Pepenasi de iulie- august 2008 (146)

Pepenasi de iulie- august 2008 (146) | Autor: iul-aug2008

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iul-aug2008 spune:

have fun

ps: multumesc de urari

mai3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Salutare!
Eu fac bagajele pt ca plecam la socrii la curte la gratar.Sper sa tina vremea cu noi.
mai3 multumim de capitol nou.
Ankalaura sper sa ajungi la kg dorite.Azi ti-am urmat sfatul si am luat SS la ora 8.
Violeta bine ati revenit!Tin pumnii sa scapati de reactiile nasoale provocate de vaccin.
Atb poate,poate va fi o fetita de data asta.Tin pumnii sa fie cu codite.
Caprioara cum a fost azi-noapte?
V-am pupat si ne auzim diseara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

TECKY, MONI, ANKA,CAPRI,ATB

Asa l-am lasat si eu-deshtu- si sper sa nu ii cada. ce s aii faci...Acum, barbacmiu , foarte inteligent de altfel, il luase repede pana sa ajung io la cupil, si ii tinea degetelul sub jet de apa rece. ceea ce nu e nimic neobisnuit. ceea ce nu stiti inca, si nu am stiut si io decat dupa 5 minute, e ca el tinea degetul de la mana cealalta in apa. ori crede in puterea empoatica a membrewlor simetrice din corpul omenesc, ori am eu dreptate si nici nu se uita le copchil cand i l-am lasat pe mana.i l-am luat din brate si ma gandeam ce bine ca nu i s-a invinetit unghia. si la 5 minute ma uit la mana cealalta. aia era vanata

CAPRI,scumpa, de ce nu o intarci tu pe ILINCUTA?si eu cred ca asa se va trezi atata vreme cat e la san. ma indoiesc ca ii mai tine de foame sanul acum. si chiar nu cred ca de foame se trezeste, ca si andrei facea la fel. Acuma, problema e ca s-ar putea ca ea sa fi dezvoltat deja un "ritual" noscturn si sa te chinuiasca si dupa ce o intarci. adevarul e...ca nu as vrea sa fiu in locul tau!of...dar te pup si eu de incurajare si sper sa se regleze mai repede.
ma intorc la hartzoagele mele.

mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Poezicile de un an ...incep AICI

SA-L AJUTAM PE MIHAITA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:



uff mereu zic sa ma tin si eu in ritm cu voi,dar zau ca nu reusesc...eu doar sa intru sa va zic de noi si atat in rest n-am timp de citit din urma cate cateva pagini din urma ca altfel ar trebuie sa citesc cate 2 capitole.
asa ce pofta am sa stau si eu mai mult la barfa...uff m-am saturat de rutina asta zilnica...trezit,schimbat,mancat,facut curat,mancare,jucat cu fetele,culcare de amiaza,iesit afara cu ele...asta de un an si aproape 2 luni...n-am mai iesit in oras..ufff chiar azi vb cu sotul...
imi vine sa plang...oare de ce?


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Buna!
Am avut o noapte cosmar nu alta,a dormit aproape numai la mine in brate,mai grav era ca era musai sa stau in picioare ,cum ma asezam jos cum incepeau urletele.Macar nu mai are febra si diaree,e maraita si atat.In schimb am o alta nedumerire:vaccinul de la picior s-a inrosit pe o portiune destul de mare, cam cat un ou asa, poate chiar mai mult si e si tare si o si doare.E normal, a mai patit cineva asa?Ce pot s afac, sa pun comprese ceva, sa o dau cu ceva?


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111-povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta ,mamica de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Vio imi pare rau pt ceea ce a patit pitica.
noua ne-a spus sa punem si la mana si la picior pt a evita ceea ce spui tu ca a ptit micuta ta,lamaie,pusa cateva minute la congelator si apoi pusa pe intepatura,sau cartof,e tot aia dar ne-a recomandat mai mult lamaie...ii poti pune si compredin cate stiu asa se intampla la vaccin se inroseste si se intareste dar nu la toti,incearca sa pi lamaie,daca nu macar comprese ceva,n-are cei face rau.eu am mai auzit cazuri si tot asa si-a revenit dupa cateva zile bune i care punea zilnic compresa.

lamaia sa nu o tii mai mult de 2-3 minute.


In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://s471.photobucket.com/albums/rr74/alexa_teo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

TEKY
ALEXA_TEO,am pus cu cartof ,o sa incerc maine si cu lamaie


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111-povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta ,mamica de nazdravana mica -Alexandra Valentina(2.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Na bun, acuma stiu de ce n-am slabit mare lucru, desi am alergat saptamina asta de-am scos sufletul din mine.
Raspunsul, la semnatura.


Mami de Mara (19.08.2008) si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:


TURTURICA FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Buna seara!!!
VIO bine ai revenit!!! Urate reactii la vaccin aveti, noi trebuie sa-l facem maine pe cel de un an, RoR-ul l-am facut luna trecuta si fara reactii din fericire.Cu lamaie stiam si eu, pusa pe intepatura!!!Of sa treaca repede si sa va reveniti.Pupici
Capri cum a fost noaptea? La ce ar putea avea reactie alergica oare?Ai si PM
Eu is asa putin prin butoi..Clara cand face moale si urla noaptea de nu stiu ce sa-i fac, cand isi revine, asa ma tine de o saptamana o zi cu o zi, pana si dr a zis ca e de la masele, care i-au spart sus si jos inteapa gingia, dar chiar asa...de rau sa-i faca.
ANKA sa va fie de bine dezmotatul..cum e cu asemanarea?
ATB ce o fi sanatos sa fie, si tu fericita!!
MAI3 sa vii cu vesti bune, auzi?
TURTU distractie placuta la balci, cred ca trebuie sa fie foarte frumos!!!Poze?
TECKY spor la slabit..eu din poze nu am vazut de unde vrei sa mai slabesti
RUX esti totala cu deshtu lui Andrei bine ca pana la urma l-ati depistat...pupam "buba" cum zice Clara
Multumesc de comentariile la poze!!!
TURTUUUU oauuuu, FELICITARIIII!!!!super veste, nu era programat?

MAMI de CLARA ANDREEA

06.08.08

Mergi la inceput