Guvernul Boc a cazut - what is next?

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Inteleg.

Nu.


Bine, nu.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ma deranjeaza o idee in toata disputa despre premier. Anume ca majoritatea aia e "nascuta, nu facuta". Explic: argumentul pt respingerea lui Croitoru e ca "n-are majoritate" (un fel de "n-are ochi albastri" sau "n-are diploma de licentza"). Asta nu e un argument. E treaba lui sa-si faca majoritate. Majoritatea nu e ceva picat din cer, care nu se poate face/desface/schimba (dovada raz-raz-raz-raz-razgandirea UDMR). Daca ar fi iesit unul sa zica "Iohannis e mai bun decat Croitoru", "e mai potrivit vremurilor" bla bla ar fi fost un argument. Dar asa... am impresia ca sunt prostita-n fatza.



Diferenta dintre Johannis si Croitoru este ca al doilea a fost ales de Basescu pentru ca vrea sa aiba influenta asupra guvernului, ignorind tot ce se intimpla in parlament.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Eu cred ca zeus doar la umilit pe Croitoru,raaau de tot!L-a desemnat doar asa,la misto,pentru ca Base stie clar ca domnul Croitoru n-o sa poata forma niciodata un guvern si oricum parca mai ieri zise ca el il vrea tot pe Boc PM.De ce si-o mai fi batut joc de nea croitoru,doar el stie!
Capcaune,faptul ca nenorocitul ala de drum,o sa distruga un intreg ecosistem,nu e de ras,da deloc!In loc sa bage miliarde in nenoricirea aia,mai bine terminau naibii jegu ala de autostrada pana la Costanta sau incepeau una noua spre Arad,ori asfaltau drumul spre Sarmisegetuza,care este absolut infect!

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Slogan: aseara a fost Basescu la Prima si a spus ca sloganul de pe site nu este sloganul lui de campanie electorala. Inca nu are slogan de campanie electorala. E pus acolo ca omul care intra in site sa stie ca el vrea niste lucruri de bun-simt.

Geoana: a fost aseara la masa rotunda (chiar rotunda) de la Realitatea si i s-au pus o serie de intrebari incomode gen:
- daca stiti ca Basescu vrea sa fraudeze alegerile prin mentinerea lui Blaga de ce nu votati Croitoru pentru a fi cu un pas inaintea lui?
- nu cumva majoritatea parlamentara constituita ad-hoc nu este o majoritate pentru Johannis si este una impotriva lui Basescu?
Raspunsurile au fost: avem o majoritate in Parlament si trebuie sa tinem seama de ea. Nu putem face scenarii de telenovela.
- De ce spuneti ca Basescu este slobod la gura in timp ce dumneavoastra, in partid nu ati sanctionat pe nimeni dintre cei care injura si folosesc invective?
Raspuns: nu sunt aici sa vorbesc de parlamentari si cunt aici sa vorbesc de presedinte si de alegerile prezidentiale.

Boc: a fost ieri in emisiunea lui Tatulici.
Tatulici a inceput dur, acuzator, usor obraznic cu dorinta vadita de a-l prinde in corzi.
Boc a raspuns frumos la obiect dand explicatii bune si coerente.
Spre sfarsitul emisunii s-a vazut clar un Tatulici plin de respect fata de Boc.

Antonescu nu va iesi in turul 2. Dar pe cine va sustine PNL-ul in turul II? Asta este intrebarea. Pe Geoana avand in spate un Hrebenciuc, un Voiculescu, un Marean Vanghelie?

Xeno tu cautator intr-ale internetului explica-mi si mie: Daca este ales Croitoru premier si daca vine la presedintie Geoana, conform constituiei el il poate schimba pe Croitoru cu premierul dorit?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Xeno, daca prin absurd (*) nu va cistiga Basescu alegerile, tu, asa, in sinea ta, pe care l-ai considera o solutie mai putin rea, pe Antonescu sau pe Geoana?
Just curious...



Nota: (*) -asta am pus-o doar asa, de dragul tau si-al conversatiei :). Altfel, eu chiar cred ca e posibil...


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Imi permit sa raspund ca ,normal,Antonescu e de preferat.Geoana debiteaza tot felul de ineptii ,gen perioada de gratie de un an pentru datornici,medicamente trimise prin posta ,in afara de figura lui jalnica obisnuita.Nu este momentul pentru stanga politica din simplul motiv ca Ro sta prost cu venturile bugetare si e criza economica.
In ceea ce priveste bunul simt,as vrea sa o vad pe EBA acolo unde ii este locul si pe Olteanu la fel.NU-mi spuneti ca Antonescu nu a vrut ett pentru ca parlamentarii liberali l-au votat pe Olteanu drept viceguvernator.Asa ca sa ma scuteasca amandoi de discutii despre bunul simt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Ghici ghicitoarea mea:

Din ce partid e www.realitatea.net/fiul-deputatului-dan-bordeianu-a-fost-transferat-la-un-liceu-mai-bun-desi-nu-avea-acest-drept_643316.html" target="_blank">individul asta? Nu incercat sa ghiciti cautand in articol carui partid ii apartine deputatul. Hint: o pramatie mediocra este promovata intr'o pozitie de varf. Hmmm parca am mai vazut asta pe la unii.

