Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Rufus, nu ai dreptate reprosandu'i lui Antonescu cele de mai sus.
Asta pentru ca 1) in perceptia publicului adversarul de moarte al PNL este PD-L nu PSD asa ca apropierea de ultimii era previzibila si 2) dupa 9 luni de campanie ramane blocat la 15-18 % si ii este deja evident ca nu va intra in turul 2 motiv pentru care tot ce face acum e sa negocieze pozitii mai favorabile pentru PNL in viitorul guvern PNL-PSD. Omul este previzibil de calculat, nici o surpriza in privinta lui.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Xeno, daca prin absurd (*) nu va cistiga Basescu alegerile, tu, asa, in sinea ta, pe care l-ai considera o solutie mai putin rea, pe Antonescu sau pe Geoana?
Just curious...



Nota: (*) -asta am pus-o doar asa, de dragul tau si-al conversatiei :). Altfel, eu chiar cred ca e posibil...



Nu stiu ce va raspunde Xeno dar daca nu iese Basescu,eu la vot nu ma mai duc!
Sa iasa cine o iesii si sa se gandeasca electoratul ce branza a facut!
Voi nu pricepeti ca Basescu reprezinta antonimul a ceeace uraste romanul cel mai mult si anume nesaturatii de parlamentari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

- Romanii ii urasc pe nesaturatii de parlamentari, de-aia il votam pe voda, sa le taie capetele.
- pozitia de europarlamentar a Adinei Valean comparata cu a lu' EBA.
- PNL vinovat ca da nas PSD-ului.
- Antonescu presedinte = vacantare a postului.



E atit de usor de raspus.
Dar, totodata, atit de inutil...


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Asta nu cred ca sscrie in CV. Io intrebam asa, pe baza de "docoment": de ce NU Croitoru? Doar fiindca l-a numit Base?
Din ce-am vazut io "la curric", mie imi face impresia ca ar fi mai potrivit.



Pentru ca nu are sustinere parlamentara. Adica ce face el acuma e sa traga de timp, de vreme ce guvernul format de Croitoru nu va fi validat in parlament.

Ma intreb din ce in ce mai des ce l-a convins pe Croitoru sa accepte asa ceva. Banuiesc ca spera ca unii parlamentari sa schimbe barca, dar in momentul asta mi se pare de compatimit.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Ghici ghicitoarea mea:

Din ce partid e www.realitatea.net/fiul-deputatului-dan-bordeianu-a-fost-transferat-la-un-liceu-mai-bun-desi-nu-avea-acest-drept_643316.html" target="_blank">individul asta? Nu incercat sa ghiciti cautand in articol carui partid ii apartine deputatul. Hint: o pramatie mediocra este promovata intr'o pozitie de varf. Hmmm parca am mai vazut asta pe la unii.



Si totusi nu poti generaliza. Daca s-ar putea generaliza, ai spune ca toti cei din PDL sint ca domnul Boureanu sau alti reprezentanti de vaza certati cu legile si cu bunul simt.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Bine ca vorbim numai de EBA dar pe Adina Valean, parol, Antonescu in pozitie de frunte pe lista de europaralemntari n-o vedem. Evident ca nu e nici pe departe la fel de penibila ca EBA, dar daca tot scoatem nepotismele de sub presh...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!


Tu ai citit ceva despre Adina Valean inainte sa scrii asta? Cred ca nu.

Adina Valean este printre putinii europarlamentari romani apreciati in parlamentul european. Si nu are nici o legatura cu EBA, nu are nici un tatic care sa o fi propulsat in pozitia asta, e europarlamentar de ani buni - inca inainte sa fie Crin Antonescu presedinte de partid si candidat..

Oare de ce face parte din PNL? Probabil pentru ca in PNL nu sint doar loser-i..


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Marele om politic Crin Antonescu starpeste in fasa dictatura lui Basescu sesizand Curtea Constitutionala cu privire la numirea lui Lucian Croitoru.
Crin Antonescu trimite o www.hotnews.ro/stiri-politic-6312336-crin-antonescu-vom-trimite-presedintelui-basescu-scrisoare-oficiala-care-vom-cere-desemnarea-lui-johannis-premier-retragerea-mandatului-lui-croitoru.htm" target="_blank">scrisorica lui Basescu.



Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu cred ca in Romania nu intelege multa lume ce e aia democratie. Daca Basescu avea ca Iliescu un parlament cu o majoritate din acelasi partid nu avea acuma nici o problema sa faca ce doreste, probabil. Dar nu are, pentru ca nu a convins decit pe 33% din alegatori ca PDL e bun sa ii conduca. Restul cred ca nu Basescu trebuie sa ii conduca, si atunci el ar trebui sa se dea la o parte.

El acuma incearca sa sunteze regulile, ca toti care ignora regulile de circulatie de exemplu. Lasa ca regulile sint facute pentru prosti, el e "animal politic" bla ba.

As fi curioasa xenocid ce ai de comentat despre prestatia lui Basescu. Mai ales ca stie toata lumea ce comentarii ai despre prestatia lui Antonescu, pe cine ai avut de convins ai convins.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Marele om politic Crin Antonescu starpeste in fasa dictatura lui Basescu sesizand Curtea Constitutionala cu privire la numirea lui Lucian Croitoru.
Crin Antonescu trimite o www.hotnews.ro/stiri-politic-6312336-crin-antonescu-vom-trimite-presedintelui-basescu-scrisoare-oficiala-care-vom-cere-desemnarea-lui-johannis-premier-retragerea-mandatului-lui-croitoru.htm" target="_blank">scrisorica lui Basescu.



Come to The Dark Side ... we have cookies!



Tu ai facut o fixatie pe Crin. Poate chiar il vei vota.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Sirimie, Basescu e Zeus. Lumea plange la picioarele lui, nu-i comenteaza actiunile. Crezi ca Xeno ar face exceptie?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput