INSEMINARE 45

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

multumesc anna ivan. sunt curioasa, ti-au dat creditul pana la urma?sau nu a-ti mai facut voi nimic in privinta asta?eu stau cu chirie intr-o garsoniera ptr medici rezidenti, un proiect intre primarie si ANL, care e doar pe perioada rezidentiatului, dar toata lumea spera sa se dea spre vanzare pana la urma.binenteles, nu e nimic sigur,sunt doar sperantele noastre.sper ca dc se vor da,sa am de unde sa iau avansul.din pacate ptr un credit normal nu prea cred ca am avea mari sanse, avem salarii mici, iar eu ca medic rezident am contract pe perioada determinata, ceea ce nu prea se cere..in fine, am notat adresa ta, si am sa intru sa vad ce e pe acolo. multumesc.


viss noi am luat credit de 65000 euro, pe 35 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Uitati ce am gasit. E ceva interesant.

Trei secrete pentru a ramane insarcinata

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1411

28+ moi si Cezara Maria
Trimestrul III

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Multumesc de intrebare Macarie. Suntem bine. Am intrat in luna a saptea si implicit in trimestrul III. Mai am putin, doar 3 luni, dar mi se par intreminabile. Teoretic, conform ciclului ar trebui sa nasc pe 17 dec, conform ecografiilor, ar cam trebui pe 23 dec. Dar, nu se stie niciodata. EU cred, ca o sa nasc ori pe 7 ori pe 17 decembrie. Nu am o burta prea mare. De abia acum se vede mai bine, dar comparativ cu altele, sunt OK. AM o energie, de mama-mama. Imi vine sa alerg pe scari. DOrm doar cateva ore pe noapte si a doua zi sunt titirez. Sus-jos. Dar sunt convinsa ca o sa urmeze si perioada de vegetat, cand o sa cad din picioare de oboseala.
Pupici si multa bafta la toate fetele

27+ moi si Cezara Maria
Trimestrul III


ma buc ca sunteti bine ,trebuie sa te odihnesti pt ca te asteapta o perioada putin mai agitata dupa ce vei naste.
se spune ca fetele se nasc mai devreme ....eu am nascut cu 2 saptamani mai devreme....

-----------------------------------------------------------------



Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

anna, din cate stiu eu progesteronul mentine TB mai ridicata.
sa speram ca si BB va fi cel care influenteaza TB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

noi am hotarat - luni IA. azi la eco aveam 2 bucati foliculi de 1.7 si 1.8, am primit pt diseara Gonasi (eu l-as face maine dimineata ...)
luni aruncam zarurile.sa speram ca luna asta e mai cu noroc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

alla76, dc vrei o parere doctorita mea mi-a dat intotdeauna sa fac pregnylul/gonasi la ora 20, cu o seara inainte de IA.se zice ca e mai bine sa fie spermatozoizii asteptand ovulul.am auzit de la fetele de pe net, la aceeasi dr. ca face pregnylul de multe ori chiar inainte de IA, in cursul aceleiasi zile.
bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

alla si eu am facut ovitrell sambata seara pe la 22 si inseminarea am facut-o luni pe la 12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

fetelor care sunteti inseminate scriti va rog si a cate zi dupa inseminare sunteti pentru o mai buna urmarire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna fetelor
Revin cu noutati, ieri la eco in z10 s-au vazut 5 foliculi, trei pe dreptul (muncitorul meu ovar) unul de 12, unul de 10 si unul de 8 , iar pe stangul erau 2, unul de 8 si unul de aproape 5.
Am fost f multumiti,se pare ca tratamentul a dat roade, menopurul ala bagat de luni alaturi de puregon a facut minuni.
a mai ramas sa fac injectiile si in week=end, si luni dimineatza ma duc iar la eco sa vedem cum au crescut cozonacei mei
Sunt f increzatoare, m-a ajutat Dzeu si au crescut bine foliculasi.
Anna
Viss, Alla,Sabine, Luminita si toate cele multa bafta fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

fetelor care sunteti inseminate scriti va rog si a cate zi dupa inseminare sunteti pentru o mai buna urmarire


Eu sunt inseminata din data de 19.09. si sunt in a 7 zi(banuiesc ca ziua inseminarii nu se pune). Insa asa cum am mai spus am temperatura f. mica 36.9, in conditiile in care iau utrogestan.

toate fetele.

Mergi la inceput