Viviana Presedintele nu se poate atinge de primul ministru. El poate fi schimbat doar cu tot cu guvernul de catre parlament.

Ileana normal ca e de preferat ca in locul lui Geoana sa ajunga Antonescu presedinte. Macar atunci am sti ca avem o republica parlamentara pe motiv de vacantare a postului.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ma deranjeaza o idee in toata disputa despre premier. Anume ca majoritatea aia e "nascuta, nu facuta". Explic: argumentul pt respingerea lui Croitoru e ca "n-are majoritate" (un fel de "n-are ochi albastri" sau "n-are diploma de licentza"). Asta nu e un argument. E treaba lui sa-si faca majoritate. Majoritatea nu e ceva picat din cer, care nu se poate face/desface/schimba (dovada raz-raz-raz-raz-razgandirea UDMR). Daca ar fi iesit unul sa zica "Iohannis e mai bun decat Croitoru", "e mai potrivit vremurilor" bla bla ar fi fost un argument. Dar asa... am impresia ca sunt prostita-n fatza.



Diferenta dintre Johannis si Croitoru este ca al doilea a fost ales de Basescu pentru ca vrea sa aiba influenta asupra guvernului, ignorind tot ce se intimpla in parlament.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei




Asta nu cred ca sscrie in CV. Io intrebam asa, pe baza de "docoment": de ce NU Croitoru? Doar fiindca l-a numit Base?
Din ce-am vazut io "la curric", mie imi face impresia ca ar fi mai potrivit.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Oare de ce crezi tu asa ceva?

Pentru ca:
1. Basescu prefera sa-l aiba, in turul 2, pe Geoana drept contracandidat, nu pe Crin.
2. Altfel nu-mi explic cum de useri DC, care altfel par absolut OK, isi pierd atita timp si energie ca sa puna lupa pe fiecare scama gasita lui Antonescu. De ce ar face-o daca Antonescu ar fi loser din start?



Antonescu n-a fost loser din start. A devenit intre timp si, acum, e in agonie. De ce a ajuns aici? Pentru ca nu e in stare. Nu e politician. Spuneau mai multi ca e destept, , e "curat", e fat frumos. Da, dar asta nu asigura succesul in politica, acolo unde greselile se platesc.

Ar fi ciudat sa-ti spun ca m-am gandit imediat la ultima lui greseala, cum a facut-o, asa ca o sa spun (cu cuvintele mele) ce zic comentatorii politici: singurul partid autentic de opozitie, cu vocea calata pe un guvern greoi, plin de bube, da mana cu PSD-ul si-l ajuta sa treaca, absurd, si pe acesta intr-o opozitie nemeritata, dupa ce 99% din timp a fost la putere. Prin miscarea "inteligenta" a antonescului, partidul s-a concentrat tot pe PDL, lasand sa se inteleaga ca PSD-ul nu are nimic de-a face cu guvernarea si dezastrul, pierzand statutul de unic partid de opozitie si transformandu-se intr-un partid anexa PSD, iar Antonescu intr-un chibit al lui Geoana. De altfel, imediat ce Antonescu a marait in front (cum ca l-ar vrea pe Johanis premier si dupa prezidentiale), a primit si replica de la Geoana, una de avertizare, ca incepe sa se comporte ca Basescu.

Daca Antonescu avea ceva menire de politician, atunci cand PSD-ul a iesit de la guvernare ar fi sanctionat gestul de fatada a unui partid care s-a infruptat pana acum din putere, iar acum face jocuri ieftine. Nu a facut-o insa, a pierdut si ce avantaj avea...in plus, imaginea partidului e din nou asociata cu PSD. Din combinatia asta, doar Geoana castiga.

Mie imi pare clar: Antonescu stie ca castiga praful de pe toba, asa ca si-a adus aminte ca s-a mai inteles cu PSD-ul si guvernarea trecuta, a stat cam mult acum in opozitie...isi vinde scump pielea. De ce n-ar face-o? Pana si Vadim candideaza ca sa isi vanda (pe bani) voturile in turul 2 cui da mai mult.

Ca s-a asociat PSD-ul cu PDL, nu-mi pare nimic ciudat. In fond, sunt toti de-ai lor.
Dar asocierea PSD cu PNL imi face greata. Nu o sa-i iert niciodata pe vanzatori si sper sa nu-i mai aud vorbind de Ionel Bratianu. Politicienii pot manca rahat cat vor, daca ei cred ca asta-i politica; mi se pare, insa, reprobabil sa facem si noi la fel, de dragul lor.



RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bine ca vorbim numai de EBA dar pe Adina Valean, parol, Antonescu in pozitie de frunte pe lista de europaralemntari n-o vedem. Evident ca nu e nici pe departe la fel de penibila ca EBA, dar daca tot scoatem nepotismele de sub presh...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput