Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Si, daca tot sintem la ora de rasfoit ziare, vazurati sondajul BCS?
http://www.inpolitics.ro/articole/48487/UPDATE-Sondaj-BCS-Finala-va-fi-intre-Basescu-si-Crin.html

Azi dau 'faza pe tara", ieri o dadusera numa' pe cea "pe capitala", unde Crin si Base erau la egalitate.

Noroc ca Dl. Basescu e in plina ofensiva de re-cistigare a distinsului sau electorat.
Prin recitaluri de poezii stupide dar, vai, atit de manelizabile.
Prin participari pline de haz la emisiuni gen aia a lu' Maruta (dau numai link, nu pun direct filmuletul, ca-mi amintesc cit de cumplit de indignat era Xeno de prezenta, intr-o secventa inregistrata de 30 de secunde, a lu' Antonescu intr-o alta emisiune de divertisment, tot de la ProTV. Si n-as vrea sa-l apuce plinsul, mai ales ca, spre deosebire de Antonescu care s-a comportat ca un om normal, Dl. Basescu si-a dat in petec cu niste poante grobiene si penibile de... de, da... de te-apuca plinsul)


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Vazurati discursul lui Basescu de la BEC?
Acum comparati'l cu discursul lui Crin care i'a multumit Magdei Catone pentru sprijin si pentru pontul cu Dero 2 in 1.
Dup'aia cu crisparea constipata a lui Geoana dominat vizibil, mai mult, eclipsat de Iliescu si Hrebenciuc.
Mai are rost sa votam? (tm Gandire la 65%)

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Mai are rost sa votam?

Nu, n-are.
Io zic sa stai acasa.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Prin participari pline de haz la emisiuni gen aia a lu' Maruta (dau numai link, nu pun direct filmuletul, ca-mi amintesc cit de cumplit de indignat era Xeno de prezenta, intr-o secventa inregistrata de 30 de secunde, a lu' Antonescu intr-o alta emisiune de divertisment, tot de la ProTV. Si n-as vrea sa-l apuce plinsul, mai ales ca, spre deosebire de Antonescu care s-a comportat ca un om normal, Dl. Basescu si-a dat in petec cu niste poante grobiene si penibile de... de, da... de te-apuca plinsul)



A! chiar ca penibil cu sida. De acord!
Astazi fuse si Geoana pe acolo cu familia. Probabil poimaine se duce si crin cu adina. Ba nu! Stai asa, ca povestea lor de iubire e mai mult pe tiparul OTV >:)

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Nu stiu, mai, ca eu la Maruta nu ma uit.

Povesteste-ne detalii, vad ca esti spectator fidel. (Uite, nu mi-era prea clar care e publicul tinta pentru tumbele astea basesciene. Acu' m-am lamurit )

Eu il astept sa apara la Minimax.


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana
irelevant


Nici eu!
http://www.realitatea.net/geoana-trece-de-la-acordurile-politice-la-cele----muzicale---vezi-video_646046.html

Vezi ca la Minimax sint multe desene cu broaste.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinik84 spune:

si eu sunt de parere ca orice am vota, votam pentru ei.Ca ei fac tot ce stiu si ce e mai bine pentru ei, nu pentru noi...Asa ca stai acasa...Nu are rost sa mai votam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Vezi ca la Minimax sint multe desene cu broaste.

Ma amuza insistenta cu care vrei sa imparti cu mine meniul tau de pina mai ieri, am sa o iau drept un semn de cavalerism , ca altfel nu pot crede ca tu chiar nu ti-ai dat seama de fondul problemei: PNL-ul nu a facut niciodata o alianta din aia, gen notariat, cu PSD-ul. PNL-ul si-a negociat sustinerea guvernului sau, dar a lasat PSD-ul acolo unde-i statea bine, in afara guvernului. Asta in conditiile in care PNL-ul nu si-a construit identitatea prin atacuri la PSD, deci putea sa n-aiba asemenea retineri.

Sau: Mie mi se pare de domeniul psihanalizei felul in care se stropseste, azi, Basescu la Dl. Grivco. Cu care ieri se pupa in bot si-l cooptase in "guvernul viselor sale", batindu-si practic joc de votantii PD-L.
Si, la urma urmei, Voiculescu asta, oricit de antipatic ne este (si, slava domnului, ne este!) are neste multe voturi in spate. (Tu stii mai bine! ).
Ca ce chestie il diabolizeaza acuma, cind a avut 5 ani sa-i faca tot ce era de facut, daca acuzele sint reale? Iti amintesti ce broasca apetisanta ai avut in fata cind Voiculescu a "primit" nu-sh ce post important in Parlament, sustinut fiind de aia pe care-i trimisesei tu acolo sa te reprezinte?

Asa ca pastreaza-ti, Xeno, farfuria cu grija, nu se stie cit de curind iti va trebui iar.

Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:


Are ceva voce saracu' Geoana .
Sigur, nu ca Sica, da' orsicit...

Da' ai vazut ce spun aia la final, ca in ultimele zile emisiunea i-a avut ca invitati pe Base si pe Crin? Deci Crin a fost? Si noi de ce n-am aflat??? N-a facut nimic din categoria "dat in stamba", ca astialalti, de sa merite popularizat??? Tz-tz-tz, ce intelectual stupid si Crin asta, nu spune poezii, nu cinta, nu danseaza..... Ce presedinte plictisitor o sa fie ...


Edit: gata, am gasit! Sint un bun catel detectiv :)
http://happyhour.protv.ro/video-intrebarea-amaruta-19-octombrie/28493
Pfui, cit de dezamagitor a fost .
Adina n-a venit, probabil era la servici, la Bruxelles.
Fetita, nici ea, ca sa rupa inimile doamnelor.
A fost doar el, si n-a performat nimica-nimicuta. Nu a hahait, nu facut poante proaste, a vorbit pur si simplu ca un om normal si, vai!, inteligent.
Vezi mai Xeno de ce nu-s eu nevoita sa inghit broaste? Pentru ca am stiut ce sa-mi aleg ca intentie de vot!


P.S. da' tu asteapta-l in continuare la OTV .



Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

A fost doar el, si n-a performat nimica-nimicuta. Nu a hahait, nu facut poante proaste, a vorbit pur si simplu ca un om normal si, vai!, inteligent.



Nimic nimic? Pipita, codoasa, bordel, orgie, sex, droguri, droguri pe nas, beat? Mare progres fata de discursul de pana acum. S'o fi resemnat saracu cu locu' 3?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput