nu o femeie cu o cariera politica de la noi, limbajul trebuie sa ramana decent!


Eu as adauga:dupa ce-i admira nurii,cu cat este mai bine ca femeie cu atat se simte el(politicianul)motivat sa-si arate "barbatia" si sa scoata porcarii pe gura, ca deh!,el este cunoscator si trebuie sa se afle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

de acord. au desfiintat-o pe Ritzi, apoi pe Udrea, acum pusesera ochii si pe R. Anastase, care chiar mi se pare cea mai la locul ei dintre cele 3.

mi-a placut discursul lui Basescu de la ora 5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

foarte corecta decizia lui Basescu de a nu accepta un guvern marioneta.
(de ce credeti ca dl geoana a insistat azi sa aiba o convorbire cu dl Johannis - evident sa ii spuna la ureche despre conditiilor lor, prefecturi, directori in ministere, sefi de politie, numaratori de voturi etc)

Daca sunt barbati penelistii si pesedistii si ungurii - sa isi asume responsabilitatea si sa faca in 2 luni ce nu au facut altii in 20 de ani. Sa faca mii de kilometri de autostrada, sa construiasca spitale si scoli, sa dea majorari de 100% la salarii si pensii, si sa arata ca ei este cel mai bun. Adica sa isi suflice camesile si la treaba nu la sforarii si emisiuni televizate.
Nu sa iasa ca mireasa cu voal alb, virgina, in ajun de votare si sa planga suav ca vor sa faca ceva pentru tara asta.

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sunt convinsa ca se duc discutii aprinse cu bani si oferte ispititoare pt. ca altfel nu-mi pot explica imbecilitatea manevrelor care se fac de catre PSD-PC, PNL si UDMR, in plina campanie,fara sa-si dea seama ca in graba aranjamentelor transmit o impresie dezastroasa electoratului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

si oricum Boc, nici nu mai vrea sa fie prim ministru - dupa atatea mizerii suportate.

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/871676/Emil-Boc-nu-mai-doreste-sa-fie-prim-ministru-/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Simona am impresia ca m-am inselat in privinta lui Pambuccian,in sensul ca pare sa nu fi fost cu intentie prezenta lui neprotocolara la Cotroceni ,ieri.
Mama imi spunea ca a avut la Anatomie -patologica un profesor Pambuccian,este fiul sau nepotul lui,actualul parlamentar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Simona am impresia ca m-am inselat in privinta lui Pambuccian,in sensul ca pare sa nu fi fost cu intentie prezenta lui neprotocolara la Cotroceni ,ieri.
Mama imi spunea ca a avut la Anatomie -patologica un profesor Pambuccian,este fiul sau nepotul lui,actualul parlamentar?



!







Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Wou!Denizel, sa cad de pe scaun cand am citit declaratia ta,!
Acum te rog sa-mi spui cu ce te-am cucerit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza5 spune:

Ma intreb, cu multa seriozitate, cam cand anume va va pica valul asta de pe ochi... Cam cand veti putea vedea realitatea si adevarul crud.
Spunea un filosof acum ceva vreme, ca adeptii lui Basescu se poarta ca niste indragostiti tipici: pur si simplu NU vor sa vada defectele. Este ca in perioada aia de luna de miere in care nu vezi tarele iubitului, nu ii vezi cosurile si eructatiile sau hainele murdare, desi ele iti sunt prezente la tot pasul.

Fie ca presedintele incalca constitutia, injura, isi injoseste interlocutorii, minte, in sfarsit... se poarta abject (apropos, vorbeati mai sus despre cum sunt tratate femeile in politica??? Pai Basescu este campionul mojiciilor dar probabil ati uitat).

Din fericire pentru mine si din nefericire pentru voi, sondajele arata o cadere accentuata a popularitatii presedintelui jucator.

Slava Domnului, pentru ca avem nevoie de ceva decenta in viata noastra politica.


Mergi la inceput