Fulgusori de nov-dec 2009 (129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Putin mov primiti?

Lili 35 cu Alexandru


Primim mov... dar aruncam albastru si adaugam lumina... pana iese roz.... tu accepti?


32+ AMR 8 sap Mihnea
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

ionela sa iti traiasca grasunelul....
Oau cate mamici care nasc prin cezariana....mie imi pare tare rau ca trebuie sa merg pe varianta asta. Intotdeauna mi-am dorit sa nasc natural, dar medicul nu a vrut sa ma lase datorita faptului ca atat prima cat si a doua sarcina au fost obtinute prin FIV si nu a vrut sa riste nimic; Dar prima oara as fi putut mai ales ca aveam dilatatie de 4.5 in ziua in care am facut cezariana si nu avusesem nici o contractie dureroasa, nu aveam circulara - deci dupa parerea mea s-ar fi putut si imi pare rau ca am cedat; Dar in schimb refacerea a fost super rapida.

Betty78 35+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
Primim mov... dar aruncam albastru si adaugam lumina... pana iese roz.... tu accepti?



Daca as scapa de raceala asta odata ...cu mare drag...

Lili 35 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Nu am chef de nimic, iar al meu sot in loc sa ma ajute, s-a dus sa cremuiasca masina...ca cica vine iarna si pielea este uscata...; nu mai pot eu de piele uscata...eu vreu sa am totul pregatit pentru bebe...iar idioata aia de bona m-a lasat cu fundul in balta, exact acum. Ma apuca plansul doar cand ma gandesc.

Intre timp, saptamana asta am fost la Ikea si m-am uitat la aparatorile alea pentru patut si efectiv mi s-au parut oribile....nu era nimic frumos la ele.

Betty78 35+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

aveti un mail pe contul comun de gmail, sa va mai descretiti fruntile

Lili 35 cu Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

NEATZA FETILI! mERG SA RECUPEREZ DIN URMA! RAPORTEZ NOAPTE ALBA...DE LA 1 LA 5 JUMATE NU AM INCHIS NICI UN OCHI...AM TOT STAT SI AM ZAPAT PROGRAMELE TV DE TOT KKT-UL, IAR APOI AM REUSIT SA ADORM PANA PE LA VREO 8...APOI M-AM INDELETNICIT CU ACTIVITATI CASNICE...SI ACUM ABIA AM AVUT VREME SA DESCHID NETU` PUPICI

Lavi, 35+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 5 saptamani!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Andre te rog din suflet sa iti revi.Nu se poate sa cazi tocmai acum cand mai avem asa putin.Nu cred ca bebe Chiara isi doreste ca mami sa aiba stare asta de kkt.Asa ca lasa blue si hai la pink ca nu e rost de suparari.Avem o gramada de lucruri frumoase la care sa ne gandim .
Poate ne vedem la vara in Italia cine stie.Cumnata/viitoarea nasa sta in Marina di Massa si poate ne vedem .Voi in ce oras stati?



33+ Matei Constantin
roxyaly-poze
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Krelia ce e cu tine mama? Nu e momentul pentru blue .Ai deja 35 de saptamani faci 36 imediat vine bebe si tu..............ce faci???


Ia te rog hai matale aici la scris sa ne mai descretim fruntile.Ce motive avem de suparare? ca ne mai doare una alta? ca ne mai inteapa?
astea sunt nimicuri, alte femei care nu pot sa aiba bebe ar suporta orice si noi ne plangem de fiecare lucru minor.

Be pink please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Your baby is coming soon and your life will be perfect.


33+ Matei Constantin
roxyaly-poze
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

In plus pe langa asta i-am luat dormitor lui Mario de la Kika, iar una dintre piese era cu probleme si am refuzat-o urmand sa vina in maxim 2 saptamani sa mi-o inlocuiasca si sa imi livreze si un alt corp de mobila......Au trecut 31 de zile de atunci si ieri m-au informat ca mai am de asteptat inca 2 saptamani....asta este super bataie de joc.....asta o sa imi trebuiasca mie: sa vina niste muncitori transpirati si plini de praf sa imi monteze 2 corpuri de mobila, cu un bebelus nou nascut in casa.

Ma apuca o mare depresie si degreaba am facut scandal ca nu ajuta la nimic.

Mai trebuie sa imi aduc de la mama patutul de travel si sa il spal sa il pregatesc ca sa il tin ziua pe bebe in sufragerie. si ca si ultim lucru trebuie sa pregatesc si caruciorul de la inglesina...fetelor sa va spun un lucru: eu prima oara am luat www.inglesina.ro/eshop/product.php?id_product=19" target="_blank">carutul asta cu tot sistemul, adica scaun auto, landou si carut, geanta si alte cateva accesorii pe care le-am achizitionat acum cum ar fi husa ptr scaun auto de vara (ca sa nu transpire bebe) si kit pentru transport auto landou. Am dat destul de mult pe el, dar efectiv a meritat, acum arata ca si nou cu toate ca l-am junghinit 2 ani. Am prietene care si-au schimbat cate 2-3 carucioare pana cand bebe a implinit 2 anisori

Betty78 35+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Nu am chef de nimic, iar al meu sot in loc sa ma ajute, s-a dus sa cremuiasca masina...ca cica vine iarna si pielea este uscata...; nu mai pot eu de piele uscata...eu vreu sa am totul pregatit pentru bebe...iar idioata aia de bona m-a lasat cu fundul in balta, exact acum. Ma apuca plansul doar cand ma gandesc.

Intre timp, saptamana asta am fost la Ikea si m-am uitat la aparatorile alea pentru patut si efectiv mi s-au parut oribile....nu era nimic frumos la ele.

Betty78 35+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Pentru cine vrea sa ne admire
pozele noastre
asa creste bebe Mario


Betty nu numai ca sunt urate aparatorile de la Ikea dar mai sunt si proaste - eu (desi nici mie nu mi-au placut) am cumparat pana la urma una - cea alba cu buline colorate si cu margini festonate cu material pepit rosu-cu alb. Aia mi s-a parut cat de cat acceptabila - insa stupoare e prea ingusta (are 23 cm, fata de 25 standard si crede-ma conteaza diferenta) si are snururi de prindere prea putine si pe o sg. parte si din cauza asta chiar n-am reusit sa o pun la patut sa stea ok. Pana la urma nu e rau ca eu mai am un patut mai mic tip leagan (l-am capatat de la o prietena) si-l voi tine jos in sufragerie (stam la casa si camera lui bb e la etj.) si la leaganul asta am reusit sa o pun acceptabil desi e mai lunga ca leaganul e mai mic si-l inconjoara inca o data pe o latura. Oricum tot e bine ca am la ce o folosi ca desfacusem pachetul si deci nu o mai puteam duce inapoi.

Daca te mai linisteste si pe mine m-a lasat cu fundu'n balta femeia care ne facea curat, dar sincer pana una alta daca nu pleca ea o dadeam eu afara ca de vreo 6 luni incoace muncea din ce in ce mai putin, pana acum la sfarsit cand aproape nimic nu mai facea, o plateam degeaba si cand i-am atras atentia finut si doar asa la niste lucruri evidente si-a ridicat coada pe spate si mi-a zis ca ea nu mai face fata si prin urmare ar fi poate indicat sa incerc sa-mi gasesc pe altcineva - ei daca-i pe-asa cucoana am inceput sa o spurc i le-am spus pe toate, i-am deschis usa, am preluat cheile si hai la revedere poti sa pleci de pe-acum.

A si apropos nici eu nu vroiam cezariana dar dr. asa vrea din acelasi motiv de FIV si ce sa fac nu pot sa-mi asum riscul sa ma pun eu Gica contra.

Andre

34+

Mergi la inceput