Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*(80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

merci mult
of saraca ce sperietura cred ca a tras. bine ca a facut injectiile. o sa fie bine.

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

Citat:
citat din mesajul lui aris26

fetelor,dar cate saptamani avea simina???
nu-i cam devreme?totul e ok? salvati-ma si pe mine ca sunt in urma rau cu evenimentele
stiam ca e mai la sfarsitul lunii sau inceputul lui noiembrie ca mai am doua prietene in aceeashi perioada


25 martie 2009


Avea 34 de saptamani. i s-a rupt apa ieri pe la unu a facut deja 2 injectii cu dexametazona.O sa fie bine.

mami de Silvia Ioana




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aris, Mariana nu a tras nicio sperietura, mai degraba noi , s-au rupt membranele si ea tot vroia sa creada ca a facut pe ea . S-a dus la dr si din ce spuneau fetele am inteles ca era destul de linistita si cu moralul sus.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

merci mult
of saraca ce sperietura cred ca a tras. bine ca a facut injectiile. o sa fie bine.
Citat:
citat din mesajul lui cativ13

[quote]citat din mesajul lui aris26

fetelor,dar cate saptamani avea simina???
nu-i cam devreme?totul e ok? salvati-ma si pe mine ca sunt in urma rau cu evenimentele
stiam ca e mai la sfarsitul lunii sau inceputul lui noiembrie ca mai am doua prietene in aceeashi perioada


Avea 34 de saptamani. i s-a rupt apa ieri pe la unu a facut deja 2 injectii cu dexametazona.O sa fie bine.

mami de Silvia Ioana



buna vecina, mariana a fost chiar calma ieri, dupa ce s-a rupt apa, si-a facut baie, unghiile si a asteptat cuminte sotul, i-am dat sms mai devreme la care nu a raspuns deci sigur este la sala de nastere.

32+ Remus Andrei
http://www.popasmusic.com
http://www.petitieonline.ro/petitie-p47134046.html
AMR 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Travaliul siminei e in toi..are contractii la 3 minutehai simina



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mesaj de la Simona:
"travaliul e in toi la simina. Au apucat sa ii faca ambele injectii de maturare a plamanilor. Are contractii. Pana diseara ar trebui sa nasca."

Si va naste natural (eu sper, i-am scris si pe sms, ca daca fetita este mica, adica nu cat un bebe de 3 kile jumate, cum or fi nascut alea de urlau, nu va fi atat de greu, si poate daca e dr priceput nici epiziotomie nu ii face)

Doamne ajuta!

Hai Simina!


Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

HAI SIMINA!

Ne pentru tine si pentru Maia!!!D-zeu o sa aiba grija de voi si totul va fi bine!

georgiana

mamica de Giulia
poze Giulia
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Am vorbit acum si eu cu Mariana, are deja contractii...offf ce mi-as dori sa fiu cu ea acum. I-am trasmis ca ne gandim la ea si o sustinem, si sa fie curajoasa, ca ea ne-a sustinut pe toate, si trebuie sa fie curajoasa, ca a trecut prin atatea incurajari. Ne multumeste de mesaje, si s-a bucurat de sms primite, stiind ca ne gandim la ea.

Hai Simina!


Nu stiu daca reusesc sa citesc in urmatoarele ore pe forum, dar ma gandesc la ea si ma rog sa nasca repede si usor!


Va pup!

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Ayla bine ai revenit!!!

Am vazut poze cu Luana, e o scumpa foc si a crescut asa de mult, o adevarata domnisoara!.Foarte frumos suportul pt baita...asa ceva mi-ar trebui si mie!

la mamici si ghiocei!!!
La Lumti Ani sarbatoritilor!

georgiana

mamica de Giulia
poze Giulia
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

adevarul e ca nu stiu de ce ma mir ca era calma si relaxata...doar am cunoscut-o
bravo ei! asta e cel mai important
nashtere ushoara dragutza!


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

HAI SIMINA














eeee, uite ca pot si eu sa bag morcov!!!!Pe vremea cand voi va morcoveati de zor asta primavara eu crapam de ciuda ca nu pot sa intru. Oare v-am zis de ce am aparut asa tarziu printre voi? mi-am facut cont si am iesit de pe DC iar cand am revenit, n-am mai stiut ID-ul(era id-ul uzual cu o mica modificare)si eu tot incercam la parole, crezand ca pe aia n-o scriu corect. Si alt cont nu ma lasa DC sa fac cu aceeasi adresa de mail. Asa ca m-am resemnat (dupa milioane de nervi) si m-am multumit cu cititul. Pana asta vara cand am mai incercat o data si am nimerit din gresala

SI acum ca a plecat soacra (dupa o vizita inopinata de 2 zile)pot si eu sa Simina si Maya.Chiar, vb de soacre la un moment dat. A mea e exact ca Marie din Everybody loves Raymond. Inclusiv la culoarea parului. Sunt identice, ce mai, e de acord si sotul cu asta.
Trebuie sa spunem La multi ani!pt ieri


Pisilincai, tziparului Raru, lui Gabriel de Magdyi2001, Dianei Andreea, bebe de 180882, lui Valentin Cristian, bebe de carmencar si Adelei cea ochioasa

si sarbatoritilor de azi:

Damian Calin, bebe de anncutza
Andreea-Diana, bebe de veron1ca
Radu Mihai, bebe de curea
Robert Adrian, bebe de Anca_nicolae


Si multumim celor ce ne-au felicitat si pe noi azi - pt prima data pe forum

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput