Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Am vb acum la tel cu Simina-Mariana, am prins-o intre dureri, era ok, nu stia cat are dilatatia, spera un 4, dar nu au controlat-o inca nimeni, i-am zis sa ceara ea unei moase sa o controleze, i-am zis de la toate ca ii tinem pumnii, i-am zis ca are morcov de la gigelica, cand poate ne raspunde la tel, peste vreo 2 ore o sa incerc sa o mai sun.

Pana atunci, bafta multa pt nastere cat mai usorasa si bebelina sanatoasa!

Si da, geanina, am mai lispist pt ca am pus gogosari la murat, din aia de expozitie, umpluti cu struguri, varza si conopida, pusi pe verticala ca sa se vada frumosi prin borcan... Ce vreti mai fetelor, la mine toamna inseamna zacusca pe 15 septembrie, gogosari pe 30, muraturi taranesti pe 15 octombrie si varza de ziua armatei, 25 octombrie... pentru voi nu tot asta inseamna?

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Gigelico vezi ca ai niste hainute la mine, ii raman mici Pitonului...

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!



Deja i-au ramas mici...cred! Pai o sa ne vedem curand, nu? Intr-un weekend, sa profitam de prezenta lui tati pe acasa, ce zici? Eu sambata as vrea "sa evadez" si sa ma duc la spital la Mary ...asa ca tinem legatura la telefon, ok?




Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

Si da, geanina, am mai lispist pt ca am pus gogosari la murat, din aia de expozitie, umpluti cu struguri, varza si conopida, pusi pe verticala ca sa se vada frumosi prin borcan... Ce vreti mai fetelor, la mine toamna inseamna zacusca pe 15 septembrie, gogosari pe 30, muraturi taranesti pe 15 octombrie si varza de ziua armatei, 25 octombrie... pentru voi nu tot asta inseamna?

Veronica-Elena 11 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 4 luni


io nu am asemenea indeletniciri si nu cred ca voi avea ever...cel putin nu cat le am pe mama si pe mama-soacra...iar apoi voi fi prea batrana ca sa ma mai chinui.
Aolica, dar tu cand ai timp sa faci toate astea? Ca vad ca ai o printesa si 2 muschetari in dotare!
Clar, eu sunt de toata "povestea"...secretul e sa am 3 copii ca sa ma vait mai putin, nu-i asa Bogdana???
Harnicutelor!!!


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

fetelor,dar cate saptamani avea simina???
nu-i cam devreme?totul e ok? salvati-ma si pe mine ca sunt in urma rau cu evenimentele
stiam ca e mai la sfarsitul lunii sau inceputul lui noiembrie ca mai am doua prietene in aceeashi perioada


Si eu, am intrat sa vad ce mai faceti (nu am apucat sa recuperez ce-ati scris peste we) si cand... ce vad? Majorete!



Incerc sa mai recuperez ceva azi, ca maine plecam iar... Nu va spun de ce, sa nu umbresc bucuria nashterii Mayei.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello fetele!

Ce emotii pentru Mariana! Haide Mary!!!!! I-am dat si eu vreo 2 sms-uri, mi-e nu stiu cum sa sun, exact de vorbit cu mine i-o arde ei acuma....

Fetelor, a dat careva bebeii cu Fucidin? Ana are niste bubite cu varf si doctorita mi-a zis sa ii dau. Ea a zis ca poate e alergie, dar se poate face numai pe un obraz alergie? Parca imi vine greu sa cred. Cum se da Fucidin-ul asta? O fi bine sa ii dau? E totusi antibiotic...dar are bubitele de ceva vreme si nu ii mai trec...

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Aris, Mariana nu a tras nicio sperietura, mai degraba noi , s-au rupt membranele si ea tot vroia sa creada ca a facut pe ea . S-a dus la dr si din ce spuneau fetele am inteles ca era destul de linistita si cu moralul sus.


Si eu am crezut fix la fel cand a venit Adela, reusisem sa ajung in saptamana 37.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

La multi ani ghioceilor de azi:

Damian Calin, Luca, Andreea-Diana, Radu Mihai, Robert Adrian

Felicitari si mamicilor lor !

Ce se mai aude de la Mary??? Raluca, esti pe receptie?


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

da,eu i-am dat pe cand nu avea nici o luna implina si a fost ok.e un antibiotic lightmerge si in sarcina si la nou-nascuti deci poti sa-i dai fara probleme. mai rau e sa le lasi sa se suprainfecteze...parerea mea

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Hello fetele!

Ce emotii pentru Mariana! Haide Mary!!!!! I-am dat si eu vreo 2 sms-uri, mi-e nu stiu cum sa sun, exact de vorbit cu mine i-o arde ei acuma....

Fetelor, a dat careva bebeii cu Fucidin? Ana are niste bubite cu varf si doctorita mi-a zis sa ii dau. Ea a zis ca poate e alergie, dar se poate face numai pe un obraz alergie? Parca imi vine greu sa cred. Cum se da Fucidin-ul asta? O fi bine sa ii dau? E totusi antibiotic...dar are bubitele de ceva vreme si nu ii mai trec...

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente






25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

denisa - un gand bun de la mine, sa fie bine. nu stiu despre ce e vorba,dar daca ai nevoie de suport povesteste ca nu are nici o legatura una cu cealalta

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui aris26

fetelor,dar cate saptamani avea simina???
nu-i cam devreme?totul e ok? salvati-ma si pe mine ca sunt in urma rau cu evenimentele
stiam ca e mai la sfarsitul lunii sau inceputul lui noiembrie ca mai am doua prietene in aceeashi perioada


Si eu, am intrat sa vad ce mai faceti (nu am apucat sa recuperez ce-ati scris peste we) si cand... ce vad? Majorete!



Incerc sa mai recuperez ceva azi, ca maine plecam iar... Nu va spun de ce, sa nu umbresc bucuria nashterii Mayei.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

anca - no comment
pt mine nu inseamna asta ci:
15sept nebunie in tot orasul si in toate hiermarket-urile
13oct - party
26oct- ziua mea


25 martie 2009

Mergi la inceput