Azoospermie -cap 35 -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vulturas spune:

miki nu vrea sa ia pt ca i se par multe 12cps/zi+1g de l-carnitina pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Miki, .N-o sa-i dau vit E atunci. Chiar m-am uitat pe cutia de Omega 3 si scrie ca vitamina E din continut reprezinta 100% din doza zilnica recomandata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Vulturico spune-i dlui Vulturoi ca dc vrea Vulturei tb sa ia 12 boabe pe zi si un suculet de L-carnitina care e dulce. A.... mai tb sa ia vit C 1gr/zi asta i-o poti da efervescenta. Dc e fumator at e musai. Alea 12 boabe inseamna 4 boabe de 3 ori pe zi. Ufff ce-i cu barbatii astea, noi vrem copii dar de fapt ii avem deja.
Maya si sotului tau sa-i dai vit C ca am uitat sa-ti spun.




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vulturas spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Vulturico spune-i dlui Vulturoi ca dc vrea Vulturei tb sa ia 12 boabe pe zi si un suculet de L-carnitina care e dulce. A.... mai tb sa ia vit C 1gr/zi asta i-o poti da efervescenta. Dc e fumator at e musai. Alea 12 boabe inseamna 4 boabe de 3 ori pe zi. Ufff ce-i cu barbatii astea, noi vrem copii dar de fapt ii avem deja.





Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)


am lesinat de ras...se uita colegii la mine in birou ca mai avem un pic si cadeam de pe scaun...multumesc mult...ai fost singura care a reusit sa ma binedispuna pe ziua de azi
mda...prb este ca boabele alea s-ar imparti la :5 dimineata-1 MM, 1 CETEBE, 1 OMEGA3, 2 NAPRAZNIC...la pranz doar 2 NAPRAZNIC si seara la fel ca dimineata si in plus L-carnitina....mai am timp sa ma gandesc cum sa i le indes pe gat pana pe 19 cand o sa refaca spermograma....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

andradaa Felicitari !!!! Ma bucur nespus sa mai aud si de minuni...parca mai usor crezi in ele.

Miki
Am si eu nevoie de un sfat de la tine...
Sotul meu are ceva probleme hormonale adica are FSH sub limita,valoarea este 1.3 u/l...are si OATS...ultima spermograma 15 mil/ml...cea mai buna de altfel pana acum dar mobilitatea 0 % la A si forme normale dezastru vreo 10 %...nu mai stiu exact.

Am facut si IA cu sperm asta dar fara succes.
A facut trat cu GONAL -F 3 luni...fara succes


Pe mine ma intereseaza in special plante care actioneaza hormonal...asa ca de 3 luni ia BU,Napraznic si Vit.E 10 zile/luna.

Sapt viitoare o sa facem o noua spermograma.

Ceea ce ma intereseaza este daca BU are mai degraba efect asupra Testosteronului? am tot citit dar nu mai gasesc nimic...am vazut ca scrie in special ca are efect asupra Gonadelor ,acum nu stiu la care se refera???

Ma intereseaza ceva sa stimuleze FSH si nu stiu ce sa-i dau?

am fost si la un Endocrinolog din TM daaar era un tampit,scuze dar altfel nu pot sa-l numesc...ne-a recomandat Proviron cu toate ca al meu are Testosteron normal...bineinteles ca nu a luat.

Am tot citit pe net,pe diverse site-uri si din strainatate dar nu gasesc aceea planta miraculoasa care sa stimuleze FSH si LH...

Va rog daca puteti sa-mi dati un sfat






"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

andradaa te rog daca mai intri da-mi un raspuns...

am vazut ca ia-i dat sotului Clostylbegit de ce???

si pt noi ar fii o optiune pt ca este indicat la FSh mic...stiu ca e anti estrogen si creste Fsh sau ma insel??

Al tau cum de a luat are si el probleme la Fsh???

Oricum eu nu pot sa-i dau medicamente dupa ureche...mi-e frica ca-i fac rau...ar trebui sa ajungem si noi la un Medic bun...dar nu avem unde numai la 500 km la Buc




"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Eva eu am mai spus, si am scris si cu rosu pe prima pag, BU poate da reactii negative. Sunt anti BU si anti testosteron sintetic. Pt forme anormale tb sa-i dai neaparat NAPRAZNIC 6/zi iar restul ce i-am rec si lui Maya,e un tratam sanatos care da rezultate. MM contine tribulus terestris care are actiune hormonala iar prod care sa stimuleze FSH nu cunosc decat alopat care de fapt ac nu stimuleaza e chiar FSH si anume GONAL F si e f scump.
De fapt tu nu tb sa cauti sa cresti FSH, tb sa cauti sa stimulezi testicolele, FSH iti arata doar dc ac lucreaza ori ba.
Andrada am uitat sa te felicit pt sarcina , Felicitari !!! Sarcina usoara si la termen!!!

Ne poti spune pt ce i s-a rec sotului tau clostybegit-ul? Cum avea FSH-ul? Pt prima data am auzit de clostybegit la barbati




Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA!

Trombofilie ereditara (MTHFR C677T homozigot + FVL heterozigot)
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

miki si sotul meu a luat o luna closty,ia dat un endocrinolog din Is,dar fara sa ne faca anal hormonale ,nu stiu la ce ajuta,el e un stimulator sintetic ,probabil stimuleaza testiculele sa produca spermatozoizi(poate spun vre-o prostie...


doamne ajuta!
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Miki, , si pt vit. C

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

miki Multumesc...si mie mi-e frica de efectele BU dar acum fapta e consumata de 3 luni
ard de nerabdare sa facem spermograma sa vad daca e ok sau nu....

A facut si trat cu GONAL dar tot degeaba...
vezi...ai tu dreptate eu tot caut sa cresc FSH trebuie sa gasesc altceva cum ai zis tu ...sa-l stimuleze unde trebuie si sa creasca singur dar e asa greu de gasit.

Clostylbegit se da si la barbati...actioneaza ca la noi femeile,suprima productia de estrogen si prin urmare creste FSH si LH....Am citit mult despre trat asta pe site-uri din Germania acolo este recomandat destul de des...se pare si cu rezultate...dar sunt si multe efecte adverse...ingrasarea,tulburari de vedere...cresterea sanilor !!!! la barbati asa ca ne-a fost frica sa incercam

Va multumesc si va

Andradaa sa nu ma uiti te rog




"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"

Mergi la inceput