Miresele anului 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

mi-ar parea rau sa inchida subiectul nostru

voi ce mai face-ti? sau toata lumea e fara chef de vorba aici?

noi in weekend ma fost la Cluj ...la un pic de shopping ...iar nu m-am putu rabda si m-am intors cu 2 perechi de pantofi de la Zara ... negrii si mov...deh, slabiciunea mea pantofii

si am fost la Avatar ...film la care va recomand sa mergeti si voi, noi am mai fost la 4D in State...asa ca nu am fost chiar atat de entuziasmati....dar am fost un grup de 10 oameni si ceilalti erau super incantati cand am iesit

O saptamana frumoasa si usoara va doresc

...si sa nu uit se pare ca asteptam un ...asa ca Gio, Krelia, o sa va intreb pe voi cum se cresc baieteii


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 17+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana ti-am scris si la odisee, pai tu vii la Cluj si mie nu-mi spui nimic?

Si noi am fost la Avatar de 2 ori, mi-a placut mult. Felicitari pt noile achizitii si nu in ultimul rand pentru baietel, se pare ca se inmultesc baietii pe aici

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Si vor urma fetitele dupa baietei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

uite ca nu e regula sa urmeze fetite...cel putin la mine

si de la noi!
la noi e putin cam gri perioada asta.
Ieri am fost cu edi la dr., il suspectam de o bronsita, ma gandeam ca i-a REAPARUT, dar nu are nimic. Haraitul e de la nas, din cauza secretiilor nazale, iar tusea si urletele noaptea sunt din cauza dintilor. trebuiau d emult sa iasa, chiar si dr. s-a mirat cum de s-au blocat acolo si nimic.
asa ca m-am izolat cu bebu in dormitor, macar restul sa doarma linistiti noaptea.
eu sunt cam zoombie ziua, dar vad ca incep sa ma obisnuiec.
cand vor iesi caninii, cred ca-l trimitem in vacanta la bunici.

asa....
Oana felicitari pt. baby boy. la nume v-ati gandit? ai cumparat ceva frumos si pt. el? poze cu burtica?
Coano cum e rares? sper ca sunteti bine si nu te solicita prea mult.
Botic nu mai zici nimic? asa scurta si secretoasa...zici ca a trecut sageata pe aici.
Kitzy stai linistita ca nu se inchide subiectul. pupam Diana vorbareata.
Avatar...a fost si Clau la 3D, cica a fost super! pe mine nu ma incanta genul asta de film, asa ca am stat acasa.

azi avem si noi 7 luni, 71 cm si kg le vedem diseara la baita. am depasit 9 de luna trecuta...suntem marisor...ziua cumintel, dar noaptea....
Papam de o luna piure de legume cu si fara carnita, cereale, fructe...
Maine vrem sa introducem galbenul de ou...sa vedem daca are asa succes ca restul.

fug sa-i dau piureul de fructe si mai revin eu...cand pot.
la toate.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Wow, Gio 7 luni deja???? Ce mareee iiii
Offf, stiu cum e cu nedormitul noaptea, am simtit din plin pana dupa varsta de un an, cred ca esti pe nicarieri de oboseala, las c-or iesi si dintii aia, saracutul, cat se mai chinuie sa treaca repede.
Azi am certat-o pe Diana si s-a refugiat in sufragerie, eu in camera cealta sa strang hainele de pe suport, dupa-aia la bucatarie sa pun niste vase la loc si cand ma uit la Diana, fiica-mea facea nani pe covor cu un urs Winnie maaaare in brate
Am dus-o in pat si-am culcat-o, nici n-a apucat sa manance, sper sa doarma cat de cat pana o trezeste foamea

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ce mortala e Diana, Kitzy ai fetita mare. dupa 3,5 ani putem spune ca am scapat de asa griji. eu vad la Marco...e mare, intelegator, ma ajuta, se imbraca singur si mananca - asta de mult, dar no....isi pune el lapte la microunde, cereale in bol....a mai dat si cu aspiratorul cand mi-a rasturnat punga de cereale in living...ce mai...
abia astept sa ajunga si Edi la 3 ani jumate. mai am mult pana acolo....
Azi maine incepi munca. cu cine ramanae Diana?
Oana sa nu-mi zici ca ti-ai luat pantofii cu tocurile alea de la Zara? am fost ieri pana acolo...vroiam sa ma uit la preturile hainutelor ce le-am luat piticilor din Italia. mamam ce preturi sunt la noi, si reduse si din noua colectie.
Pacat ca nu mi-am gasit nimic la reduceri. iar de noua colectie nu m-am aporpiat sincer. si acum imi pare rau.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio nu-mi aminti de lucru
O s-o las pe la mami, la soacra, cred ca la soacra mai mult ca e mult mai aproape de mine. O sa fie greu la inceput ca e tare mamoasa, e umbra mea
Ce cuminte ii Marco, abia astept sa se imbrace si Diana singura

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

uite ca nu e regula sa urmeze fetite...cel putin la mine


Draga Gio, nu era vorba ca sa urmeze fetite la mamele cu baietei.
Pot urma fetitele asa, la general, in urma baieteilor vostri adunati.
Na ca m-am exprimat parca pe alta limba.
Daca nu intelegeti, pe cuvant ca mi-e greu sa mai explic odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Botic nu mai zici nimic? asa scurta si secretoasa...zici ca a trecut sageata pe aici.


exact aceeasi monotonie cu care v-am obisnuit de atata vreme.
Doar ca acum, aflu cand e frate-meu in misiune acolo, stau ziua aia cu sufletu' la gura si astept sa vad ca intra pe Mess si zice ca-i ok, ca s-a intors cu bine. O zi stau asa, una pauza. Uneori, chiar si fara pauza. Urmeaza patrulele de noapte de-acum. Nu vreau sa ma gandesc macar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy
Azi am certat-o pe Diana si s-a refugiat in sufragerie, eu in camera cealta sa strang hainele de pe suport, dupa-aia la bucatarie sa pun niste vase la loc si cand ma uit la Diana, fiica-mea facea nani pe covor cu un urs Winnie maaaare in brate

Ioi, ca rea te-ai mai facut, Ralule. Nici nu mai vorbesc cu tine pt asta, uite-asa

Mergi la inceput