FIV244

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Buna fetelor,astazi am niste emotii de zile mari,pentru maine desigur,asa de mari incat imi trecuse prin capsor ideea de a face un test de sarcina, dar......mi-e teama.
Castelana-multumesc pentru gandurile bune,sper sa vin cu un beta mare
Alrak-sper sa fie bine pentru noi toate
Adyluca-bafta mare
Catalina-tine-mi pumnii maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Daniela-sa ai grija de tine si de bebelusi si sa ne dai o veste buna
Doamne ajuta-ne pe toate sa devenim mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

cora - fata draga, tin pumnii de azi. Doamne ajuta sa fie bine.

coltul meu de rai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bytzi

buna dimineata fetelor

catalina,multumim pt noul capitol sa dea dumnezeu sa auzim numai vesti bune

fetelor am si eu o intrebare,daca ati mai luat careva marvelon,eu sint in z13 de CM ,deci z13 de cind iau marvelon si am tot timpul o scurgere maronie intradevar putin dar e in fiecare zi(am mai luat intr-o luna si mi s-a intimplat tot asa dar parca sa oprit mai devreme prin z8-9 ,nu mai tin minte exact)ce ziceti ,ce se poate intimpla ?ar trebui sa-mi sun dr sa-l intreb daca e ok?mi-e frica ca ma pune sa-l intrerup si iar va trebui sa amin fiv-ul ...nu's ce sa fac...care imi poate da un sfat


si eu am patit acelasi lucru cu marvelon,am inteles ca nu-i pb se acomodeaza organismul, cert este ca luna imediat urmatoare am schimbat pe yasmine si n-am mai avut nimic...da la tine nu e cazul

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taty_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cora79

Buna fetelor,astazi am niste emotii de zile mari,pentru maine desigur,asa de mari incat imi trecuse prin capsor ideea de a face un test de sarcina, dar......mi-e teama.
Castelana-multumesc pentru gandurile bune,sper sa vin cu un beta mare
Alrak-sper sa fie bine pentru noi toate
Adyluca-bafta mare
Catalina-tine-mi pumnii maine

cu o zi inainte de a-mi face beta seara sotul meu a venit acasa cu un test de sarcina...cand l-am vazut instantaneu m-a luat un plans de m-a tinut vreo 10min.....nu ma intrebati de ce, pur si simplu mi-era frica de eterna si singulara liniuta...insa m-a imbarbatat barbatemiu si mi-a zis ca oricum maine aflam rezultatul,asa ca mi-am sters ochii si nasul si l-am facut.....cand am vazut a doua liniuta,palida ce-i drept am ramas socata eram sigura ca va iesi doar o liniuta...
daca simti ca nu mai poti baga un test, ia-ti sure check gold este cel mai bun....bafta multa,tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

fetelor,misa,rubia,taty-ana,multumesc tare mult

cora,alrak,daniela ,in ordinea asta va tin pumnii,trebuie sa fie ok,parca am si io emotii,doamne ajuta

doamne ajuta!
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

mi-am sunat si dr si mi-a zis ca e normal la marvelon sa am mici singerari ...
uff pe 15 oct mi-a dat sa-mi fac si un progesteron ,sper sa fie ok, incit sa pot incepe stimularea pe 16oct...

doamne ajuta!
_

endometrioza, FSH 20
6 IA, nereusite
stimulare FIV 16 oct


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Va pup pe toate, dragele mele

Castelana, ma bucur ca vii cu vesti bune, ca voi sunteti bine, ca ti-a revenit vocea si ca mamica a trecut cu bine peste ultima interventie .
Zilele astea in care nu ai scris, am citit si pe la odisee, in scopul de a afla vesti despre tine.
Imi venea si mie sa scriu acolo, ma atragea fantastic de tare, iar sotul, ma intreba : de ce nu scrii , daca vrei atat de mult, pentru ca esti graviduta si poi scrie si la odisee?"
Of , incep si eu precum Cora, am mari emotii, pana joi.
Sa stii ca in ultima perioada si la noi, cuptorul cu microunde este obiect de mobilier. Acum cand inca sunt atatea legume si fructe trebuie sa ne axam pe alimente crude , iar carnita, o bagam la cuptor (este si mai simplu, scapi repede de gatit).
pentru tine si pentru BB.
sanatate mamei tale

tuturor

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

daniela multumesc frumos, abia astept, bafta si tie.
castelana, ma bucur ca ai aparut, ai grija de tine si nu te stresa ii face rau lui bebe, mama ta o sa fie bine, ai sa vezi.

pupi

de Craciun vom fi 2 in 1!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Cora mai ai putin si o sa vii cu vestea cea mare.
Si eu am retineri in a-mi mai face de data asta test de sarcina, inainte de beta, la fel cum spunea Taty Ana, mi-e frica de "eterna si singulara liniuta".
Cred ca voi rezista de data asta fara test, inainte de beta.
Tin pumnii stransi , Doamne Ajuta!
Bytzi sa stii ca asa sunt si eu , am emotii pentru fiecare dintre noi. Multumesc mult
Mirela ,incearca in perioada asta, pana la punctie sa consumati afine, mure, prune, sfecla rosie cruda, si tu si sotiorul, dau o calitate buna a ovocitelor si .
Cantitatea minim 150 g pe zi.
Noi ne faceam zilnic 500 g , toate impreuna, puneam din fiecare, le mixam si le imparteam frateste.
Daniela, cum te simti? Primesti sfaturi din toate partile (la astea suntem bune,, nu?)
Sa ai grija de tine sa se lipeasca bine de tot Bb-ii.
catalina, rubia

tuturor si o zi luminata

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput