Miresele anului 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:



Oana! Multa sanatate si fericire! sarcina usoara in continuare si un bb sanatos!
Cum a fost in Viena? ce ati luat frumos?
m-am uitat pe booking dupa cazare, vrem in centru...si tot la 3 stele m-am uitat, de la 270-400 euro pe 3 nopti. vreau sa cumpar sapt. viitoare, dupa ce ne intoarcem din Italia. paote gasesc ceva last chance ca am vazut preturi bune acum. voi unde ati stat?
Kitzy testul nu iasa pozitiv? dar ex. de sange da? cand mergi la dr.?

Am primit si eu ieri banii de CIC si alocatie. In viata mea nu am avut atatia bani in cont. Indemnizatia e pe 4 luni jumate si alocatia pe 5 luni. sincer, nu ma asteptam sa-i dea pe toti odata, dar uite...slava domnului ca au venit intr-un final.

si o zi buna sa aveti.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Oana, sa cresti mare si sa fii sanatoasa! .....mi-era teama sa nu fi nimerit in alta parte....daca nu ai dat nici un reply
multam de sampanie!

Gio, am in plan un shooting foto cat de curand, numai ca trebuie se ne intersectam programul cu fotograful ..sper numai sa fie intr-o zi calma pentru Rares
daca te ajuta cu ceva...ultima oara cand am fost in Austria, am stat la H.Mercure Westbahnhof, la nici 2 min de Maria Hilferstrasse si cu parcare proprie, subterana.

la noi a fost o zi putin agitate...in sensul ca nu prea a dormit ziua....probabil i se trage de la faptul ca a adormit aseara pe la 22, pana la 6.30 azi dimineata...si apoi, iar pana la 10...
pana acum a avut numai tentative de somnel...acum da semne ca ar fi adormit profund...sa vedem pana cand l-o tine

kitzy...nu dispera....fe, n-ai mai vazut cupkii dintr-o liniuta clara si una mai putin clara?..rabdarica, sa vezi cum iese si a 2a la lumina

pup fete!

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

coanoooo mergem la Paris in feb., nu Austria.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Deci sa va zic: miercurea trecuta Bhcg a iesit 391, ieri a a iesit 343, azi am fost la dr la eco, saculetul a crescut putin, dar e doar saculetul si nicidecum nu arata de 6 saptamani si un pic, car af fi acuma. Mi-a zis ca dupa cum arata, n-o sa stea mult acolo. Acuma astept sa se elimine si in 2 saptamani ma duc iar la control si atunci o sa-mi dea si ce analize sa fac.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

eh nah.....si tu acum..nush ce-o fi fost in capul meu....de am citit pe verticala....si am ramas cu ideea ca mergeti in Austria ....

Citat:
citat din mesajul lui Giova

coanoooo mergem la Paris in feb., nu Austria.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)



_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
eu pe fuga...ieri am iesit cu fetele...Edi a fost marait...inca putin si-si lua campul al meu sot cu 2 turbati acasa. se tot minuneaza cum rezist.

azi plecam la Alba...asa ca bagaje si late chestii...asa m-am saturat.
Vineri luam avionul din Cluj spre Italia, sper sa nu ninga si sa fie totul ok, ca nu-mi arde de anulari si alte cele.

Azi incepe Marco cursul de patinaj, asa ca imediat ne imbracam sa mergem la Mall sa-l vedem.

Ieri l-a tuns Marco pe Edi. se juca de-a frizerul...dar mi-a zis din start ca taie etichetele de la plushuri....am lipsit putin din living si i-a executat bretonul.
Dar nu am vazut decat azi dimineata. Bine el i-a zis la tat-su' aseara ca l-a tuns putin pe Edi....doamne ce breton i-a tras...
aia ca aia dar ii putea baga foarfeca in ochi. doamne ca nu-i pot lasa singurei defel...cica a avut grija, dar nu ma pot baza pe el, caci are 4 ani...
I-am ascuns foarfeca...si asa de abia si-o gasise...ca-mi taiase atele din covor....of..of...
cand il vad asa pe Edi ma bufneste rasul....


of mai Kitzy imi pare rau de ce aud. Musai sa aprofundezi problema sa vezi unde e buba....cam multe sarcini pierdute. tin pumni si ma sa fie bine.
coano se mai intampla...Rares e de vina.

si sa ne auzim cu bine.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Coana io am fost in Austria
Merci mult de tot de urari inca o data

Kitzy of mai

Gio noi am stat la aici la Villa Saint Martin si iti recomand acest hotel, nu e lux dar e fain
http://www.villastmartin.com/en/index.html

cata pe yeego sunt preturi foarte bune, noi tot acolo rezervam
daca te mai pot ajuta cu ceva spune


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 15+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Da nu cumva sa va mai prind ca scrieti pe aici, ca mananc
Imediat o sa ne inchida Admin subiectul ca ramane nefolosit. Pe unde-ati disparut toate?
Eu ma gandesc cu groaza ca mai am 3 luni si dupa-aia ma paste jobul adica intr-un fel e bine ca am unde sa ma intorc, dar dupa o pauza de 2 ani, vai....greu a fii! Pana ma reobisnuiesc, colegele mele cu care ma intelegeam bine is toate acuma pe la salile de operatii, acuma is multe fete noi pe acolo, is vreo 2 parasute pe care nu le-am placut de la prima vedere, scumpa si draga mea prietena care era secretara e in maternitate, cu ea ma intelegeam cel mai bine de acolo si trecea mai repede timpul. Is curioasa cum o sa fie cand ma intorc, poate ma trece si pe mine la sala, intr-un fel mi-ar placea ca nu-i asa mare nebunie acolo, doar ca nu stiu instrumentele, pana o sa le invat....dar una peste alta, bine ca am un loc de munca asigurat, nu?
De Diana ce sa va spun, e cumintica in general, mai are ea scapari ca orice copil, dar in rest e tare cuminte, s-ar juca cu copiii de varsta ei, dar majoritatea nu vor sa se joace cu ea, o imbrancesc. Asa mi de mila de ea, ca ea asa sta de cuminte in loc sa riposteze
In fiecare zi spune tot mai multe cuvinte noi, incearca sa le lege, azi de exemplu am lasat-o cu soacra pe afara si au mers la ei in parc si Diana voia sa-l cheme si pe bunicu jos si-a mers la scara, se uita sus la geam si striga: " bumbu, haide! hopa!" Adica bunicule, hai jos si ia-ma in brate
Ii o scumpa, va fi tare greu cand o sa ma duc la servici pentru ca s-a invatat foarte mult cu mine, dar n-avem ce face, asta e.
No, ca m-am intins cat o zi de post, sper sa nu gasesc tot postarea mea cand mai intru, ca nush ce va fac

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Mi-era dor de voi si am trecut sa vad ce faceti. Sper ca sunteti ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

eu sunt cu o lipsa acuta de inspiratie...si cu un ne-chef de scris.....nu as vrea sa se inchida subiectul.....dar, chiar si asa de ar fi...noi oricum avem alte cai de comunicare .....

sincera sa fiu, cand am putin timp liber, prefer sa-l petrec cu maimutelu'...iar atunci cand nu-l am...stiti si voi cum mi-l petrec

ma enerveaza si vremea asta nasoala..cred ca avem aproape 2 sapt. de cand nu am mai iesit la o plimbare ca lumea...numai pe balcon asa..15 min...mai mult de pacaleala...

ne mai "auzim"..pupix

PS...mi-am adus aminte... ..... cand am fost la Paris am stat la un IBIS (asta se intampla acu' vreo 10 ani )

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput