Mamici de fulgusori de nov-dec 2009 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Fetele, am vorbit acum cu Miany , are o vocisoara de ti-e mai mare dragul sa stai cu ea la telefon, e linistita si senina si mi s-a parut asa de fericita! Se simte bine, la 22 i s-a rupt apa si in 50 de minute a nascut, a zis ca a impins de 6 ori si gata. Bebe David e bine, a urlat, e rozaliu, a papat si mai trebuie sa stea la incubator sa creasca. Ea are colostru si acum incearca sa puna pompita in miscare sa stimuleze lactatia. Nu stia cat mai raman in spital, oricum va incerca sa intre pe forum cand va avea timp si va pupa pe toate. Huuuuh!

30+ Chiara Ada


Multumim frumos pentru vestile bune! Transmitei lui Miany ca ne gandim cu drag la ea si la bebe david...e foarte bine ca are si laptic! Sa dea DD sa creasca repede bebita si sa fie totul bine! Tu esti o dulcica pentru ca ne aduci asemenea vesti!

Lavi, 34+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 6saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Elenic - sper ca stai linistita la patutz. Chiar daca nu am avut parte de "tratament" de asta imi dau si eu cu parerea: sa stai fix acolo pana la urmatorul control si daca iti merge bine (ceea ce sunt sigura ) vezi atunci daca ai voie sa misuni prin casa.

Multe felicitari si pentru RamonaD - sa-ti traiasca puiutul si te asteptam cat mai curand pe la noi

Simina si Shtephy - felicitari pentru vestile bune de la echo

Biara - spor in toate si sa ne mai scrii

Andre - pentru reporterul special

Simonette - toate ne gandim la tine si suntem aici oricand

Sanatate tuturor si zi frumoasa. Si cand zic tuturor ma refer la toate-toate .


monis 35
cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Fetele, ma gandeam sa mai scriem cate ceva la bebelusii nascuti - de genul greutate si mai stiu eu ce pentru viitor. Caci vor fi multi copiluti curand si va fi mai usor in comunicare sa stim cine si ce a facut, uitandu-ne pe listuta, decat sa ne intrebam mereu una pe alta: dar unde ai nascut, cum, cat de mare, cat de etc etc
Voi ce ziceti? astept pareri. Si informatii

monis 35
cu poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Super vesti de la proaspata mamica! Si reporterul nostru special isi face treaba foarte bine. pt mamica si pr reporter.
In asemenea momente cred ca si mie mi-ar placea sa stau de vorba cu cineva asa cald si sufletist ca si tine Andre. Poate imi faci si mie onoarea sa imi trimiti pe PM nr tau de mobil, pana la momentul X.
De asemenea mi-ar placea sa mai am numere de tel de la Shtephy, desi pe ea nu cred ca as indrazni sa o deranjez din cauza de deranj pt Stefitza, poate doar un sms scurt, musai ziua; de la Lavi, Ancutza...
de la fetele ce le-au pus pe contul comun, deja am memorate toate numerele de telefon, dar eu stiu de care mi s-o face asa dor actunci in spital si as vrea sa palavragsesc putin cu voi..? Asa ca vreau cat mai multe posibilitati, desigur daca vreti si voi.

Ramona,
35+ DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Bine ai venit pe lume micutule DAVID!!!!Sa cresti repede mare si sa vii cu mami acasa! Draga noastra MIANY refacere rapida,mult laptic si multe floricele pentru o mama curajoasa ca tine

_
Ramona,mami deStefitza (20.11.2006) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Monis e foarte buna ideea.

sa facem ca la prematuri daca intri sa te uiti: nr. de saptamani, greutate la nastere etc.


fata cu idee geniala

32+ Matei Constantin
roxyaly-poze
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


LauraG,imi pare rau sa aud ca ai dureri atat de mari,si eu am,dar tot mai reusesc sa ma misc cateodata...nu fara sa sufar dupa,bineinteles! Iti doresc multa sanatate si ai grija in continuare!

Camy,multumesc,iubita! Si tie la fel!

Shtephy,fuguta la dentist! Vor sti ei ce sa-ti faca sa te scape de dureri fara sa-l afacteze pe bebel!

LauraB,multa sanatate si tie!
Fetele nu o certau din rautate pe Katy,ci pt ca sunt ingrijorate si...intrigate,sentimente pe care si eu le impartasesc.Ea se plange mereu de dureri,dar nu incearca sa se linisteasca,ca si cum nu ar fi constienta ca-si pune atat viata ei,cat si pe a lui bb in pericol.

Betty,ce mai faci,ce mai face Marrio? Ma bucur sa te mai vad!

DianaR,pupici si multa sanatate tie si puiutilor tai!

Lauradi,ma uitam aseara la pozici si chiar ma gandeam la tine! Ce mai faci? E pregatit Raducu sa-l primeasca pe bb?

Elenic,bafta cu statul la orizontala si curaj,nu mai e mult!

Monis,

Larisel,ce mai fac gemanutele noastre?

Simona9999,iar tragi chiulul!!!

Lavi fata noastra matinala si harnicuta! Cum au iesit sarmalutele?





Lumi 34+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Monis eu ader la propunerea ta, si mi se pare interesanta!
Lumi sarmalutele au iesit bune si jumatate de oala sunt mancate deja!
RamoC eu o sa imi pun nr de tel pe e-mailul comun, dar iti trimit si PM cu el daca vrei! Si sa stii ca nu o sa ma deranjati nici una, nici cu telefon si nici cu sms!
Lavi, 34+ mami de Rares Cristian

Au mai ramas 6saptamani pana o sa il vad pe Raresh!

Camera lui Rares
Poze
HainuteRares

HaineRares2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Fetelor ce harnicute ati fost. Nu am mai putut intra pe DC ca am fost aseara la ziua unei prietene, dar m-am gandit mereu la Myani. Vad ca avem o gramada de vesti.

Bine ai venit bebe DAVID.
Mami Myani, iti doresc refacere rapida si muuult laptic pt David.

Felicitari si pt mami RamonaD. Ma bucur ca sunteti ok.

Stephy felicitari pt vestile bune de la dr.
Simonette imi pare rau de ceea ce se intampla cu sotul tau...Noi suntem alaturi de tine.

Fug ca sotul iar imi fura laptopul.

31

http://bd.lilypie.com/iQIrp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Monis,sunt de acord! Ar fi frumos sa stim mai multe despre fulgusorii nostri si chiar ar trebui scris mai mare...daca nu e prea mare efortul pt cele care o vor face.

Roxyaly

Lumi 34+ cu Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput