Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Crin e altfel?
Va inselati!
www.evz.ro/articole/detalii-articol/872711/Crin-Antonescu-l-ar-pune-premier-pe-Dinu-Patriciu-/" target="_blank">Chiar el v-o spune.

Foarte interesant! El vad ca poate sa aiba opinii in desemnarea premierului, fara sa aiba majoritate parlamentara, fara sa consulte partidele politice si nimeni nu-i sare in cap, dar Base, nu poate!
Asta da democratie

www.flickr.com/photos/40168372@N05/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla28

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Crin e altfel?
Va inselati!
www.evz.ro/articole/detalii-articol/872711/Crin-Antonescu-l-ar-pune-premier-pe-Dinu-Patriciu-/" target="_blank">Chiar el v-o spune.

Foarte interesant! El vad ca poate sa aiba opinii in desemnarea premierului, fara sa aiba majoritate parlamentara, fara sa consulte partidele politice si nimeni nu-i sare in cap, dar Base, nu poate!
Asta da democratie

O, da.

Mai dar ce usor aruncati cu vorbele si va indignati fara obiect.


Pentru propunerea actuala a lui Antonescu ptr prim-ministru, (Johannis): in sedinta comuna a celor doua Camere, s-a degajat ferm o majoritate parlamentara.

Pentru propunerea de prim-ministru in cazul in care ar cistiga alegerile, (acelasi Johannis): de fiecare data Antonescu precizeaza ca ar fi facuta daca ar exista in continuare o majoritate parlamentara care l-ar sustine.

Cu privire la ipotezele din articol, Patriciu si Tariceanu: au fost raspunsuri la intrebari de genul "da' pe X l-ati pune?"
"Da, l-as propune, nu îl voi propune acum, e clara optiunea mea, e Klaus Johannis, dar Dinu Patriciu, asemeni altor oameni din România din zona de afaceri, într-un moment sau altul, sau din partidele politice, pot sa se califice, respectând conditiile constitutionale pentru functia de prim-ministru",


Stai Carla fara grija, macar din acest punct de vedere: pe Antonescu inca nu l-a prins nimeni facind gafe din cauza necunoasterii Constitutiei, ca pe altii.

A, si Basescu nu s-a multumit sa aiba niste opinii privind primul-ministru, ci chiar l-a desemnat fara a tine cont de optiunea partidelor si de majoritatea parlamentara.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Azi e pauza ca a venit americanu'.Si in urmatoarele zile pare-se ca la fel ca in Buc se desfasoarea operatiunea "moastele" de Sf.Dumitru.Cine apare ,cine printre pelerini?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Biden se intalneste pana si cu Crin. Ca ultimul sa ii explice cum anuntul intempestiv de retreagerea a trupelor din Irak a fost o actiune nepotrivita pe care si'o asuma. Dupa care va sublinia ca Atanasiu este o persoana labila psihic. Totul intr'o franceza impecabila.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Oau, Crin Antonescu a declarat ca Patriciu ar fi bun si de prim ministru. Poate si-a dat foc la palarie spunind ca il apreciaza pe dusmanul poporului Patriciu.. Mai bine mintea ca sa faca politica dimboviteana autentica.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Oau, Crin Antonescu a declarat ca Patriciu ar fi bun si de prim ministru. Poate si-a dat foc la palarie spunind ca il apreciaza pe dusmanul poporului Patriciu.. Mai bine mintea ca sa faca politica dimboviteana autentica.



Pai ce, Paticiu investeste degeaba in Crin?? Chiar ma intrebam ce loc ii rezerva omului.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:



Ei, dar Crin are dreptul la "greseli de exprimare", nu?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Vazurati numirea www.hotnews.ro/stiri-opinii-6335816-diavolul-din-detaliile-unei-numiri.htm" target="_blank">individei in frunte ICCJ?
Pe pariu ca daca Basescu se opune tot el va fi scos vinovat?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Citat:
citat din mesajul lui iileana

http://www.realitatea.net/c--antonescu--nu-s-a-pus-problema-desemnarii-lui-dinu-patriciu-ca-premier_646711.html
Acuma v-ati mai linistit, da?

Ei, dar Crin are dreptul la "greseli de exprimare", nu?


Nu a fost nici o greseala de exprimare, a fost un tintar facut armasar de presa doritoare sa-si asigure rating cu cititori din categoria celor amatori oricind sa guste o diversiune, dar mult mai putin dispusi sa afle care e realitatea. Vad si pe aici citiva.

Daca urmariti emisiunea cu pricina, veti vedea ca este cum am zis eu in prima postare pe aceasta tema: a fost un raspuns de principiu, exact in sensul precizarilor de azi ale lui Antonescu.


Daca va rezumati la cititul titlurilor, veti avea cu siguranta o optica extrem de spectaculoasa asupra vietii politice.
Nu conteaza ca e falsa, important e sa va simtiti voi bine .



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput