Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

Buna dragele mele,

Tre sa mai animez si inveselesc atmosfera pe aici si sa trec subiectul pe prima pagina cu o veste foarte imbucuratoare pentru noi: Cu ajutorul lui Dumnezeu Vlad va avea un fratior sau o surioara!
Am doua teste de sarcina pozitive. Sper sa fie totul ok, uff, ce emotii am avut si am. N-am dormit deloc azi noapte si nici la pranz, sunt zombi dar fericita!

Va pupacesc cu drag pe toate!

Vlady



Alysh, ma bucur asa mult pentru tine, pentru voi, pentru Vlad ... Te pup de o mie de ori si iti doresc sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara si un bebe la fel de reusit ca si Vlad.









Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008 si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Felicitari Alysh!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


Felicitari Alysh!
Bravo, ma bucur mult pentru voi, o sa ai tot un bebe de mai-iunie, nu-i asa? Sarcina usoara, sa fie totul bine!

Stefany ce bine imi pare cand aud de efecte benefice ale gradinitei! Dar de ce ii tai motul asa tarziu? Ieri am fost la gradinita, doamna va trebui sa faca ceva modificari, ea de fapt voia numai copii de la 2 ani in sus, al meu imediat a inceput sa controbaie prin sertare si sa se bage in cosul de gunoi. Dar nu e problema, numai un gardut ii trebuie, acum camera de gradinita si bucataria nu sunt despartite, copii mai mari stau acolo la gradinita cuminti, nu intra in bucatarie, insa al meu nu prea intelege deocamdata.
Oricum i-a placut, a inceput sa se joace cu jucariile si cu baietelul doamnei care e foarte atent si grijuliu cu el. Insa cand i-am zis ca plecam, a puz buzuta si a inceput sa planga, apoi ne tot chema sa ramanem si noi acolo sa en jucam cu el. Sper sa se obisnuiasca repede piticotul meu.

Lily sa treaca repede mucisorii!

Lorich la noi e o vreme oribila, numai ploua de o saptamana, frig, vant.... deja! Piticul vad ca seamana cu mine, l-am scos afara si nu i-a placut vantul, a inceput sa planga si se tinea de urechi. Dupa ce saptamana trecuta statea cu putza la soare, il inteleg saracul.

Inca o data ma bucur tare pentru Alysh


Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Vos enfants : vous pouvez vous efforcer d'être comme eux, mais ne tentez pas de les faire comme vous" Khalil Gibran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Felicitari, Alysh!!!
Sa dea DD sa fie bine totul si sa aveti inca un bebe frumos shi sanatos ca Vlad!
Inca o data, felicitari, sunt tare bucuroasa pt voi. de fiecare data cand aud de o noua sarcina, ma cuprinde emotzia si aproape ca imi dau lacrimile. e cel mai minunat (stiu, nu se poate gradul de comapratie) dar pe care l-a lasat D pe pamant, sa nasti pui si sa ii cresti, si sa ii iubesti.
uff, iar ma cufund in melacolie!

pupici


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Alysh felicitari!!! Sa ai o sarcina usoara.Ma bucur mult pt voi.

Vad ca s-a mai reanimat subiectul.Ar trebui sa apara mai des astfel de vesti



Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ce veste minunata, Alysh! Ma bucur mult de tot pentru tine, stiu cat iti doreai Sa ai o sarcina usoara si un copil cel putin la fel de reusit ca si Vlady!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Alysh: Felicitari, uite ca a venit. Sper sa dea DD sa mearga totul bine si sa mai ai un copilas cel putin la fel de frumos si destept ca Vladut.

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137959

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Alysh felicitari! Sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si un bebe frumos si sanatos!

Lily si eu mor de nervi cand vad in parc aceleasi situatii descrise de tine; " nu are decat febra, rosu in gat si tratament" - situatie de ieri...discutie cu bona, tineti-l doamna izolat cateva zile, cica "las ca nu stau unul in sufletul celuilalt".... Ghici in bratele cui era Robert 5 minute mai tarziu??/ Uf...ce nervi am..abia ne revenisem si noi un pic..sper sa nu fi avut ceva contagios copilul ala, oricum mor cand vad consideratie zero pt copilul altuia.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Felicitari Alysh - sarcina frumoasa, bebelush sanatos

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Alysh felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos si papacios si dormicios de toata noaptea !

_
Mami de Printesa Victoria Isabella

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput