Barbatii care gatesc

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

apropo de implicat copilu la bucatarie... secondantu nr 2, de la cine o sa invete sa gateasca, cu siguranta nu de la mine... sunt momente in care ei doi mesteresc la bucatarie (cand eu am de lucru)si copilu s-a specializat in spalat vase si cratite si curatat si taiat legume...
imi amintesc un episod, eram intr-o excursie cu masina pe coclauri, f. tarziu aproape de miezul noptii, inca vreo 200 si ceva de km pana acasa, copilul adormit se trezeste si intreaba unde suntem si acuza foame - ii dau un sandvis cumparat dintr-o benzinarie, musca o bucata si mi-l arunca cat colo si urla ca vrea in patul ei din Bucuresti si vrea mancare gatita de taica-su... mi-a si zis-o "mama, te rog, nu te supara, dar mancarea lui e mai buna decat a ta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireluta39 spune:

Nu trebuie sa ne miram ca si sotii nostri gatesc.N-ati vazut si la tv cati maestrii-bucatari sunt barbati? Si chiar foarte renumiti.Pe la toate emisiunile culinare vezi numai barbati ca bucatari,mai rar femei.

www.blogulluiaurel45.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si eu sunt intre norocoase
pe langa faptul ca are si un oaresce curs de bucatar(nu profeseaza insa), e de-a dreptul pasionat si prepara niste bunataturi si delicatese de moooori, nu alta aici intra de la ciorbe, la fructe de mare si prajituri, so..eu sunt in general ajutor de bucatar
spre exewmplificare:
http://bucataras.ro/retete/2036/sithonian_seafood_-_by_fireman_sau_fructe_de_mare_sithoniene_.html

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

si eu sunt intre norocoase
pe langa faptul ca are si un oaresce curs de bucatar(nu profeseaza insa), e de-a dreptul pasionat si prepara niste bunataturi si delicatese de moooori, nu alta aici intra de la ciorbe, la fructe de mare si prajituri, so..eu sunt in general ajutor de bucatar
spre exewmplificare:
http://bucataras.ro/retete/2036/sithonian_seafood_-_by_fireman_sau_fructe_de_mare_sithoniene_.html

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!


wow se pricepe nu gluma. O sa incerc si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Trutzi
si inca una, tare misto, ptr amatorii de mancare picanta!
http://bucataras.ro/retete/85/mlm_cu_ayran_a_la_anca.html

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Imi place sa gatesc. Totusi, la noi gateste Tora, de obicei, ii place sa o faca (cu unele exceptii). Fac orice, in orice domeniu.
Nu cred ca-i valabila teoria cu mamele de baieti care isi educa odraslele sa stea ca boii pe coada si sa astepte cate o nevasta, ca sa nu moara de foame. Poate ca, in prima faza, poti arde o mancare, dar, daca esti obligat sa mananci ce gatesti, te poti stradui sa iasa ceva comestibil. Exista si exceptii, dar asa e in orice domeniu.
In ultima vreme, si Ioana, fata cea mare, isi gateste mici feluri simple, care-i plac ei; evident, nu o obliga nimeni.
Si tatal meu a gatit si a facut-o mai bine ca mama, asta-i sigur.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput