Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

si eu am uter mic...dar inca nu stiu cauza exacta a infertilitatii mele..de-asta am zis sa fac hsg,sa vedem cum sunt si trompele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Walkiria , la ginecologie merg in fiecare luna pentru monitorizare, ca 1 an am zis ca nu are rost sa ma duc la controale ,doc al meu a zis sa ma prezint la ea in momentul in care o sa raman gravi, dupa ce am pierdut sarcina.

Probleme de care stiu sunt:- endometrul este mic
- progesteronul este mic
- ovare micropolichistice

Doc al meu a spus ca daca nu reusim prin stimulare 3 luni , voi face o verificare a trompelor, daca nici asa nu reusesc ffff probabil vom adopta un sufletel.

Acum cum o vrea dd, totul depinde de El.

Va pe toate si sa veniti cu liniute.

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruzu30 spune:

Buna fetelor.....as vrea daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu o problema....
O prietena f buna a facut dragoste cu prietenul in a 10 zi a cm,ea avand un ciclu regulat de 29 zile,...acum ,a facut dragoste cu prezervativul,dar inainte cu cateva minute bune,zice ca a introdus penisul o singura data,dar ii este f frica ca a ramas gravida cu lichidul seminal....
Parerea mea este ca nu a ramas gravida,pt.ca nu era in perioada fertila,eu cred ca la un cm de 29 zile,ovulatia este in a 14-15 zi,deci mai erau 4-5 zile pana la ovulatie si apoi este sigura ca prietenul a avut lichid seminal?
Va rog mult nu stiu cum sa o linistesc....astept parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

perioada fertila nu este neaparat numai in ziua 14-15...ea dureaza din ziua 10 pana in ziua 16,ovulatia poate fii si precoce cum am avut eu in ziua 9 avand cm normal de 28 zile,dar eu nu cred sa fii ramas prietena ta,deoarece nu a ejaculat in ea..si sansele sunt foarte putine...si daca ar fii nu-si doreste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

Alinushali, daca nu reusesti prin stimulare, pana la a adopta un Bebita, de ce nu te gandesti sa faci inseminare?
Si eu ma mai gandesc ca daca tot nu voi reusi, o sa merg la Manastirea Ghighiu, unde este icoana Maicii Domnului facatoare de minuni si am sa ma rog din tot sufletul sa ne ajute sa vina bebita.Sincer eu am mai fost acolo si m-am rugat mult pentru a ma ajuta intr-o problema destul de mare pt mine...si m-a ajutat.

Nici nu stiu ce sa mai spun fetelor, se pare ca insa mai am durerea in partea stanga, nush acum daca e bebe sau nu...incep parca sa ma ingrijorez...pt ca nu am mai auzit pe nimeni sa doara in sarcina.
Mai am o speranta pana pe 7 mai.

Oricum va tin la curent. Kitty, tu ceva simptome?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

walkiria...in afara de sani care inca dor...altceva nu.eu zic ca nu sunt insarcinata pt ca am tb cam mica...pt o sarcina...azi-dimineata am avut 36.7.mi-am cam luat gandul luna asta...marti-miercuri tre sa vina si uratii.. ...pana atunci mai sper...vreo minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

tu cum iti masori tb?..ca eu inainte puneam termometrul la subtioara, insa am citit ca pt o tb reala trebuie masurat in anus sau in gura.Eu am 37.2...dar stiu ca nu e regula, deoarece progesteronul care este in cantitati mai mari dupa ovulatie , determina tb mai mare.

Sper sa auzim vesi bune saptamana viitoare....vorba ta , una dintre noi macar trebuie sa fie insarcinata.

Alinushali, la tine cand trebuie sa vina CM?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

eu mi-o masor vaginal,dimineata pana sa ma dau jos din pat.am termometru electronic si ma bipaie cand e gata...de dimineata am avut cea mai mica temp din sapt aceasta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:


Buna fetelor,
am si eu ceva vesti. Bun......sa incep......am avut ovulatie si se pare ca am 2 corpuri galbene . Doc mi-a dat duphaston .

Eu sper sa fie cu noroc luna asta si sa-mi dea si mie dd 1-2 bebiti......sunt asa bucuroasa ca am vrut sa va spun si voua, dar sper sa nu cad in prapastie daca nu sunt.

Oricum eu va tin pumnii in continuare si sa veniti cu liniute.

va

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

http://lt1f.lilypie.com/8BHfp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dananagi spune:

buna fetele.ma alatur si eu poate ma sfatiuti si pe mine.in august 2009 si ianuarie 2010 am pierdut doua sarcini(oprite din evolutie).de la pierderea din ianuarie CM mi-a venit doar in aprilie(tratament cu hormoni).dupa primul CM am inceput sa am niste scurgeri galbui,maronii si urit mirositoare.si ceva dureri de burta.am urmat un tratament cu metronidazole.a fost totul ok.mi-a venit CM (doar un pic mai mult decit de obicei si ceva cheaguri).dar surpriza la vreo 10 zile de la ciclu,acea scurgere a inceput iar.doua zile cam mult,dar acum doar un pic.sincer,mi-e cam frica.daca ati mai trecut prin asa ceva,ziceti-mi si mie ce ati facut.pt ca peste vreo citeva luni vreau sa incerc din nou sa am un bebe.si mi-e frica sa nu pierd iar.nu stiu daca cu asa ceva pot ramine insarcinata si sa pot duce sarcina la bun sfirsit.

Mergi la inceput