Povestea noastra mami

Povestea noastra mami | Autor: mamilivia

Link direct la acest mesaj

Iubita mea, scriu aceste randuri pentru ca tu sa sti cat de mult insemni pentru mine. Inainte sa aflu vestea ca te voi avea, treceam prin fata Catedralei si ma rugam la Dumnezeu sa raman insarcinata. Imi doream un copil mai mult decat orice pe aceasta lume, asta poate pentru ca relatia dintre mine si tatal tau era aproape destramata. Dumnezeu mi-a ascultat rugaciunile si, intr-adevar, testul mi-a aratat doua liniute, cele mai dragi liniute din viata mea... Am fost cea mai fericita, totul se schimba in mintea mea, iar in sufletul meu aveai loc doar tu. Inca din acea zi mi-ai umplut inima cu dragoste, cu atentie si cu o nemarginita grija fata de tine, puiul meu mic. Pentru ca era toamna si era racoare, era luna noiembrie, mergeam pe strada cu mana pe burtica pentru ca tie sa nu iti fie racoare. Tot ce faceam avea legatura cu tine, toate gandurile mele te aveau pe tine ca rol principal. Imi doream sa fi fetita, sa fi frumoasa, si sa ai ochii albastri. Cand aveai vreo 3 luni in burtica, am mers la doctor. Atunci te-am vazut pentru prima data pe tine, minunea mea. Inimioara batea tare-tare, vedeam un capusor micut, si chiar am vazut cum te trageai de urechiusa. Doctorul mi-a spus ca aproape sigur esti fetita. Printesa mea... am fost cea mai fericita, ti-am spus ca te iubeste mama mult, dar sunt sigura ca si tu m-ai auzit, doar erai la mine in burtica. Cele noua luni au trecut repede, ti-am pregatit camera, am zugravit-o, am aranjat-o, ti-am cumparat hainute, jucarii, totul era gata, doar tu trebuia sa te hotarasti sa vi pe lume. Doctorul mi-a spus ca te voi naste in data de 12 iulie 2009, dar tu, puiul meu, te-ai hotarat sa ne surprinzi si sa vi mai repede. In noaptea de 2 spre 3 iulie, m-au apucat contractiile, era ziua de vineri. Dimineata la 7 am plecat spre spital, te simteam, erai nerabdatoare sa ne cunoastem, erai agitata, dadeai din picioruse si din manute, probabil fericita ca ma vei vedea. Nu are nici un rost sa iti povestesc durerile prin care am trecut, pentru ca ele nu au nici o importanta, as mai trece prin ele de o mie de ori pentru a te avea pe tine. Seara la ora 22:15 minute am auzit cel mai drag scancet de copilas. Plangeai tu, fetita mea, ma anuntai ca esti bine, ca esti sanatoasa si ca esti nerabdatoare sa ne cunoastem. Asistenta mi te-a dat in brate, te-am pupat pe frunte, eram fericita ca, in sfarsit, te am langa mine. Acela a fost momentul in care viata mea s-a schimbat radical. Tu insemnai si insemni totul pentru mine, plangeam cand tu plangeai si radeam cand tu radeai. Suntem una si aceeasi. Ti-am pus numele Daria Alessia. Esti printesa mea cu ochisori albastri, esti sufletul meu si sensul vietii mele. Te iubesc ingerasul meu! Chiar acum cand scriu aceste randuri, tu dormi, astazi ai trei lunisoare, esti mare fetita mea. Ma uit la tine si sunt fericita! Acum chiar pot spune ca am pentru ce sa traiesc, acum tu esti minunea mea. Dormi si zambesti in somn, abia astept sa ma pun langa tine in pat sa te iau in brate si sa te pup. Te iubesc sufletul meu mic si drag, te iubesc cum nu credeam ca o sa iubesc vreodata. Ma rog la Dumnezeu sa ai parte de fericire, sa fi sanatoasa si sa ai o viata frumoasa. Iti multumesc Doamne ca mi-ai luminat viata cu un soare de copilas! Te iubeste mama mult, printesa mea draga!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

scurt dar emotionant

sa va traiasca printesa, sa creasca mare, sanatoasa si voioasa

-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

ce superb ai descris totul

mi-au dat lacrimile si m-am dus si mi-am pupacit mult ingerasul meu care doarme acum !!!

frumos ...


*****************************************************************************
Thea de Serban Alexandru
cum va dau, asa vreti!!!

"From this day forward, you shall not walk alone. My heart will be your shelter, and my arms will be your home."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Foarte frumos .
Sa iti traiasca printesa!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cat de fericit e copilul tau KLORANE&page=12" target="_blank">nma1 si nma2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisor2246 spune:

felicitari sa va traiasca printesa si sa va bucurati de ea

ADISOR MAMI DE BART ADRIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Felicitari!
Sa fie sanatoasa si sa aiba numai zile fericite micuta Daria Alessia.

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamilivia spune:

Multumesc din suflet pentru toate gandurile frumoase
Sa de-a Dumnezeu sa aveti parte si voi de copilasi frumosi si sanatosi, asta este tot ceea ce conteaza in viata. Multumesc inca o data!

Mergi la inceput