Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Hi,hi,ce sincronizare:cand sa-si spuna pe sticla Crin Antonescu impresiile a intrat la Presedinte PDL-ul si i-au taiat avantul pe Realitatea.
Afirmatia lui Basescu,usor accentuata(?),ca PDL este partidul cu cea mai mare reprezentare in Parlament(corect,nu?)indica f. clar ca niciun Johhanes si nicio persoana indicata de cei cu motiunea nu vor fi indicate ca viitor prim-ministru,,asa ca sa vezi lupte in campanie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

lupta pt. ciolan n-a fost niciodata atat de penibila ca anul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Da' Pambuccian asta de la minoritati, ce a vrut sa demonstreze venind la Cotroceni in blugi si hanorac?Ca este smecher?Ma mir, ca eu pe armeni ii stiu oameni seriosi.
Ar trebui cetateanul asta sa inteleaga ca Palatul Cotroceni nu inseamna Basescu,ca Presedintele acestei tari, in care 'mnealui cetateanul traieste cu drepturi asigurate de Constitutie,a fost votat de majoritatea locuitorilor si daca nu respecte institutia prezidentiala inseamna ca nu respecta poporul roman,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Da' chiar sa fie propus din nou Boc? Nu am mai ras atata de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pai si de ce nu ar fi?
Basescu chiar a accentuat ca el este cel care propune primul ministru.
Faptul ca s-a grabit sa-i cheme la consultari arata clar ca deja are o strategie.
Iata de ce toata mascarada care s-a declansat acum de catre disperatii de candidati la prezidentiale,precum Geoana sau Antonescu, in niciun caz nu le va fi de folos!
Dimpotriva,pt. ca si cel mai inocent votant se va scarbii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancuta-Maria
Da' chiar sa fie propus din nou Boc?

Chiar asa! Boc3. Iar dupa alegeri vom avea Boc4 (ca sa aiba Ileana ce rontai pan-la intrarea in zona euro )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Boc este infrant de dambovitismul miticilor.
Un om muncitor, din provincie este intotdeauna luat peste picior de fripturistii si smecherii de Bucuresti.
Nu va place Boc pentru ca e mic de statura si un pic demodat? Este un ardelean muncitor si direct. Fara urma de politician da Bucuresti ca Geoana, Tariceanu, Bogdan Olteanu, etc.
Chiar va trebuie un ins geluit, impecabil, care sa va spuna numai povesti? Si sa aiba si chiloti Hugo Boss?

Din pacate, tara asta nu poate fi guvernata de oameni sinceri si onesti, pentru ca mafiotii nu lasa ciolanul din mana, si au si multi bani: Vantu, Voiculescu, Patriciu. Asta e trioul care conduce iar lupta cu cei trei este din start pierduta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Muffin,eu cum il stiu pe Basescu sunt sigura ca cel putin prima propunere va fi:Emil Boc.
Daca asa va fi as aprecia gestul pt. ca efectiv Boc nu sufera comparatie cu ipocritii de la PSD care se dau "inocenti"acum dupa ce au stat la guvernare pana la legea pensiilor speciale(hai, ca desi este invocata ca motiv stiu ca nu din cauza asta au iesit psdistii din guvern!).

Johannis Klaus daca este om serios si doreste sa ramana asa in Istorie, cred ca ar trebui sa refuze frumos ideea emanata din coaltia refulatilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Da' Pambuccian asta de la minoritati, ce a vrut sa demonstreze venind la Cotroceni in blugi si hanorac?Ca este smecher?Ma mir, ca eu pe armeni ii stiu oameni seriosi.
.


Asa e el...nu-l cunosc personal, dar il cunosc personal pe fi-su (colegi de facultate, de grupa)...azi cand l-am vazut pe nea Pambuccian, mi-am dat seama...e din familie
in rest... ce sa zic : tara arde si babele se piaptana.

Ana mamica lui Filip (06.03.2007) si a Anastasiei (03.08.2008)

Doamne ajuta !

Cand am ajuns in sfarsit la capatul rabdarii, s-a gasit unul sa mute capatul mai incolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Urmeaza asa:
- partidele sint invitate la Cotroceni pentru consultari.(in dupa amiaza asta)
- Presedintele va trebui sa numeasca un nou prim-ministru, teoretic tinind cont de optiunea majoritatii parlamentare, in caz ca aceasta se constituie. Noul guvern trebuie validat in Parlament.
- pina la constituirea noului guvern, asta vechi ramine ca interimar, cu atributii restrinse.


Triunghiul portocaliu *

www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details


cica miine sau poimiine se va propune alt premier si Emil Boc nu mai vrea

Citat:

Boc asta e ceva de groaza cu demagogia lui populista, il ascult acum, o tine ca Ivan cu fluierul p-asta cu parlamentarii umflati care vor sa-si pastreze pensiile, desi i s-a spus de-o mie de ori, i s-a si desenat ca sa priceapa, ca motiunea asta n-are nici in clin nici in mineaca ccc cu legea pensiilor pe care vrea sa si-o asume guvernul... Dar, deh, da bine la popor.


Boc e o trompeta

Am citit pe internet ca au facut deja afise electorale cu parlamentarii care se opun legii pensiilor, asa ca el baga tare ca sa le justifice.. Pe afise, adica


Faptul ca a cazut guvernul asta mi se pare cel mai normal lucru. Are 34% sustinere parlamentara si au refuzat orice intelegere cu oricine ar fi, la ce se asteptau?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput