Trombofilia o cauza a infertilitatii - 14 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

goggy, miki

Pai sa incep cu 0,4 de la ovulatie, ca eu raman natural fara nici un fel de stimulare? De aia ma gandisem la 0,2 de la ovulatie pana la test pozitiv si apoi de 0,4 in ideea de a introduce treptat si de a nu pierde momentul dar poate aveti dreptate si o sa incep direct cu 0,4 de la ovulatie daca credeti ca nu e prea mult.

Eu am facut doar anticoagulantul lupic credeti ca ar trebui sa imi mai fac si anticorpi anticardiolipici IgG si anticorpii anti-beta 2 glicolproteina IgG si IgM?

multi si multumesc pentru suport datorita voua am curajul acum de a incerca din nou si speranta ca de data aceasta va fi bine.


MTHFR - C677T heterozigot + Lupus anticoagulant + Tiroidita Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Guzelnico cum de se adunara toate la tine? Nici nu stiu cum sa te trec in lista . Ar tb sa intrebi ce e cu homzigot normal ca eu nu am mai auzit de asta.Banuiesc ca ai amandoua alele bune, adica
e un rasp negativ acolo. Deocamdata te trec cu FVL heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot apoi cand vii de la dr sa-mi spui dc celelalte sunt bune ori ba.



Miki, multumesc pt prezentarea in forma scurta. Parca mi-a mai revenit culoarea in obraji. Asa ma regasesc si eu printre aspirante si chiar intrezaresc o raza de speranta.
Voi reveni cu info in detaliu (interpretare+ tratament) dupa vizita la dr.



P.S. S-o gasi si Clexane la litru?!

http://lt1f.lilypie.com/QI9Ap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Miki vitaminele astea mi-le recondat dr.Ging.acuma 2 ani la ultima sarcina ,zicea ca sunt mai bune decit femibionul .
http://www.orthomed-gmbh.de/Produkte/orthopregna/orthopregna_Tab-Kaps.html
arunca o privire peste ele...eu inca mai am o cutie in casa am luat si Fiv-uri aceasta pastila.
Metafolin eu am vazut ca se poate comanda de pe Amazon,incerc sa comdan dar in cazul asta ce sa mai iau pe linga el si B-uri copmplex sau am vazut aici de ex.Acid folic plus B6 si B12.
As vrea sa i-mi fac o lista sa stiu ce sa iau , rog fetele sa ma ajutate ca sa i-mi fac o lista chiar daca le iau pe bucatie dar sa i-mi fac cantitatea necesara de mg cit am voie .
Am sa incerc sa scriu rezultatele mele si sa le traduc ,vad ca la voi medicul va da rezulatate cu valori de la an.pe cind la mine au zis unde e problema.
Va doresc o duminica placuta.

Looana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Guzelnico
Loona nu cred ca e o sursa de incredere dc sunt pe Amazon, cel mai sigur este sa le iei din farmacii. Cunosc vit OrthoPregna, sunt cele mai la moda in Germania, intradevar au f f multe in ele, si pe mine m-au tentat dar au K1 60mcg ccea ce ne este contraindicat. 60 mcg de K1 este doza zilnica a unui om normal, vrem nu vrem noi luma din alimente K1 si tb sa facem in asa fel incat sa nu luam prea mult ... deci nu ne sunt bune OrthoPregna.
Eu mi-am luat Omnibiota fara DHA din Bg apoi voi completa cu B12 B6 si B9 pana ajung la dozele recomandate. Vezi prospectul la Neevo, acolo vezi cantit corecte care tb sa le luam noi. B6 si B12 gasesti in Germania in farmacii de la firma Ratiopharm, tablete care se pot diviza in 4.




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Loona m-am uitat si nu este B12 de la ratiopharm de 500mcg, este de 10mcg. Singura var care iti ramane este sa iei medyn forte care are B6 25mg, B12 500mcg si ac folic 2.5mg , 1 Femibion (fara DHA)si completare de acid folic pana la 5mg/zi. Asta e o varianta.




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

miki-miki multumesc mult pt.raspuns.
Mi-am comandat acuma medyn forte si Femibion 800 Folsäure Plus Metafolin.Deci in plus numai i-mi trebuie sa iau nici fel din vitaminela B? daca le am pe astea doua.Mie mi-a scris med.de la clinica unde am facut fiv sa iau Femibion 800 Folsäure Plus Metafolinin urma rezultatelor de la analize.
O duminca placuta

Looana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Loona eu zic ca e sufic B6 si B12 cat e in ele dar tb sa mai adaugi tu acid folic pana la 5mg/zi adica sa mai iei facultativ 2 mg de acid folic. Dar sa faci si heparina de 0,4 cel putin.




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

lavinia, 0.4 e doza minima recomandata pentru persoane de 50 kg si peste. Ai cumva doar 30 kg?
Treaba cu clexane sta cam asa : mai mult nu e problema ( mai ales ca nu faci Fiv, deci nu faci punctie ca sa spui ca ai risc de hemoragie ), mai putin e cu buba. Pricepusi?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia78 spune:

goggy priceput si asa voi executa. Multumesc mult




MTHFR - C677T heterozigot + Lupus anticoagulant + Tiroidita Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Miki Merci pt. raspuns asa am sa fac ,maine sun la dr. sa duc rezltatele si sa vad daca i-mi da heparina.Daca nu le cer eu....

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T homozigot
4 sarcina oprite din evolutie (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput