Albinutze de Mai-Iunie 2009(20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicuratze

RELUSHA,,La multi ani,multa sanatate tie si familiei tale!


Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)



multumesc frumos

asemenea si voua

Mamica fericita de bebe RADU-DEIAN (07.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

La multi ani Relusha! Sa fiti sanatosi iubiti si fericiti!

P.S. si eu tot vreau sa vad poze...

Deea, cea mai fericita mamica de mic Darian Rafael (22.04.2009)

noi si raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN

Darian's B-day ticker!

bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:



La multi ani Relusha! Multa sanatate si de la noi!

As avea de scris multe..dar ma cam termina mandra mea...a facut din noapte zi si invers..sper sa nu o tina mult!

Deea ...sincer si eu m-am uitat lung la poze dar eram sigura ca a fost de proba Si chiar nu trebuie sa te superi ca se dezbate subiectul ... nimeni nu te critica si nu te cearta...toata ne spunem punctul de vedere legat de un bebe care e pozat in premergator (nu neaparat de Darian e vorba acum ci lamodul general). Si noi aici suntem prietene ... suntem sincere...nu trebuie sa ne suparam ... te pup si am incredere ca faci e cel mai ok pt bebe tau.

Va las ca ma solicita mandra...

Ca P.S. :aruncati cu rosii cat vreti dar noi maine seara merem la nunta si bineinteles ca mandra vine cu noi...sper sa doarma toata noaptea si cu o trezire de papa.

Va

mami fericita de Bianca Maria (11.06.09)

http://lb1f.lilypie.com/X98mp3.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman/Munte2009#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

deea, cred ca m-ai inteles gresit, eu nu comentam, de altfel nici n-am intentionat sa ma bag dar am vrut sa aduc niste lamuriri. tocmai ca ziceam ca darian e aproape de varsta recomandata, basca a stat acolo cateva minute. pup!

La multi ani Relusha!

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

neata
ma'c sa duc copilu' mare la scoala si apoi sa cumpar de papa. curat nu apuc sa fac in casa nicicand, noroc ca n-am musafiri.

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009





Ce tare esti,si eu fac la fel,da mi-era rusine sa recunosc.

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona.P

Ca P.S. :aruncati cu rosii cat vreti dar noi maine seara merem la nunta si bineinteles ca mandra vine cu noi...sper sa doarma toata noaptea si cu o trezire de papa.

Va

mami fericita de Bianca Maria (11.06.09)

http://lb1f.lilypie.com/X98mp3.png

http://picasaweb.google.com/Ramona.Petriman/Munte2009#


Distractie placuta,si noi mergem la o nunta maine,dar am hotarat sa o aduc pe mama la mine,si am emotii,ca mandra suge cand vrea ea si doarme in reprize de 15 min...bine ca restaurantul e la 5 min de casa,parca ma vad facand ture toata noaptea

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

acum am alta beelea. Nicholas doarme ziua numai in scaunelul de masina fixat in carut si am citit ca n-ar fi tocmai ok ca nu primesc suficient oxigen etc. in fiecare zi am incercat sa-l adorm si sa-l mut in patut fara succes. of, of...

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

Fetelor va pup.
Maine planuiesc o iesire cu mititica la Mogosoaia. Sper sa avem vreme buna.
Legat de premergator, sa va spun o mica poveste (nu are nici o legatura cu subiectul, doar ca mi-am adus aminte).
O cunostinta tot mi se lauda ca bebele ei merge in premergator de la 3 luni jumate si de la 4 luni mananca supa cu legume si carnita. Si mi se lauda cu cele 2 lucruri cam de cate ori ma vede cu Ada la plimbare.
Intr-o zi ii zic: " No bine, dar al tau bebe merge in 4 labe? " (ca idee bebele ei are 7 luni).
Ea (un pic mirata de intrebare) : Nu!
Eu: "aaa... al meu merge".
Cu asta i-am inchis gura :))

va pup ca ma cheama datoria

mamica Adei (11.06.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna seara fetele!

Philip..asa voi face,voi incerca intai cerealele ziua,dar inca nu le-am cumparat...
Anaela..super pozici...ati fost tare dragalasi!Super poza cu cei 3 tatici cu copilasii.
Clodyac..of,imi pare rau sa aud ca sotul tau nu prea te ajuta.Incearca sa il implici incet,incet..poate ii este greu sa se acomodeze cu Razvan,mai ales ca a mai fost plecat in deplasare.Si pana la urma,daca nu are de gand sa te ajute,mai lasa-le incolo de treburi si odihneste-te si tu langa Razvan,ziua.
Strunfita..frumoase poze.
Carla...la cat mai multi ani fericiti impreuna si distractie placuta la botez.
Cosminica..ma bucur ca ati avut o seara mai buna.Si Darius a dormit mai profund noaptea trecuta,chiar daca s-a trezit de vreo 3 ori,macar nu a mai fost asa agitat.Dar nu imi pun mari sperante...
Mada..de-ai sti cat te inteleg cu durerea de dinti..Poti lua paracetamol simplu pt durere.
Ioana..sa folositi cu placere steamerul si sa faceti papa bun!
Ertina..multumim pt sfat!Mie chiar imi place drojdia!Desertul suna absolut delicios..noi mancam numai iaurt Danone Griego..e super bun!
Cosminica..la cat mai multi ani fericiti impreuna(chiar daca e cu ceva intarziere)
Ana_micu..pai din cate stiu eu,drojdia se gaseste la alimentara,nu la farmacie!
Cuscra..distractie placuta la nunta si sa speram ca isi revine mandra la program!


De acum tot asa o sa apara discutii si pareri pro si contra..of..important e sa fim sincere si sa ne acceptam ideiile!Ma opresc ca ma mananca cam tare limba...

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

acum am alta beelea. Nicholas doarme ziua numai in scaunelul de masina fixat in carut si am citit ca n-ar fi tocmai ok ca nu primesc suficient oxigen etc. in fiecare zi am incercat sa-l adorm si sa-l mut in patut fara succes. of, of...

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009





Nici Darius nu mai doarme daca il mut in patut...
Cateodata ma simt vinovata si tot cred ca e vina mea ca este asa pretentios cu somnul asta si cu cele x treziri!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput