Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui iileana

A fost doar el, si n-a performat nimica-nimicuta. Nu a hahait, nu facut poante proaste, a vorbit pur si simplu ca un om normal si, vai!, inteligent.



Nimic nimic? Pipita, codoasa, bordel, orgie, sex, droguri, droguri pe nas, beat? Mare progres fata de discursul de pana acum. S'o fi resemnat saracu cu locu' 3?

Come to The Dark Side ... we have cookies!



Probabil.
Imi pare rau ca esti dezamagit.

Am mai sapat.
O singura secventa din emisiune am mai gasit, pusa alaturi de alte 250 de secvente "suculente" din intilnirea cu Base si fro' 100 din cea cu Geoana, asta: http://happyhour.protv.ro/video-crin-antonescu-s-a-casatorit-in-strainatate/28490

Ramine cum am stabilit: un om cu bun-simt, care reuseste sa se descurce/sa pareze fara a fi penibil, dar raminind sincer si deschis, chiar si in imprejurari gen emisiuni mondene.


Fa si tu comparatia care se impune.
Nu, nu e nevoie sa ne impartasesti concluzia, pastreaz-o pentru tine.
E altfel.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Din categoria hartuitilor politic(autorul il stiti):pesedistul Robert Negoita care a "uitat" sa-si plateasca TVa-ul in valoare de 28 mil.euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ha, ha, Robert Negoita care a spus ca de vina este Basescu.
Tot ii spunea jurnalistul: ati facut un fals in acte etc. Si el o tinea pe a lui.





Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

28 de milioane de euro? Adica 30% din bugetul Ministerului Turismului?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Exact,28 milioane de euro reprezentand neplata tva din tranzactii imobiliare 2006-2008 si penalitati.Fiscul i-a pus sechestru pe bunurile din declaratia de avere lunga de 72 de pagini,in care si-a declarat 1600 de apartamente si zeci de terenuri.
"Ma astept insa de la Basescu si de la clanul lui sa se intample acest lucru .din acest motiv,mi-am luat adeverinte saptamanal de la Administratia Financiara care atesta ca nu am nicio datorie"Daca e vorba de ce cred eu,domnul in cauza a declarat niste sume si le-a platit pe acelea si normal ca Fiscul ,in lipsa unui control care sa ateste veridicitatea sumelor declarate,ii da certificatul respectiv pe moment.Dupa un control,se schimba situatiunea.
Acelasi domn a controlat ce s-a intamplat cu banii MIn.Turismului,adica unul care nu-si plateste darile catre stat acuza pe altul ca a delapidat bani publici.Intr-o tara normala,ambii cetateni ar fi demult in arest.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Crin e altfel?
Va inselati!
www.evz.ro/articole/detalii-articol/872711/Crin-Antonescu-l-ar-pune-premier-pe-Dinu-Patriciu-/" target="_blank">Chiar el v-o spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:

Robert Negoita care a spus ca de vina este Basescu.

Nesimtitul care a cumparat cu 1$/mp putoarea de teren de langa abator, si-a trantit megacartierul si megahotelul (fara avize de mediu!) pentru a scoate de 1000 de ori mai mult din terenul ala, si apoi incearca (prin campanii media stridente in hartia igienica "Ring") sa oblige statul sa inchida abatorul bucurestenilor pentru a-si putea obtine avizele si sa-si vanda cutiile de chibrituri urat mirositoare?
De ce-i de vina Basescu? Ca nu l-a ajutat sa traga tunul vietii lui asa cum l-a ajutat Babiuc pe Becali?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Crin e altfel?
Va inselati!
www.evz.ro/articole/detalii-articol/872711/Crin-Antonescu-l-ar-pune-premier-pe-Dinu-Patriciu-/" target="_blank">Chiar el v-o spune.

Pai vezi ca e altfel?
Pe care "purcelus prezidentiabil" il mai vezi acceptind aceasta idee? .
Precum ai vazut (sint sigura ca nu te-ai multumit cu titlul pompieristic :), Crin a raspuns mai degraba principial la ambele intrebari, la modul "de ce nu?", si despre Patriciu, si despre Tariceanu, el avind deja o alta preferinta ferm afirmata pentru postul de prim-ministru, si anume Johannis.

Nota:Capcaunule, e greu de imaginat ca nu toti gindim cu capul D-lui Basescu si nu toti preluam pe nemestecate idiosincraziile domniei sale, asa-i?


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
PNL-ul nu a facut niciodata o alianta din aia, gen notariat, cu PSD-ul. PNL-ul si-a negociat sustinerea guvernului sau, dar a lasat PSD-ul acolo unde-i statea bine, in afara guvernului.



Nu, la notariat n-au fost, dar PSD-ul n-a vrut sa intre, ca ii placea opozitia; era o victima care punea conditii, iar PNL-ul se prostitua sa nu cumva sa-si piarda posturile.
Ceea ce tu numesti "negocierea sustinerii guvernului" era o simpla aplecare dupa sapun a milogilor in fata stapanilor. Fetele de pe centura au o coloana vertebrala de doua ori mai groasa ca a celor din PNL, la acel moment.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ma uit la discursul lui Joe Bidden. In primul rand ma frapeaza dierenta de discurs fata de ce sunt obisnuita sa aud la tv zi de zi. Cat de tari sunt americanii astia! Vorbeste omul asta atat de frumos si de "de la om la om", si-a adus si familia cu el ca sa vada monumentele, sa invete istoria europei de est . ... si de fapt nu spune nimic, nu promite nimic, nu ne aduce nimic. Dar ii lasa pe toti cu gura cascata. Asa iti lasa o impresie ca ce grozavi suntem noi ca tzara si America ce frumos ne-=a ajutat .... Mai ca imi da o lacrima ....



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat%20de%20fericit%20e%20copilul%20tau%20KLORANE&page=10" target="_blank">concurs Klorane -> lau1- gemeni fericiti


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput