Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

DA......La doua zile este bine ,caci un spermatozoid poate supravietui intre 24 si 48 ore

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

buna

ms pt raspuns nu cred ca s-a suparat nimeni, eu am facut analize si au iesit bine ma rog o anexita care am tratat-o si sper s-ofi trecut dar o sa mai stam 1-2 luni si daca nimik o sa mergem sa faca si el.

ms o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

mai spuneti-mi si mie va rog daca iei antibiotice si nu te protejezi se poate intampla ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

nu prea m-am exprimat bine :d daca iei antibiotice , nu te protejezi si ramai gravida se poate intampla ceva cu bebe ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

salut depinde si ce antibiotice se iau...de ex penicilinele se zice ca sunt sigure in sarcina....pe cand biseptolul,cefalexin,zanocin,nolicin,tetraciclina doxiciclina in nici un caz sa nu fie administrate in sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_onny spune:

am intels oricum nu am luat decat 1 pastila ca mi-a fost frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns faurneluta spune:

Buna,imi doresc foarte mult un copil.am fost la ginecolog si mi zis ca pot sa raman insarcinata,dar fara nici un rezultat,am inteles ca daca iti pui perinuta sub fund imedeat dupa contact cresc sansele sa ramai insarcinata oare este adevarat va rog sa imi raspundeti daca stiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

fetelor care ati mai patit asa ceva ca mine?....sa ma doara sanii inca de la ovulatie....sau poate imediat dupa....nu stiu exact ziua cand s-a produs,dar oricum...de atunci...am o durere groaznica.pe mine ma mai durea si inaine de cm cu max o sapt...dar acum...sa fie bebe?....nu stiu ce sa zic sa apara simptome atat de repede?pt ca mie trebuie sa-mi vina abia pe 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

incearca sa faci hcg sau poate suferi de sindromul premenstrual ca si mine, dar poate sa fie .

Iti tin pumnii sa fie cu

Anul asta sigur sigur

Ma enerveaza ca nu sunt cum as vrea sa fiu si totusi nu cedez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

asa am zis si eu ca e spm...doar ca a aparut mai devreme decat de obicei...poate da dd si vreun

Mergi la inceput