Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

am uitat sa zic ca mi-am pus si eu cateva poze, sper ca se pot vedea ca nu prea le am cu IT-ul...

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

pupici

Ina 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Am dat un copy-paste la ce scrisesem la capitolul trecut. Am scris dupa ce s-a inchis capitolul

''Roxana- inca ma doare capul. Acum stau cu varza pe cap.
Azi imi fac programare la dr, trebuie sa ma duc marti,dar daca se poate ma duc vinerea asta ca deja ma apuca frica cu durerea asta de cap.
Am tot uitat sa spun de tensiune, e la fel ca la inceputul sarcinii. Nu cred ca aici e problema. Dr mi-a spus ca sectretia crescuta de prolactina da dureri de cap. Pamela Anderson nu sunt, asa nu stiu daca e de la prolactina.''



Denisa, 13 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana multumim ca iti faci timp sa schimbi capitolul.
Sunt curioasa cum o sa-ti iasa urocultura, pe mine nu m-au durut niciodara ovarele.
In legatura cu epilatul, eu ma fac cu un philips. Ai incercat? Sau nici asa nu suporti?
La capitolul trecut a pus Sensibila niste linkuri interesante. Vreau sa ma apuc de munca si sa mai arunc un ochii pe link uri.
Deja innebunesc cu durerea de cap pt ca nu pot muncii, si daca nu muncesc nu iau banii

Denisa, 13 +
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:



Buna, burtici!

In primul rand va servesc cu o cupa de sampanie si o felie de tort , pt ca azi e ziua fratelui meu!
LA MULTI ANI, fratior! Sa fii sanatos si fericit toata viata!

In al doilea rand:

oanaiacovita multumim pt noul capitol! Sa fie numai cu vesti bune!
dayanara multumesc! Inseamna ca bebe se incadreaza ca si inaltime..asa mi-a zis si mie Dr, ca se masoara de la cap la fundulet.
Ce inaltime a avut Ivan la nastere si ce greutate?
Ina_3040 frumoase poze am vazut si burtica.

Am scanat si eu pozele de la eco, aici.

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 11+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

ioana sa-ti traiasca fratiorul!!.

child- daca ai loc pe lista ta cu intrebari as avea si eu una . Vreau sa stiu daca e ok sa imi vopsesc parul...a crescut mult si se vede urat, ma gandeam daca pot sa-i dau macar o nuanta naturala apropiata de culoarea parului meu.


asteptam un 17+ Doamne ajuta!



"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''

http://athena1509.hi5.com - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ate_09

ioana sa-ti traiasca fratiorul!!.

asteptam un 17+ Doamne ajuta!

"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''

http://athena1509.hi5.com - poze



Multumesc mult!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justin(a)

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 11+ - JUSTIN/JUSTINA
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Multumesc pentu raspunsurile legate de vopsea, cred ca imi fac curaj sapt viitoare si ma duc sa ma fac frumoasa, cum bine zicea cineva .

Sensibila - parca tu ai intrebat: Morfo de trim II se face la 22 sapt (probabil +/- 1-2 sapt, stie dr mai bine).

Pana la urma cu dormitul in acelasi pat v-am zis si eu parerea mea: bb ar trebui dupa 6 luni sa doarma singur. Sau cel putin sa nu fie dependent de parinti la culcare, cum sunt ale noastre.

Ideea e ca e foarte placut sa il simti langa tine, si intr-adevar legatura e mai puternica. Numai ca sunt seri cand as vrea si eu la culcare sa citesc cartea preferata, sa ma uit la un film (si nu la desene animate ) sau sa stau pur si simplu de vorba cu sotul. Ori daca matza mica se culca la 10-10.30 si adoarme la 11, pana la urma adorm si eu, nu ma mai trezesc sa ma apuc sa citesc sau sa fac diverse alte activitati prin casa - pe care le-as putea face daca ele s-ar culca singure.
Dar e frumos oricum, sunt viata mea, si vorba Deliei, indata le vad la 10-15 ani si o sa imi doresc sa le simt iar fruntea mica lipita de obrazul meu.

Cand era mica Nati nu adormea daca nu era lipita de mine. Si cand se mai intampla sa o pun in patut, era in stare sa adoarma cu capul intors spre mine si cu gatutul intins, numai ca sa ma simta langa ea. Ma induiosez pana la lacrimi cand imi aduc aminte . Ca atare n-a dormit mai mult de 4-5 nopti in patutul ei in primul an de viata.

Iar cu alaptatul, si eu le-am dat la cerere. Daca vroiau la 30 min, asa le dadeam. Mai ales ca era vara si vroiam sa fie hidratate. Poate nu le era foame, dar le era sete, doar nu era sa-i spun copilului "stai, ca nu ti-a venit ora de masa" . Iar apa si ceai eu nu le-am dat in primele 4 luni de viata, le-as fi umflat inutil burtica, in timp ce cu laptele meu luau peste 1,2 kg pe luna. Si colici n-au avut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_bubulina spune:

Buna Burtici!

am si eu o intrebare, de dimineata simt niste intepaturi scurte dar destul de puternice in ovar, eu avand unul singur....voi ati avut asemenea simtome, intepaturi de ovare? si dc Da, ati intrebat medicul dc sunt ok, daca sunt nasoale, si de ce sunt?
mi-e teama sa nu fiu paranoica, ca eu pot fi....foarte panicoasa. voi ce ziceti?

Multumesc,

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bordeancavio spune:

buna fetele, eu sunt vio si sunt mai noua pe forum. imi pare bine sa va cunosc pe toate, si sa impartasim impreuna cele mai frumoase 9 luni, in asteptarea unei minuni.
eu sunt in 11 saptamani acum, am facut analizele de sange si urina si au iesit ok. acum astept secretia si infectiile acela (clamydia, etc...) sper sa iasa si ele bune.
voi stiti, in cate saptamani se poate vedea ce e bebe, fetita sau baietel? eu sunt ff curioasa, ma uit peste tot la hainute, jucerele, patuturi, etc... dar n-am idee daca roz sau bleu, asta e problema.
voi cand ati aflat? la eco normala sau la 3d?
sper ca va simtiti bine, in aceste prime luni, care uneori sunt mai dificile.
si abia astept sa schimbam pareri pe site sau pe mail, mess : bordeancavio@yahoo.com
va pupic dulce pe toate burticile, actuale sau in devenire si va doresc multa voiosie.
pupiciiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Alina eu am avut si destul de des in primele 15 saptamani.
Pupici

Bebe in 17 saptamani
www.gabyhila.blogspot.com

Mergi la inceput