Oradea (47)

Oradea (47) | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj

Lista oradenilor DC :

aandradaa
adana (Sebastian)
AdelaP (Tudor)
adi2003
alinaalex (Marc)
AllyMcBeal (Alexia si Medeea)
andy.p
BlagaNadia (Rares 02.08.2004)
Carla28
Cristina22 (01.10.1976) (Andrei 22.11.2002)
cylyche (Edy 16.08.2007)
daraban (Delia (11.03.2007.))
FlorideCires (Andrei si Maria)
Hobi (28.03.1973) (Bogdan 09.06.1993)
gabi_j (04.12.1977)
gabi_k (07.05.1967) (Robert 20.05.1997 si Lili 17.05.2002)
goodmommy24 (Cati)
laurahadade (Diana)
lilach
lz_cecilia
mamagiuliei (24.07.1978) (Giulia 16.08.2004)
marius (03.12.1967) (Daria 26.04. si Ioana 24.04.)
moni_or (24.06.1980)(Luca 17.07.2008)
monyka314(David)
oradeanca
ramonzca79
sileriki (Erik)
Trixi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Io prima si`a doua

Moni, cum esti ? La ce medic esti ?
Cris, ce harnica esti si ce era in mesajul cel frumos ?
Marius, ai gatat trebile gospodaresti ?
Siminel, ce-ti fac perusii, s-au imprietenit ?
Restu` de fete ???

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Daria
Povesteam si io de sofiplanet si hainele romanesti care le au, da' nu ni se potriveste croiu'.D-astea, da' mai pe larg.

cristina si Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Peti a renuntat la cuib de 3 zile.
Eu ma bucur ca prea mult isi petrecea timpul acolo si il lasa singur pe Angel.
Daca am vazut ca nu mai merge in cuib l-am si luat si nu a facut galagie pt asta. Acolo ii sunt ouale clocite 3 saptamani din care n-a iesit nimic.
Acum s-a indragostit de o oglinda cu bilute colorate pe care le tot muta. Angel ar vrea sa fie mai mult prin preajma ei dar ea isi pazeste cu grija oglinda de care nu se desparte.
Cred ca mai trebuie sa iau una si pt. Angel.

Ah...nu v-am spus ca sunt libera o saptamana incepand de maine. Asa ca o sa ma vedeti mai mult, zic eu.
Ieri a ramas Maria la noi si tot cu mine a vrut. Cand s-a trezit si nu m-a vazut, a strigat imediat: "Simiiiiiii!". De fapt toata ziua mi-a zis numele cred ca de vreo 50 ori. E foarte atasata de mine.

Album 1 + Album 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

DARIA multam de intrebare, eu sunt bine, n-am niciun simptom, nici macar somnolenta nu s-a instalat inca, dar stau calma, pentru ca si cu Luca am avut o sarcina minunata, fara greturi si stari de rau. La medic merg la Olah, cu el l-am nascut si pe Luca si vreau sa raman la el, ca a mers totul ca pe roate. Inca n-am fost, abia pe 7 oct merg, atunci o sa am 6 sapt. si 5 zile si sper din tot sufletul sa aud inimioara, ca de aia n-am mers mai repede.

CRIS, ce-mi place titulatura ta

SIMI, sa-ti fie de bine concediul, sa te odihnesti! Ce faceti cu Maria cand vine pe la tine, cum va mai jucati? Eu sunt interesata, ca e apropiata ca varsta de Luca si sunt curioasa ce mai fac alti copii cu ce se mai joaca.

LAURA, de un secol tot vreau sa te intreb ceva si tot uit, hai ca incerc sa-ti scriu acum un pm.

Monica, mami de Luca si 5+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Am terminat. Acum mi s-a pus pata sa fac pate de ficat de casa.... caut retete bune testate adica.... Parca as fi femeie gravida....

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_or



SIMI, sa-ti fie de bine concediul, sa te odihnesti! Ce faceti cu Maria cand vine pe la tine, cum va mai jucati? Eu sunt interesata, ca e apropiata ca varsta de Luca si sunt curioasa ce mai fac alti copii cu ce se mai joaca.


Bunica a strans o gramada de jucarii, are cel putin 3-4 cosuri mari pline cu jucarii. De ani buni se pregateste pt nepoti. 70% sunt jucariile de pe vremea mea.
Se joaca si singura cu ele pentru ca n-are cum sa se plictiseasca ca-s foarte multe. Ne jucam si impreuna, mai povestim...ii plac foarte mult povestile si cantecelele.
Are rabdare sa rasfoiasca carti ilustrate si tot sa-i spui despre fiecare personaj desenat.
O alta placere de-a ei e dansul. Cum aude muzica, cum topaie. Si e receptiva la muzica populara, caci din asta a ascultat mama ei foarte mult si cand era gravida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Uitasem sa va povestesc o intamplare de sambata trecuta.
Am sunat la cumnata mea sa o intreb daca sunt acasa si pot sa merg la ei. Mi-a confirmat si urma sa ajung in 20-30 min.
Imediat dupa telefon, i-a zis Mariei ca vine Simi la ei.
Ce credeti...
Maria nu s-a clintit din hol, in fata usii de la intrare, asteptandu-ma cu nerabdare. A stat asa 10 minute, asteptand sa sun la usa, cu toate ca mama insista sa vina de-acolo, ca nu ajung imediat.
Va dati seama cat ma iubeste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

cred ca esti tare fericita sa fi matusica iubita a Mariei

Marius,
Eu nu stiu sa fac decat ficatei cu usturoi (este mai hunguresc, ashe) si apoi blenduit si amestecat cu unt Mancarea preferata a copilariei mele petrecuta pe plaiurile Bistritei si Suncuiusului

Restu`, treceti la rapoarte, dari de seama

Noi raportam ca stem bine, fetele cred, sunt tot mai cuminti, evident

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

aci si io, ma apuc de citit raportu'!!

Moni-sa o tii tot asa, fara simtome si sanatate multa!!

Simi-mi-e dor de jucariile de pe vremea noastra.Detaliaza si tu sa ne amintim cu ce ne jucam noi

Daria-cand ma apuca excesu' de zeluri asa fac si eu pate-u'.Doar ca nu-l mananca nimeni.
Am noroc cu barbatii mei ca nu ma prea tin in bucatarie


O zi frumoasa sa avem.Miroase tare-tare a toamna...

cristina si Andrei
http://lbyf.lilypie.com/Q8wIp3.png

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Cu ce ne jucam?
Pai vasute de bucatarie o gramada. Papusi mari (vreo 4 buc)+ cele mici, hainute de papusi, masinute, trenulete, ramase de la frate-meu, tot felul de jucarii din plastic, plus.
Ea e mare pasionata de pasari. Astea-s jucariile preferate.
Vreau sa spun ca eu si frate-meu am fost tare cuminti, n-am stricat jucariile, de aia le avem si azi, iar bunica nu le-a dat ca le pastreaza pt. nepoti.
Acasa are jucarii noi, aici de pe vremea noastra plus cele cumparate.
Insa se joaca la fel de frumos cu oricare din ele, mai ales ca-s multe si nu se plictiseste.

Mergi la inceput