Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (198)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Va pup si va imbratisez cu drag! multumesc de urari!M-ati emotionat foarte tare!

Va las TORTURI LA ALEGERE!

Va pup!
Am primit cadouri minunate de la rude, dar mai ales de la sotul, adica mi-am luat(insotita de el) pantofi se geanta!
si ma simt minunat pentru ca azi am reusit sa fac o mica fapta buna, si sper sa-mi ajute Dumnezeu sa mai fac! ROXXY te pup si multumesc ca ai raspuns apelului meu!...iar despre faza cu slabitul, hai ca exagerezi!

ANCULE - ma bucur ca ai fata mare, si a mea a mancat piure de cartofi la gradi si acasa nu a vrut niciodata...

fug la gradi sa-mi iau puica!
va pup
sa-mi spuneti daca-s gustoase prajiturile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ellis, la multi ani, sa fii fericita si iubita !
Arata superb deserturile tale !!

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui popbianca

buna ziuaaa!
la noi e o vreme.......mie imi e tot rau....tre sa ma programez pt. ctrl.....sunt tare curioasaaaaa....sa-mi vad mazarica....mi se cam infunda nasul ...azi dimineata am si stranutat de cateva ori....cel mai nasol e ca pe mine nu ma ajuta cu nasul decat olintul....care de altfel e interzis in sarcina...am incercat 10000..nimic...asa ca ..pt. a ma putea odihni...ii dau inainte cu substanta interzisa.......ca altfel nu dorm toata noaptea, ma ia cu dureri de cap, de gat..



In cate saptamani esti ? Eram curioasa daca vom fi colege de odisee din nou.

Sanatate si sarcina cat mai usoara !

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

softurela, ai samburas in burtica?

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ellis, tu ai facut doar analiza de sange sau si de urina?
eu i-am facut azi, dar numai la urina..bine, nu am colectat eu ca la carte, pt ca nu il pot pune pe S de fiec data cd face, la olita, nici nu am stiu ca tb urina din 24 de ore.
ma rog...ideea e ca i-a iesit un nivel scazut de sodiu..calciu si potasiu is ok.vroiam sa te intreb la tine valorile erau sub minim sa sa zici ca e putin deshidratata? oricum maine mergem la dr, dar asa numa, de curiozitate.
ii bag pufuleti cu sare :) in ideea ca cere si de baut, dar nu prea.
bine, el nici inainte nu era bautor de felul lui..plus ca si antib luate poate influenta rez..ma rog..

mergem sa mancam si noi ceva pe ziua de azi.astia mari.

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

VICTO, dupa cum am zis, nu am vazut analizele, doar ce mi-a comunicat dr...deci nu stiu valori...probabil ca la urmatoarea vizita voi lua rezultatele; am facut numai analize de sange; de urina nici nu ma mai gandesc sa fac, ca ultima oara a stat 3 ore cu punguta intre picioare si nu a facut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

am intles. mersi

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Buna fetelor!
Mai intru si eu sa va mai dau vesti despre noi...Cristian se simte f bine la parintii mai la tara (e deja de 3 sapt acolo, il luam acasa la fiecare sfarsit de sapt), se joaca toata ziua si repeta de zor cuvintele pe care le aude...are o limbarita
Eu sunt bine, am inceput serviciul, cu progr de 6 ore. Rezultatul de la triplu test e ok ( 1:5545), sunt deja in 16 sapt si 5 zile si acum simt de zor gimnastica bebeului nu doar intoarcerile in lichidul amniotic. Inca nu am aflat daca avem carucior roz sau albastru dar noi credem ca e tot baietel!!!
Va pup pe toate si va doresc multa, multa sanatate la copilasii bolnaviori

GINA, mami de bulgaras PETRU-CRISTIAN, 21 dec 2007 si de viitor prunc pretios de mar-apr!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

Gina..sa fie sanatos bebicul mic!

Alina,Mihuta cum mai sunt fetitele?

asta noapte Stefan a tot scancit, a dormit ffff prost, doar pe mine, si s etrzea din 15 in 15 minute..dimineata eram gata d e plecare cd el a inceput ca i-e foame, ca vrea iaurt sa pape..na, am dat copilului sa manance..apoi nu s-a mai plans de nimic.
cd l-am culcat la amiaza, dupa 45 de minute..iar a inceput..pfui..

i-am pus juma de supoz cu glicerina, gandindu-ma ca poate ar fi cazul sa faca caca (de vineri de cd a facut diaree eu tot pe constipative l-am tinut, in sensul de bauturi, ca medicamente nu am putut sa ii dau nimic, nici smecta, nici saruri de hidratare).
a facut bietul copil caca..juma de olita...sper ca in noaptea asta sa doarma linstit. l-am pus de pe la 7 in pat. dar e atat de slabuuuuuuuuuut...vai..mi-e si groaza sa il vad dezbracat.

si i-au aparut si niste bubite pe fatuca si pe burtica..eu zic ca tot de la minunatul ala de augmentin...Doamne..ce i-o fi putut face copilasului meu..inca nu am terminat cura de enterolactis, ca mi-e groaza sa nu vomite de la astea. poate de maine il reincep.

Paula si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Bianca, Softurela, sarcina usoara in continuare ! Ce frumos !

Noi azi am fost la Sanador, consultatie si analize in regim de urgenta, sa vedem daca e cazul de antibiotic. In sfarsit a analizat-o cineva pe toate partile... din pacate in urma analizelor am vazut ca trebuie sa luam antibiotic, Augmentin ES.
Eu sunt f racita, am ceva temperatura, deci cum nu se poate mai bine.
Victo, imi pare asa rau, sper sa isi revina repede Stefanut. Cred ca ati slabit, si M la fel, dar la cum ma simt acum nici eu nu as manca nimic si sigur pentru ei a fost mai greu. :(
Multa sanatate si refacere rapida.

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput