Miresele anului 2006 (107)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata hai sa bem o cafea, un ceai...eu pap clementine, va servesc daca doriti

am fost la control si eco ieri, totul e in regula acum dar trebuie totusi sa mai stau acasa pana joi cand se implinesc cele 14 zile CM primite, dupa care ma voi intoarce la birou

bine ca a trecut si perioada asta nasoala...sa speram ca de acum va fi bine, bebe creste are 21 mm, inimioara bate .
M-am programat la sfarsitul lui decembrie la dublu test, am citit atatea discutii pro si contra acestor teste...asa ca va intreb pe voi, le-ati facut?

Gio, cum e singurica acasa?
bunicii inca nu stiu, am vrut sa fiu sigura ca nu mai e nici o problema...asa ca ii vom anunta acum, vine Mos Niculae cu vestea
mama, e fericita dar ea e o persoana care nu arata ce simte...in schimb fratele meu e atat de incantat de zici ca ar fi vorba de copilul lui
tu parca ai zburat cu avionul in Italia cand erai insarcinata cu Edi...sau a-ti mers cu masina, nu mai stiu exact ...intrebarea mea e pana in ce luna pot zbura?
ne-am facut programarea concediului pt 2010 si ne gandeam ca daca chiar vrem sa mergem undeva asta va trebui sa fie in primele luni ale anului

Kitzy ma bucur ca Diana e mai bine, isi revine ea ca doar trebuie sa isi curete ghetutele

Ralu pai cum nu e nimic de povestit...lasa ca vine si mobila, toate la timpul lor...acum e important ca v-ati mutat intr-un apartament mai spatios.
Eu nu te intreb ca si Gio, nu stiu de unde dar am senzatia ca v-ati cumparat apartamentul nu? de asta te tot asteptam cu povesti

ieri au aprins luminitele de Craciun a fost paralizata circulatia atata lume era in centru...si am vazut o gramadat de copii cu partii lor care erau fascinati de brad si de toate luminile

de acum astept prima ninsoare si pe Mos Niculae...hai ca m-am intins de numa numa


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 9+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi am facut vaccinul de 4 luni...Edi si-a primit cadoul. sper sa reintram in normal, caci doamne mult am amanat vaccinurile.
Tare marait a fost ieri, asa ca am mers la un bun ORL-ist din Tm, credeam ca iar e otita. Slava domnului nu are nimic, asa ca ori sunt dintii care stau sa iasa/gingia rosie, ori sunt pitici pe creier.

Oana ma bucur ca esti mai bine, ai grija in continuare si nu exagera de sapt. viitoare cu munca.
Cyu avionul poti calatori pana in luna 7. noi am mers cu masina atunci si numai dupa ce am intrebat dr. la vremea respectiva. ai mare grija, mai bine faceti atunci spontan, dupa ce va da ok-ul dr.
Unde vreti sa mergeti?
Kitzy doamne ajuta sa mearga spre bine.

fug la , a adormit maraila.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

pe unde v-ati ascuns? ...noi am stat tot pe langa acasa, prin vizite pe la prieteni... a venit Mos Niculae cu multe dulciuri

Gio undeva la soare, la mare ...o sa vedem ce va fi pana la urma


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 9+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


poze noi de la mosh si nu numai:
http://www.dropshots.com/edi_marco#date/2009-12-01/17:40:05
la noi moshul a venit doar pt. marco si tati...la Edi nu i-am gasit nimic de care sa am nevoie acum si mie....nema dulciuri ca se depun.
si noi ieri hnumai in casa, nu ne-am schimbat de pijamale.
Oana pai puteti merge undeva in martie-aprilie...Egipt ceva...daca vreti caldura si sa fie ok si cu sarcina.

fug la haplea mic, e ora de papa.

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

ce fain le sta la amandoi cu cornitele alea de ren


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 9+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

buna seara fetele!

am mai aparut si eu in peisaj dupa un car de vreme....per total suntem bine...am facut si bilantul de 1 luna....am luat 1kg, avem 4150gr, si am crescut de la 48cm la 54cm.
Papam combinat, ne mai luptam cu gazutzele, care nu ne dau pace, ne place la baita si incepem sa facem din ce in ce mai multe grimase

oana, eu m-am ingrasat 8kg in sarcina, dupa ce primele 3 luni am slabit vreo 4kg. Te rog sa stai cumintica in pat si sa nu faci pe viteaza, da? Lasa sentimentul ala ca "din om activ devii o leguma si n-i sa poti sta linistita, ca te plictisesti"....o faci pentru puiul tau! Si eu am stat 2 luni la orizontala si ma dureau toate alea de amorteala...dar a meritat . Ai grija cu concediul asta..poate ar trebui sa va orientati la o locatie mai aproape de casa, totusi

Lilly, mersi frumos pentru urari!

kitzy, sanatate multa Dianei!

Gio, succes cu vaccinul....eu ma pregatesc sufletete pentru lacrimutele lu' fi-miu, de luna viitoare, cand vom face vaccinul de 2 luni ....ne-am hotarat la Infanrix Hexa. Ala cu bani

botic, pupam Ieshu'

Aly, anamaria...toate bune?

uh, am fugeat, maraie pishkotzelu' .....pupi la fete, revin cand mai prind moment

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Orice copil te face sa vrei sa mai traiesti odata"
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Coana la cat mai multe kg si cm. 48 a avut? ce micut a fost....edi a avut 51 si inota in toate salopetele cumparate. bine, e vina mea, caci dr. a zis ca e mai lung asa ca am cumparat de la 3 luni in sus. cine s-a gandit ca se naste cu 3 sapt. mai repede?
hai ca mai aveti putin pana la vaccin...nu e asa tragic, stai linistita...emotiile sunt mai mari.

si noi ne-am facut bilantul la 5 luni si avem: 8700 gr si 70 cm. un lungan si un grasan...manca-l=ar mama pe el de rotofei ce e.

vaccinul l-am facut , avem aproape o sapt. nici nu a plans ...la cutele de grasime nici nu a simtit acul- vorba pediatrei.

Oana cum mai esti?
Botic, Aly, Ana maria, Kitzy, Silvia pe unde sunteti fetele?

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

M-am auzit strigata
Suntem relativ bine, duminica am terminat antibioticul, marti am fost la control, a zis ca e mult mai bine, dar gatul inca nu e pe deplin vindecat, a zis ca mai dureaza un pic sa-si revina de tot, dar ne-am lovit de alta problema, pe marti dimineata s-a umplut toata de bubinte mici si rosii fara cap, pe tot corpul si pe fata, a zis ca-i alergie sigur, dar nu stim la ce, n-a mancat nimic special, a zis sa incep iar cu Aerius vreo 10 zile si 3 zile la regim fara proteine, azi aproape i-au trecut, dar faza-i ca ea pana acuma manca orice fara probleme, alergia i-a aparut odata cu antibioticul, am tinut-o sub control cu Aerius si la o zi dupa antibiotic iar i-a aparut, sper sa nu-i fi declansat el ceva alergie ca si mor
A zis sa-i fac si 3 probe de coprozitologic sa inlaturam orice banuiala, sper sa iasa bine.
In rest e bine, vesela, papa, doarme si e foarte foarte independenta, nu ma lasa s-o ajut cu nimica, ea vrea sa reuseasca singura

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


Am trecut doar sa va salut si sa vad ce mai faceti.

Ralule, bine ca e mai bine Diana.

Si in rest... pe toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule ce scurta ai fost
N-ai nimic nou de povestit?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput