Fulgusori de nov-dec 2009 (126) - cu fulgusor nou!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Stephy, multam de vesti, eu cand o sunasem cred chiar atunci nastea..dupa ora , ca oricum nu imi raspunsese..Si acu nici nu ma mai simt in stare... ma tot chinuie o durere de spate de dimineata, si vad ca de pe la vreo 3 si o durere de cap de imi vine sa plec in lumea larga...

FELICITARI, MAMI LUMI!!!!
Sa fiti sanatoase, sa ai mult laptic pt Annabelle, sa creasca repede si sa puteti fi cat mai curand acasa, fix cand vine taticul Richard!!!




PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 35+ Mara Teodora
AMR 5 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy
Andre Ma faci sa rau.Iti multumesc mult pentru vorba buna.Azi sunt cam plangacioasa,de asta ziceam ca nu sunt in apele mele ,nu credeam ca sunt capabila de astfel de emotii.Am chemat-o pe mama sa stea cu Stefi ca eu nu m-am mai dezlipit de forum.Va iubesc mult pe toate,da?
Si noi te iubim pe tine si lasa daca esti plangacioasa, numai sa ai grija la hotote, ca nu mai vrem fulgusori, da? Se curata ochii cu o tura de plans, se descarca sufletel, etc, nu e nimic rau daca plangi. Am crezut doar ca s-a intamplat ceva. 31+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Am primit si eu mesaj de la Lumi, in care spune ca nu a fost prea greu, si ca fetita e asa frumoasaaaaa

Asa ma bucur pentru ele!!..ce numa voi sa fiti plangacioase?..

PROASPATA PROPRIETAREASAAA

Laura, 35+ Mara Teodora
AMR 5 saptamani !!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jay spune:

Vaaaaaaaaaaaaaai fetelor, ma omorati!! de fiecare data cand deschid DC, naste cate o fata!! |Tremur alaturi de voi si plang de bucuruie si emotie, dar fetelorrrr....mai stati potolite pana la termen ca ne dati palpitatii...

Lumi, sanatate si recuperare imediata, sa-ti traiasca fetita cu nume de printesa si abia asteptam pozici sa vedem minunea!!!

PS: din cate am observaaaaaaaaaaaat...inainte sa nasti te ia cu `rau`...si la Simina si la Lumi...crampe, etc etc...
Ce-ar fi sa strangem o listuta de `simptome` care prevestesc nasterea?


Credendo vides!
34+ cu Isabella Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Laurairina bun venit in randul
Dar fara hohot cum zice si Andre,da?
Ai grija la durerile tale,cea de cap poate fi si de la emotii, cu cea de spate intinde-te un pic acum ca stim ca sunt toate fetele bine ...si flacaul David desigur care papa deja tzitzica de la mami.
Celalalt flacau- fulgusor sper ca e mare si puternic ca doar era acasa la mami a lui in brate.Poate ne mai povesteste RamonaD cand are timp cate ceva despre el.
Cat despre cea mai grabita fetita,Gabriela vreau sa cred ca ia bine in greutate si este in afara oricarui pericol.Poate vom afla in curand vesti bune si de la ele.

Andreuta doar ochii imi sunt inlacrimati,nu imi permit hohote,in primul rand ma vede Stefi si plange imediat si ea daca ma vede asa si apoi nici pe bb din burtica nu vreau sa il deranjez.Oricum sunt doar emotiile pe care le traim impreuna.Eu cred ca ne-am apropiat mult una de alta si o s-o facem si mai mult ...ca tot ne puneam problema asta la un moment dat

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

RamonaC revin imediat cu raspunsul datorat,ok?

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jay


PS: din cate am observaaaaaaaaaaaat...inainte sa nasti te ia cu `rau`...si la Simina si la Lumi...crampe, etc etc...
Ce-ar fi sa strangem o listuta de `simptome` care prevestesc nasterea?


LauraGarner zicea ca a avut aseara exact aceleasi simptome ca si Lumi, rau, greata, varsaturi, diaree...Laura poate mai intri sa ne tii la curent cu starea ta

Citat:
citat din mesajul lui LauraGarner
Fetelor, ma cam ia si pe mine panica dupa ce am citit vestile despre Lumi, pentru ca, la fel cum i-a fost ei zilele astea mi-a fost mie azi-noapte - adica rau rau de la stomac - diaree si voma, de nici nu m-am odihnit ca lumea. I-am spus sotului meu ca e posibil sa fie semn de pre-labor. Maine mergem la dr. Speram sa fie bine. Acum ma duc inapoi in pat, ca sunt f obosita. Sper sa citesc vesti bune cand ma scol.



Anca 35+

POZE

AMR 5 SAPTAMANI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Lumi, sa-ti traiasca fetita! Sa fiti sanatoase!

Multumesc pentru griji! Eu sunt ok acum. M-am mai odihnit. Mai beau un ceai de menta si mananc uscaturi. Simt niste chestii prin burta si nu-mi dau mereu seama daca e Nicholas sau sunt contractii... Maine merg la dr. Daca se schimba ceva mai tarziu (sper sa nu) il sun pe dr azi. Intre timp stau cuminte si sper sa mai stea bebe acolo cumintel macar doua saptamani. Maine facem 35. O sa intru sa iau si eu niste numere de telefon. Am zis ca o invat pe mami cand vine luni cum sa posteze sub numele meu, dar poate n-ar fi rau sa am cateva din numerele voastre la indemana just in case.

Pupici si o sa va tin la curent!

Laura 34+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/registry/search/index.jsp?_flowExecutionKey=_c11EDD71B-501A-6A2F-9AF9-6A66F91011D0_k6888B69F-452C-89D6-F903-9D161DBE85B5&overrideStore=TRUS" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephyAndreuta doar ochii imi sunt inlacrimati,nu imi permit hohote,in primul rand ma vede Stefi si plange imediat si ea daca ma vede asa si apoi nici pe bb din burtica nu vreau sa il deranjez.Oricum sunt doar emotiile pe care le traim impreuna.Eu cred ca ne-am apropiat mult una de alta si o s-o facem si mai mult ...ca tot ne puneam problema asta la un moment dat
Asa, mamico, bravo. Ne-am apropiat, e adevarat, pe bisericutze, dar tot e ceva. In alta ordine de idei, am povestit cu Miany , sunt bine amandoi, astepta cantarirea lui Davidelu. L-am vazut si in poze si e superb, acum nu prea stiu sa va spun multe ca m-am emotionat de cum vorbeste despre el. Zice ca parca l-ar fi avut dintotdeauna si ca zambeste mult puiutzul. Si ca stie ce are de facut cu el de parca asta ar fi facut mereu. Si taaare taaaaare frumos vorbeste despre el. E o placere. Esentialul e ca sunt bine amandoi. 31+ Chiara Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FDANIELA spune:

ai grija de tine , si daca simti ca ceva nu e in regula mai bine mergi la medic ..

Citat:
citat din mesajul lui Laura Garner

Lumi, sa-ti traiasca fetita! Sa fiti sanatoase!

Multumesc pentru griji! Eu sunt ok acum. M-am mai odihnit. Mai beau un ceai de menta si mananc uscaturi. Simt niste chestii prin burta si nu-mi dau mereu seama daca e Nicholas sau sunt contractii... Maine merg la dr. Daca se schimba ceva mai tarziu (sper sa nu) il sun pe dr azi. Intre timp stau cuminte si sper sa mai stea bebe acolo cumintel macar doua saptamani. Maine facem 35. O sa intru sa iau si eu niste numere de telefon. Am zis ca o invat pe mami cand vine luni cum sa posteze sub numele meu, dar poate n-ar fi rau sa am cateva din numerele voastre la indemana just in case.

Pupici si o sa va tin la curent!

Laura 34+ baby Nicholas James
www.toysrus.com/registry/search/index.jsp?_flowExecutionKey=_c11EDD71B-501A-6A2F-9AF9-6A66F91011D0_k6888B69F-452C-89D6-F903-9D161DBE85B5&overrideStore=TRUS" target="_blank">Our Registry (lucruri pt bebe)



34+ cu Paula Gabriela

Mergi la inceput