FIV245

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

alrak sa-ti ajute DD si sa ai un beta mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Taty Ana, Dandanutz multumesc mult.
Am inceput sa am emotiiiiiiiii.

tuturor si o noapte linistita

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

ALRAK, mult,mult noroc,sa vii cu o veste buna miine.DOAMNE AJUTA.
DANA_BEBE,la fel si eu sint satula de teste negative,dar prefer sa ma pregatesc din timp.Rau nu are ce sa-mi faca,zic eu.Si sa stii ca nu ma las pina nu vad si eu un test pozitiv
NOAPTE BUNA FETELOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna dimineata fetelor!
cat poate fi ea de buna dupa ce am citit de Cora... nu stiu ce sa mai zic, mai fata draga capul sus, nu trage cocluzii acum si sa te refaci repede. dupa Nick name-ul tau esti nascuta in 79? daca da gandeste-te numai ca eu sunt in 72 si sunt la prima sarcina din viata mea...vreau sa zic sa nu tragi acum linii clare ce faceti si ce nu, asta se face cu sange rece. Nu exista explicatii despre acest miracol al vietii, de ce uneori se "prinde" alteori nu, am citit de fete cu embrini cal C si s-au trezit insarcinate, cu sangerari cu toate problemele, au dus la sfarsit, deci suntem sa cerem ajutor divin, la dr, la noi insine...la cine mai vrei tu.
Imi pare tare rau pentru tine, pentru voi! Capul sus si bafta de acum inainte.Doamne Ajuta!


castelana fericita 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Surioara Alrakkkkkkkkkkk, azi e ziua taaaaaaaaa norocoasa, nu?
te-ai pregatit cum se cuvine? ca sarbatorim, ai inteles? unde sa-ti trimit florile?
Hai mergi cu ochii inchisi, fara emotii, ca esti mami cu bebe la purtator, ai inteles? tinem pumnii eu si bebe mic!!!!
Te pup si Doamne Ajuta!



castelana fericita 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Daniela74, asa te vreau sa nu te lasi pana nu reusesti, trebuie sa fie bine si asta chiar acum cat de curand peste cateva zile!!!!!
Sa fii tare si fara emotii, sigur va fi bine, ai inteles?
S-au mai elibetar si locuri la odisee, asa ca trebuie fetelor sa le luati locurile noi!
Te pup si bafta!
Doamne Ajuta!!!!!

Dana Bebe bafta si sa fie intr-un ceas bun!

Looana, ma bucur ca ai facut analizele si macar sa stii in profunzime cu stau lucrurile!
Sanatate si putere sa-ti implinesti visul, cel al tuturor fetelor pzente aici. Te pup

Dragaica, asa cum spune Alrak, e multa emotie aici pe forum, ai suisuri si coborasiri, dar tu fiind la prima procedura trebuie sa pleci la drum cu speranta ca vei reusi, ai inteles?Sigur va fi bine la voi, sa nu-ti faci idei preconcepute si sa urmezi sfaturile dr, sigur va fi bine la tine!

fetele va pup si sa aveti o zi bune!

hai Alrak cu beta mareeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!



castelana fericita 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ice_cream spune:

Multumesc frumos ca m-ati trecut si pe mine pe lista la aspirante. Doamne ajuta la toate sa ne vedem visul implinit. Este cineva aici care face FIV cu dr. Niculescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

cora putine fete sunt atat de norocoase incat sa reuuseasca din prima. DD ne pune la incercari de multe ori in viata. O multime de fete au reusit dupa mai multe incercari, acum sunt fericite si nu mai conteaza nimic din tot greul pe care l-au indurat...e cel mai usor sa cedezi, sa renunti si cel mai greu e sa lupti....spun asta eu care sunt la a 5-a incercare si pentru ca mi s-au dat sanse am sa sper pana in ultima clipa. Sigur ca adoptia este o solutie din fericire in Romania intr-un an de zile poti adopta un copil, pentru femei din alte tari chiar si adoptia e o maaaare problema. Ia-ti o perioada de refacere fizica si psihica si apoi, impreuna cu sotul tau o sa va faceti planuri de viitor.

Dana_bebe ai facut ET cu congelati? Spune-mi si mie care a fost tratamentul tau? Iti tin pumnii!

daniela74 bafta muuultaaaaa!

ALRAK fata luptatoare si optimista Doamne ajuta! Astept si eu cu emotii sa vii cu beta maaaareeee!!!!

Eu astept ca zilele urmatoare sa vina cm, sa o iau de la capat cu tratamentul pentru a-mi pune micutii care ma asteapta...

fivoasele!



Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

Desi e o zi innourata de toamna - cel putin pana acum sper sa fie aducatoare de vesti bune!

HCG
Taty_ana - beta HCG - 131 in ziua 10

In focuri
Alrak – ziua 10 de la ET - azi Beta HCG - tinem pumnii poate ai convins ungurasul se se prinde de tine!
Daniela 74 - ziua 7 de la ET
Dana_bebe – ziua 7 de la ET - o sa ziceti ca imi lipseste ceva dar azi la 7.30 eram la clinica sa fac beta HCG - macar sa stiu pentru ce stau pe canapea - orice valoare mai mare de 0.1(atat imi iese mie beta HCG ) o voi considera promitatoare daca e 0.1 plangem bine si facem planuri de viitor.
Adyluka- azi ET

Test negativ
Cora79 – ziua 12 de la ET si 15 de la punctie - beta HCG 0.7

Langa focuri
Ingeras - 5.10 eco ziua 14 apoi ET cu blasto
Mirela2 – urmeaza FIV 1 din 9 octombrie
Bytzi – stimulare din 16 octombrie
Anka_daria77- FET

Gata si listuta de azi! sper sa nu fie incecata in lacrimi pana deseara sau sa fie lacrimi de bucurie!!!
Daniela74- atat de putin mai cred in testele de urina incat azi am facut unul de sange - e o nebunie dar vom vedea ce iese
Castelana - multumesc frumos - sper sa vin cu rezultate bune de data asta, sper sa-si fi facut treaba bine embrioloagele - nu am mai vrut sa vad embrionii asa ca nu mi-a ramas decat asigurarea lor ca erau foarte buni, acum vom vedea cat de dorinici sa vina acasa erau!
Tin pumnii la toata lumea care face Beta HCG azi! Sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dana_bebe banuiesc ca nu ai facut ET cu blastocisti. Pentru ET cu embrioni de 3 zile nu stiu pe nimeni sa isi fi facut testul mai devreme de ziua 9-10. Iti lipseste o doaga clar

Kora

CARPE DIEM!(Traieste clipa!)

Mergi la inceput