Pepenasi de iulie- august 2008 (147)

Pepenasi de iulie- august 2008 (147) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj




Bine ati venit
in bostana cu cei mai dulci

PEPENASI

Aventurile pepenasilor
1-20, 21-40, 41-60, 61-80,
81-100, 101-120, 121-140,
141, 142, 143,144,145,146

www.onetruemedia.com/shared?p=8cb2de8660b554ddfeeb28&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Avem un anisor

www.onetruemedia.com/shared?p=827c08654dee4c5de3c85f&skin_id=1012&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">A venit primavara in bostana

www.onetruemedia.com/shared?p=784fc94cbba03c511361db&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Primul Craciun al pepenasilor
Retetele mamicilor de pepenasi
Poezici pentru mamici si pepenasi

Darius Andrei - Un ingeras senin al Cerului
1,2,3,4,5,6,7
Predarea stafetei
A fost odata ca niciodata o odisee minunata
1 - 131
Albume cu poze: mamici iulie-august si pepenasiMail comun

Sarbatoritii lunii Octombrie :

2 - dma2007, 12 - mada_mxm, 13 - mitzi76, 15 - maria-86, 17 - Vladimir (Sybille), 18 - truli-luli,
22 - Violeta_m_tm, 25 - narcisa.s, 29 - Carmenela, 31 - mcoca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

youpii

am deschis capitol


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina_1609

salut
fetelor, eu sunt un pic disperata.
imi trebuie NEAPARAT bretelute de prins pantalonii. fi'mea e lunga si slaba iar pantalonasii pt lungimea ei sunt largi in talie si ii pierde pe drum. unde pot gasi ceva de genul www.kaki.ro/produse-imagini/bretele-verzi-model-y-901h.jpg" target="_blank">asta ?

---------------------------------------

www.victimatalasemiei.blogspot.com/" target="_blank">STEFANEL ARE NEVOIE DE AJUTOR!!!

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi




nu stiu unde ai putea gasi bretele, cred ca la magazinele de copii gasesti.
Eu eram in situatia ta la Stefan, si majoritatea pantalonilor erau cu elastic reglabil, are pantaloni vorba lui anka de 2 ani pentru ca fiind slabanog, la inceput erau stransi in talie de nasturi, acum sunt aproape la maxim si in lungime ok, asta daca acu 2 ani erau nitel lungi si usor suflecati de mine si prinsi ici colo cu ata sa nu se desfaca

pica, nici eu nu am putut sa dau hainele lui Stefan Imi erau atat de dragi...desi aveam nepotel fix cu un an mai mic decat el, am dat fff putine haine, si nu din cele bune si preferate . Am stiut dintodeauna ca le va purta fratiorul lui la un moment dat. Asa ca le-am ambalat in cutii de carton si le-am pus in pod, nu au avut nimic, timp de 4 ani cand le-am scos pentru Matei. S-au adunat vreo 6-7 cutii pana la 3 ani. Dupa 3 ani tot mai putine, pentru ca Stefan a purtat cateva hainite si 2 ani, plus ca pantaloni de trening nu am putut pastra nimic, toate le-a rupt in genunchi .Era si pacat, multe din ele erau purtate fff putin sau chiar de loc de Stefan. Acum la Matei....cum ii raman mici...cum le dau rapid, nu le mai pot suporta prin casa nu stiu de ce...

Boti, io am citit o carte antifumat, de Allan Carr si m-am lasat de fumat!Rapid, scurt!si relaxat!Nici nu-mi vine sa cred cat de usor a fost....merita incercat! Dupa ce termini cartea...sigur te lasi, daca macar uneori ti-ai pus problema tigarilor....
Sotul meu, fumator inrait, sa lasat si el...chiar nu ma asteptam In schimb...sunt curioasa cat il tine. Pentru mine, tigara este scoasa definitiv din viata mea

Felicitari noilor gravidute!!!!Sarcini usoare si bebei sanatosi!!!Fete curajoase!!!
Moni, asa este cu odiseea Sa stii ca nu-i de vina odiseea in sine, doar ca...la al doilea esti nitel mai...altfel mai cumpatata asa...nu stiu cum sa zic... nici eu nu am scris la odiseea noastra aproape de loc

Boti, totusi, tu ai dat odata niste linkuri cu vopsele aquarela non toxice nu mai tii minte linkul???As avea nevoie sa cumpar pentru gradinita lui Stefan. Vrem ceva tuburi de culoare in cantitati mai maricele, dar sa fie la bucata, ca avem nevoie doar de cele 3 culori primare rosu, albastru si galben. In caz ca te bati de asa ceva...pliz, da de veste.

Toate cele bune!Sa auzim de bine!

am copiat mesajul de la capitolul trecut.
Vicky, multumim de capitol!


proud mummy


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Ana_a asa repede te-ai lasat de fumat? Cand ne-am intalnit noi parca fumai.
Maitreyi
Ce ziceti fratilor cu spatiul? Ia sa vedeti cum e sa stai 4 adulti si un cupil intr-un apartament de 3 camere. Si sa nu mai zic ca un adult anume (aka mama) nu arunca nik, ca poate o sa-i trebuiasca. Vrem sa punem termopane si i-a venit ei ideea sa pastreze geamurile vechi. Crek le zic la aia de le dau jos sa le scoata bucatele. Si va spuneam cu spatiul... Am construit dulapuri in fiecare coltisor. Pe hol aveam o latime de 30 cm am bagat dulap. In bucatarie avea 20 cm hop rafturile. Etajere bagate si tot asa. Cand ne-om face casa bag debarale mai multe decat camere.
Gini da mie de ce nu-mi dai semn cand vii pe la Bv? Nu-ti mai place de mine?
Marina io bretele am luat de la un stand de chinezarii cu 5 lei. S-au reglat pt el. Metalu ala de la reglaj il mai zgarie da am grija sa stea pe bluza sa nu ajunga la gat.

bujo mami de Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

mai3 imi pare rau pentru diaree poti incerca sa-i dai enterol, este foarte bun, un plic de praf se imaprte in 2 si se dau dimineata si seara in mancare, eu i-am dat ioanei aseara si azi de dimi si nu a mai facut moale desi zilele trecute a facut de 4 ori pe zi si urat mirositor

ana_a am citit si eu cartea aia, nu are efecta asupra mea cine o vrea sa-mi trimita un pm cu adresa de mail sa i-o dau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui bujo

Ana_a asa repede te-ai lasat de fumat? Cand ne-am intalnit noi parca fumai.

bujo mami de Filip


da mai...asa repede si nici no sa ma mai apuc vreodata.
Oricum am fost o fraiera de 2 ori...ca la fiecare sarcina m-am lasat, pana i-am intarcat pe amandoi baietii...insa de data asta m-am lasat altfel, fara suferinta Asta este de fapt diferenta, nu consider ca am facut vreun sacrificiu.

Katalyna, imi pare rau ca na avut efect cartea de care ziceam, poate ar trebui totusi sa o mai citesti odata cu atentie.

Cartea o gasiti pe scribd, daca dati pe google dupa autor, o gasiti sigur acolo.Sincer, mie mi-a fost frica sa o citesc eram sigura ca dupa cegat cartea va trebui sa ma las si imi era tare teama de treaba asta...ce fraiera



proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Eu m-am lasat de fumat acum o luna..asa pur si simplu, mi-a fost rau intr-o seara si am zis gata cu ele si gata a ramas..dar eu nu s asa vehementa sa zic ca le-am scos pe viatza, nu cred, sigur voi mai trage cate una pe la petreceri vreodata, important e ca nu simt nevoia acum si am renuntat si la cafea la fel de usor

MAMI de CLARA ANDREEA

06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Voua va plac www.articole-copii.ro/list/1/botosei_incaltaminte/botosei_pantofiori_shooshoos.html" target="_blank">botosei de stat prin casa? Mie imi plac f tare, da rnu stiu cat de practici sunt. Oricum pretul aici mi se pare exorbitant ... dar am mai gasit pe net alte modele, alte preturi mai umane

Mai pun linkul o data, poate mi-l sterg de mai sus
http://www. articole-copii. ro/list/1/botosei_incaltaminte/botosei_pantofiori_shooshoos.html

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Iriss mie nu mi se pare ca aia sunt de stat in casa . Dar, da, Maya are si sunt foarte practici. I-am luat acum de cand a venit frigul, ca era rece gresia.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Iriss, Mihaita are niste botosei asemanatori cu cei la care ai pus link; eu i-am gasit practici: nu mai aluneca pe gresie, tin cald, avand in vedere ca totusi si parchetul si gresia sunt reci si sunt si comozi..

Bujo, am vazut si eu pozele cu nasicul mic..un scump..i-a stat tare bine in costum, iar freza a fost cireasa de pe tort...

maitreyi,

Vicky, ce bine ca ai pus pe prima pagina datele de nastere..!! Chiar ma stresam la un moment dat ca nu mai sunt pe prima pagina..

Am vazut poze si cu Clara, care mananca singurica cu lingurita...e pe zi ce trece mai frumoasa si tati -leit!!

Astept sa se trezeasca prichindel , sa pape si sa mai iesim afara inainte sa se intunece..ma streseaza atat de mult ca la 7.00 deja se intuneca..

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 7+



Bazar pentru Bogdan
Bazar pentru Sebi
Bazar pentru Mihaita
Bazar pentru Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Wow Cristina, la 7 se intuneca . La noi inca nu, abia pe la 8. Dar se lumineaza de ziua pe la 8 fara ceva. Asta mi se pare deprimant.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput