Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hello fetele !!

Acum am venit din oras de la restaurant unde Alexandra a pus ochii pe niste domni si a flirtat cu ei toata seara

Chatonel, spor la cautat bona pt pogonici !! ceva poze cand mai vedem ??

Mersi de lamuririle despre carnita, dar acum mai am o intrebare : cum cantariti voi carnea? sau mai bine zis cam cat e o bucatica de 30 gr ??


Mami lui Alexandra (03.03.09)




o-kio-metric :) asa cintarim noi
poze noi nu prea am mai facut, deh, sintem cu serviciul si griji gramada.


Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose







Mami lui Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Mey, ce ma enervati, dar voi ati citit ce am scris? Luana a plecat azi prima data in patru labute si nimeni nu a zis nimic? Ca eu astept momentul de ceva timp.
Am zis ca nu ma vad cu baietel, nu are nici o legatura cu Clau, ce interpretari dati si voi.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!



pai citiram noi, dar nu ne opriram la asta, ca doar era normal sa inceapa Luana sa patruleze :)

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

ayla, io sint tare emotionata, esti prima la noua odisee si abia astept sa ajung si eu, sa vorbim de noii simburei!
Ziceai tu, acum citva timp, ca ai avut o senzatie de fluturi in burtica, ca atunci cind misca BB, oare cind a fost asta? Io cred ca tu atunci ai avut oul in nidare (ce exprimare facui ).
Eram sigura ca Alex va fi bucuros si ajutat de noua veste sa faca progrese!

Oli, io zic sa nu ii dai dovleac copt lui David acum, el e inca mic si nu cred ca are reflexul sa duca mincarea cu limba spre git si apoi sa inghita... iar dovleacul e destul de compact, nu e lichid ca supa pe care o faci tu. Oricum, nu e graba, dovleac ii poti face si in ianuarie/februarie, nu?



Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Habar n-am cum arata dovleacul copt Dar daca tu zici ca este prea compact, eu te cred

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

felicitari Luana pentru mersul patrupedte-am mai felicitat odatasi..cat mai putine cazaturi..sa nu-l ajungi pe Vladut



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

da de ce vrei sa ii dai copt atunci la copil? io credeam ca te chinuie amintiri din copilarie si vrei tu dovleac... si cu ocazia asta ii dai si la Boss... da vad ca nu e asa :)

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hello fetele !!

Acum am venit din oras de la restaurant unde Alexandra a pus ochii pe niste domni si a flirtat cu ei toata seara

Chatonel, spor la cautat bona pt pogonici !! ceva poze cand mai vedem ??

Mersi de lamuririle despre carnita, dar acum mai am o intrebare : cum cantariti voi carnea? sau mai bine zis cam cat e o bucatica de 30 gr ??


Mami lui Alexandra (03.03.09)




Sa va fie de bine! Pupacim Alexandra zambareata Mie pediatra mi-a zis sa-i dau progresiv carnita cate o lingurita, pana ajung la 5 lingurite de carne fiarta/maruntita. Noi inca n-am ajuns acolo


Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

legat de carne - noi avem cantar de bucatarie (de aceea stiu cu atata precizie ce si cat mananca bebele, ca am o manie cu cantaritul acum)
pun la fiert cam 50 gr de carne ca sa fie de unde zbura in toate partile
50 gr este o bucatica de 2 cm pe 3 cm -sper sa ma fi inteles
desi se fierbe separat, eu pun totusi ceva legume (care apoi le arunc) si in craticica in care fierbe carnea si asa are un gust mai bun si mananca mai bine


olishka - este sigur alergie ca au vazut-o multoi dr si in plus eu sunt patita cu multe de-astea asa ca stiu bubitele astea (ce exprimare)

ayla - pupacim printesica fosnitoare-umblatoare-taratoare

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Hello fetele !!

Acum am venit din oras de la restaurant unde Alexandra a pus ochii pe niste domni si a flirtat cu ei toata seara

Chatonel, spor la cautat bona pt pogonici !! ceva poze cand mai vedem ??

Mersi de lamuririle despre carnita, dar acum mai am o intrebare : cum cantariti voi carnea? sau mai bine zis cam cat e o bucatica de 30 gr ??


Mami lui Alexandra (03.03.09)




eu cantaresc carnea cruda 15 gr cu cantarul electronic de bucatarie si apoi o puneam de 2 ori la steamer o data singura si apoi o data cu legumele si apoi le blenduiam pe toate

mami de alesia (23oct2007) si tudor(23apr2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

geanina..parca tu erai curioasa...ce aleg echinaceea..nu?am luat propolis C..e un siropel-13 ron



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ela78 - bioticsul si altele asemenea pt flora intestinala - nu diminueaza efectul antibioticului
eu stiu ca se administreaza 14 zile , dar poate ma insel
noi nu am luat niciodata mai mult de 14 zile si repetat lunar

de ce sa-i dai atat antibiotic preventiv si sa nu incerci ceva homeopat?

sa va faceti bine repede

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 5 luni

Mergi la inceput