Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Eliza,nicio problema, probabil acesta va fi guvernul dupa alegeri,.

Voi nu ati aflat ce scandal se intrevede legat de "neamtul corect"?
Se pare ca afacerile imobiliare sunt nimic fata de acuzatiile legate de,se pare,trafic de copii?
Ha,ha,totul prezentat intr-un reportaj facut de Antena1,.




Ori tu nu esti la curent, ori cine a readus pe tapet informatia care fie vorba intre noi- este veche, a uitat sa mentioneze ca nu au existat dovezi care sa-l incrimineze pe Johannis. Si eu pot acuza pe cineva de tot ce imi trece mie prin cap sau de ceva ce am visat azi-noapte, dar daca nu am si dovezi...pot sa ma culc la loc.
Ca tot veni vorba, Croitoru o fi in SIE, sau n-o fi? S-ar cam explica perseverenta cu care a intrat saracul pe geam de cate ori a fost dat afara pe usa...
Oricum, imi pare rau pentru el, e un bun profesionist si nu trebuia sa se scalde in mocirla altora...

Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Ca tot veni vorba, Croitoru o fi in SIE, sau n-o fi? S-ar cam explica perseverenta cu care a intrat saracul pe geam de cate ori a fost dat afara pe usa...
Oricum, imi pare rau pentru el, e un bun profesionist si nu trebuia sa se scalde in mocirla altora...




Asa ma gandeam si eu despre neamt: ce l-a determinat sa vina in Bucuresti, din Sibiul lui, unde lumea s-a calcat in picioare la o manifestatie de simpatie, sa-l faca sa nu plece, sa fie papagal o luna, pana la alegeri, in slujba mafiotilor? Ca e clar ca, dupa alegeri, primeste un sut in dos...merita?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

bineinteles ca mafiotii sint numai aia care nu vin din PDL
aia sint fecioare neprihanite..

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Ca tot veni vorba, Croitoru o fi in SIE, sau n-o fi? S-ar cam explica perseverenta cu care a intrat saracul pe geam de cate ori a fost dat afara pe usa...
Oricum, imi pare rau pentru el, e un bun profesionist si nu trebuia sa se scalde in mocirla altora...




Asa ma gandeam si eu despre neamt: ce l-a determinat sa vina in Bucuresti, din Sibiul lui, unde lumea s-a calcat in picioare la o manifestatie de simpatie, sa-l faca sa nu plece, sa fie papagal o luna, pana la alegeri, in slujba mafiotilor? Ca e clar ca, dupa alegeri, primeste un sut in dos...merita?

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Pai probabil ca a acceptat din politete pentru ca a fost propus si sustinut de 5 formatiuni politice care reprezinta 65 % din parlament.
Si in fond el are experienta politica, de ce nu ar accepta functia de premier cu o asemenea sustinere? Daca ar fi fost in locul lui Croitoru, sunt sigura ca nu s-ar fi pretat sa cada in penibil lasandu-se folosit pentru ca Basescu sa-si pastreze guvernul pana dupa alegeri.

Edit: mie imi place Johannis, a facut treaba buna de tot la Sibiu si nu ma deranjeaza ca e sas la origine.
Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sa le luam pe rand :
-dl Klaus este sustinut cu aprindere de mai multe partide parlamentare;se vorbeste de formarea unui guvern de tehnocrati,experti care sa scoata tara din criza.
Acest guvern va fi condus cu pricepere(se jura toti la unison)de un profesor de fizica din Sibiu,.
-se pare ca cel mai mare merit al acestui "tehnocrat"este acela de a obtine,bugetar fiind,6 case in buricul Sibiului;f. bine ma inclin la aceasta performanta!
-Klaus Johannis apare in vremea cand nu era recunoscut de politicienii unor partide cu pretentii de "respectabilitate",ca fiind acuzat in niste afaceri mai mult decat dubioase cu adoptii ilegale de copii.
Presupun ca nu ati vazut emisiunea de la B1,"Nasul" unde s-a dat un reportaj facut acum cativa ani in care "neamtul corect" explica ca in acea tranzactie dubioasa era ...doar translator,dar a primit(cu gurita lui spunea!)niste cadouri.

Pana cand ne mai vor considera prosti?
Nu era clar ca s-au coalizat partidele si tin cu dintii de o persoana perfect santajabila si care in mod sigur va juca cum i se va canta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buniv spune:

fetele,trebuia sa intrati in politica...se vede ca va pricepeti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Sa le luam pe rand :
-dl Klaus este sustinut cu aprindere de mai multe partide parlamentare;se vorbeste de formarea unui guvern de tehnocrati,experti care sa scoata tara din criza.
Acest guvern va fi condus cu pricepere(se jura toti la unison)de un profesor de fizica din Sibiu,.
-se pare ca cel mai mare merit al acestui "tehnocrat"este acela de a obtine,bugetar fiind,6 case in buricul Sibiului;f. bine ma inclin la aceasta performanta!
-Klaus Johannis apare in vremea cand nu era recunoscut de "politicienii" unor partide cu pretentii de respectabilitate,ca fiind acuzat in niste afaceri mai mult decat dubioase cu adoptii ilegale de copii.
Presupun ca nu ati vazut emisiunea de la B1,"Nasul" unde s-a dat un reportaj facut acum cativa ani in care ""neamtul corect" explica ca in acea tranzactie dubioasa era ...translator.

Pana cand ne mai vor considera prosti?
Nu era clar ca s-au coalizat partidele si tin cu dintii de o persoana perfect santajabila si care in mod sigur va juca cum i se va canta?




Am vazut si eu individul ala, probabil un cunoscut ca vorbea despre lucruri intime. Mizerii serioase.

Eu nu inteleg de ce unii oameni iau de buna orice prostie care se spune la Nasul. B1 e pro Basescu, a scris carti cu Basescu (ma intreb cine cumpara asemenea carti). Asa se face manipulare, apare cite unul care arunca cu namol, il da cineva in judecata dar dispare in ceata, ca nu a facut decit sa primeasca si el niste bani cinstit pentru denigrare.

Eu zic doar ca daca vrei sa fii informata corect e cazul sa asculti si pe altii si mai ales sa verifici mizeriile care se spun despre oricine.

Eu am auzit ca Johannis a fost premiat ca foarte bun manager de mai multe ori, si ca toate informatiile peiorative sint fabulatii. Si tind sa cred ca e adevarat.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Simona sa zicem ca ai dreptate la Nasul se vorbeste despre Presedinte de bine(l-o iubi el pe Basescu, dar nu am observat nimic incorect in afirmatiile lui),in schimb la Antena 3, dar mai ales la Antena 2, simt ca imi agreseaza bunul-simt si inteligenta,sunt de o vulgaritate si de o agresivitate care,cel putin asupra mea, au efectul contrar dorintei lor.
Probabil ca target-ul lor este altul si nu dau doi bani pe cei care gandesc ca mine,se gandesc ca suntem nesemnificativi
,!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Eu nu inteleg de ce unii oameni iau de buna orice prostie care se spune la Nasul. B1 e pro Basescu, a scris carti cu Basescu (ma intreb cine cumpara asemenea carti). Asa se face manipulare, apare cite unul care arunca cu namol, il da cineva in judecata dar dispare in ceata, ca nu a facut decit sa primeasca si el niste bani cinstit pentru denigrare.


Corect. Mai bine ne uitam la Antene, ca sa scapam de manipulare.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Bnica, eu cred ca emiti judecati de valoare gratuite, catalogand drept persoana perfect santajabila un om care a fost votat de atatea ori in Sibiu, ultima data cu un procent apropiat de 100%. Refuz sa cred ca Sibiul ar fi dorit sa ofere cheile orasului pentru atatea mandate unui santajabil care a obtinut 6 case ilegal, asa cum insinuezi tu. In plus, faptul ca primarul Sibiului este cadru didactic la baza, nu reprezinta deloc un dezavantaj, pentru ca activitatea pe care o desfasoara la primarie cu rezultate atat de bune ii demonstreaza pe deplin capacitatile si abilitatile manageriale. Dar daca tu simti nevoia sa minimizezi meritele lui Johannis, e problema ta. Si Boc este profesor de drept si uneori mai scapa intelesul unor alineate din constitutie, in plus, la Cluj nu a avut rezultatele lui Johannis. Presupun ca nu l-ai considerat nevrednic pentru a fi premier la vremea respectiva, nu?
As mai vrea sa fac o mentiune: Johannis nu a fost ”acuzat” ci s-au efectuat cercetari prealabile care au aratat ca nu exista probe care sa-l incrimineze, e mare diferenta!


Marilena
Blogul meu

Mergi la inceput