Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici16

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Vai cat ati vorbit voi si eu am lipsitdar recuperez

Mikaela eu sucul i l-am dat si asa si asa la inceput lingurita (chipurile sa se invete cu ia) apoi si biberon cand ii facea deja cantitate mai mare 30-40
Soryleaeu ii dau carne de pui aia a fost prima introdusa apoi peste si la urma adica abia acum incercam si carnea de vita la noi partea proasta este ca nu o mananca pe nici una,abia il pacalesc pisata fff bine si atunci o scoate
Jonoi inca nu avem acces la soba e legata bine usa ca inca nu facem focul dar si cand om face sa te tii...succes saptamana viitoare la control sa iasa totul bine...iar in legatura cu canita cea cu cioc o folosim sa bem apa dar sai dau eu ca alfel face baie,cea cu pai nu stiu cat bea sau nu din ia dar o cere(cred ca mai mult de joaca,sa o rontaie)...cel mai bine bem din ceasca dar ne cam inecam ca bem ca haplea eu l-am invatat cu ele de la 9-10luni ca poate asa bea mai multe lichide de unde nu am reusit mare lucru mai mult de 2-3guri nu merge
avem fata mare azi...sa fie sanatoasa,cum mai zboara timpul asta

LucaDaniel -22.10.2008
povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Noi azi avem in program piata (sai luam cadou lui tati ca se apropie ziua lui) ca tot e sarbatoare mare dar vremea asta nu ne perminte e un frig...frig ca frig dar bate un vant de te zboara si cum eu is tare mare mie ca zbor,asa ca schimbai planul avem intalnire cu 2 gagici mai micute la una dintre ele acasa vine sa ne ia si ne si aduca (sper) asa ca nu mai plecam pe jos poate maine e mai linistit...fug sa ma pregatesc o zi placuta in continuare

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.valy spune:

Multumesc Mikaela o sa imi arunc ochii pe ele mai pe larg m-am uitat in mare pai cata mancare zic ei ca trebuie sa mananace la o masa la 11luni...mama...

LucaDaniel -22.10.2008

povestea mea Slideshow asa sunt eu
va deranjam cu un vot se poate?
www.trilulilu.ro/deluca/3889b8d4759823/" target="_blank">prematuri esente tari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Am avut infatisarea pe 8 oct si ne-au amanat pe 5 noiembrie. Sper ca atunci sa terminam. Vedem cum o vrea DD.

va pupam

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Am ajuns si eu in cele din urma pe aici. L-am culcat pe Dennis, sper sa doarma macar 1 ora. Am iesit cu el afara pana a adormit, si cand sa intram in casa, ochii maaaarrriii, s-a trezit.
In cele din urma am reusit sa-l adorm.
Daca vreti, mai am ceva carti despre cresterea copilului, sincer eu inca nu le-am studiat in amanunt, dar din ce am citit" la suprafatza" sunt bune. Sa-mi ziceti daca vreti sa vi le trimit.
Sorilea, imi pare tare rau ca se tot amana procesul. Dar eu nu itneleg un lucru, dim moment ce voi(cele 2 parti)ati fost de acord, ce se tot amana?Sistemul asta ....

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

La multi ani Karla!!!Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate, sa cresti mare si frumoasa!!

[url=http://www.glitter-graphics.com][/url]
Asta e pt tine micuta Karla

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Fetelor multumesc de urari!

Mihaela multumesc de carti. Interesante le-am rasfoit un pic. Nu stiu ce sa zic...copilul meu chiar mananca orice. Sa va zic meniul de azi:
- ora 5 (deh e matinal copilul) - laptic de la mama
- ora 8 - paine cu pateu de ficatel
- ora 10 - un sfer de portocala
- ora 12 - ciorbita de fasole boabe + supliment laptic de la mama
- ora 16 - paine cu branza topita si gogosar
- ora 19 - paine cu ou fier moale

De la ora 20 somn dupa ce sugem.

Deci eu zic ca mananca bine.

Azi desi la noi a fulguit puiutul a fost afara si s-a intors cu un nasuc rosu si rece, dar a dorit apoi asa bine de amiaza.




Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Mihaela nu reusesc sa vad linkul care era pentru Karla.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaela2009 spune:

Mai incerc o data(eu am reusit)
[url=http://www.glitter-graphics.com][/url]

http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=79836

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

LA MULTI ANI KARLA, sa fii sanatoasa si sa-i bucuri pe parinti.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - MAMI DE RAZVANEL

Mergi la inceput