Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 52

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

vad ca mai sunt unii care s-au indignat de intrebarea dlui Antonescu
si iata ca dl Croitoru i-a raspuns cu o poezie

http://mihneamaruta.ro/2009/11/04/poezia-recitata-in-parlament-de-premierul-desemnat-lucian-croitoru/


**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mai sunt si unii care s-au indignat de raspunsul liric al lui Croitoru.

Mirela aia cu propozitia scoasa din postare de-a ta era un exemplu, ca sa intaresc ideea ca dintr-o propozitie scoasa din context intelege fiecare ce vrea. Mie mi s-a parut foarte clar ce a vrut Antonescu sa spuna. Croitoru (propus de presedinte stiind clar ca nu va avea sustinerea majoritatii in parlament, adica propus exact pt a fi picat si a lungi perioada de interimat a lui Boc) a venit sa ceara parlamentului vot de incredere pt un guvern in care a readus ministri care fusesera 'dati afara' de motiunea de cenzura, apoi primisera si vot de nenincredere de la comisiile de specialitate. (Putea macar sa nu vina din nou cu Pogea la finante si Berceanu la transport, 2 ministri-dezastru). Eu am inteles ca la asta s-a referit Antnescu.



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Indiferent de ce au vrut sa spuna, si indiferent de ce intelegem si ce nu, cu ce suntem de acord si cu ce nu, cele spuse azi in Parlament reprezinta cele mai odioase si nerespectabile cuvantari pe care nu credeam ca le voi auzi vreodata in institutia suprema a tarii Parlamentul Romaniei.

Dupa ce l-am auzit pe Geoana si pe Antonescu pentru prima data in ultimii 20 ani mi-e rusine ca sunt romanca.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Cabinetul Croitoru a picat... Mi-ar placea ca noul prim ministru numit de Basescu sa fie tot Croitoru (mie mi se pare in regula CV-ul tipului)... Sa vezi apoi circ !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cl

Cabinetul Croitoru a picat... Mi-ar placea ca noul prim ministru numit de Basescu sa fie tot Croitoru (mie mi se pare in regula CV-ul tipului)... Sa vezi apoi circ !


Mie nu mi-ar placea. M-am saturat de circ si de scandal si de panarama. Daca era Basescu un pic cu capul mai pe umeri si nu in alta parte, facea tot posibilul sa numeasca un prim ministru care sa treaca prin parlament si sa se apuce deja de treaba. Tara e in kkt pana peste cap (dar , nu-i asa "nici presedintele nici guvernul nu si-au propus sa scoata tara din criza"?) si noua ni se ofera circ si scandal, un guvern interimar cu ministri incompetenti cracanati peste 2 ministere ... URA! Inca o tura de circ!



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui cl

Cabinetul Croitoru a picat... Mi-ar placea ca noul prim ministru numit de Basescu sa fie tot Croitoru (mie mi se pare in regula CV-ul tipului)... Sa vezi apoi circ !


Mie nu mi-ar placea. M-am saturat de circ si de scandal si de panarama. Daca era Basescu un pic cu capul mai pe umeri si nu in alta parte, facea tot posibilul sa numeasca un prim ministru care sa treaca prin parlament si sa se apuce deja de treaba. Tara e in kkt pana peste cap (dar , nu-i asa "nici presedintele nici guvernul nu si-au propus sa scoata tara din criza"?) si noua ni se ofera circ si scandal, un guvern interimar cu ministri incompetenti cracanati peste 2 ministere ... URA! Inca o tura de circ!



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Ba, sa-mi fie cu iertare, cei care vor circ si fac circ sunt parlamentarii!!! Nu voteaza competenta, ci ciolanul, nu urmaresc decat interesele proprii!!!!! Ai cumva idee de ce cabinet ar fi avut (in caz de...) Johannis si cat de competenti ar fi fost ministrii lui????
Daca vor circ, apoi circ sa fie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Daca in fisa postului presedintelui Romaniei este si furnizarea de circ poporului .... atunci pardon, nu am stiut!
Nu avem de unde sa stim momentan ce ministri ar fi propus Johanis. Dar vedem ce ministri defileaza azi. Foarte buni, foarte compententi, numai masuri anti-criza eficiente au luat, numai cheltuieli bugetare chibzuite, tot ce ne doream.



Licitatie pentru tricou 'Dependent DC' - salvati o viata!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Este intr-adevar foarte distractiv modul in care Parlamentul da o hotarare prin care permite guvernului demis si ministrilor demisi si ulterior respinsi de competentele comisii sa vina in fata Parlamentului cu proiectul de buget pe 2010.Curat constitutional,mai nene ,acuma ce facem suspendam Parlamentul ca incalca Constitutia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Laura, te-am intrebat ceva, poti sa-mi raspunzi concret? NU! Ei bine, de ce acest cabinet nu a fost in regula?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Are vreun sens sa mai bocim ipoteticul cel mai competent guvern din istoria Romaniei?Eu cred ca nu,de altfel in sinea lor si parlamentarii sunt de aceeasi parere din moment ce,incalcand Constitutia,hotarasc ca incompetentul guvern pe care l-au dat jos alcatuit din cei mai incompetenti ministri vazuti vreodata pe taram romanesc este tocmai bun sa faca proiectul de buget.Pai e competent Pogea sau nu?Daca nu este,de ce ii incredinteaza realizarea proiectului de buget pentru un an cu probleme?Daca este,de ce l-au respins in comisii?

Mergi la inceput