Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

Buna seara fetelor! Am si eu o nelamurire :( ultimul ciclu l-am avut pe 15 feb(ultimele luni l-am avut de 27 de zile)mi-am facut teste de ovulatie si pe data de 24 mi-au iesit doua liniute rosii,am prestat pana in data de 2 martie in fiecare zi pe data de 11 martie am facut 3 teste de sarcina care au iesit slab pozitive...m-am bucurat enorm dar am zis totusi sa mai fac unul si joi sa vad daca iese liniuta a doua mai colorata si din nefericire a iesit negativ am mai cumparat unul si l-am facut tot cu urina de dimineata dar tot negativ a iesit am facut si testul beta hcg tot joi si a iesit 0 ...nu imi explic de ce au iesit 3 teste pozitive si apoi negative azi suntem in data de 16 si nu au venit rusii, sa mai sper ca pot avea un bebe voi ce ziceti? multumesc si astept raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna Ana
Acele teste pozitive s-ar putea sa fie eronate...mai sunt si pe la noi unele teste la care apare o liniuta de uscare si iti dau impresia ca sunt slab pozitive dar acea liniuta apare dupa timpul de citire recomandat...tie ti-a aparut in minutele recomandate de citire?Testele au fost toate aceeasi marca?Mai ales daca ai avut si beta negativ eu zic ca nu este vorba de o sarcina ci de o dereglare...
Se mai poate intalni situtia ca testele sa fie pozitive si apoi negative,asta insemnand ca a fost un inceput de sarcina si embrionul nu s-a fixat de uter urmand apoi ceea ce se numeste avort menstrual dar la tine nu este cazul pt ca ai avut beta negativ...
In urmatoarele zile va venii menstra cu siguranta daca nu iti recomand un control la gineco pt ca nu e bine cu aceste dereglari menstruale...
Iti doresc numai bine si sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

Merci mult bubuali pentru raspuns :*Testele care le-am facut au fost doua de la clear blue normale si unul alta firma mai ieftina (nu sunt in tara), alea de la clear blue au aparut imediat + ce e drept ca se vedea vag iar alalalt mai ieftin am vazut dupa uscare abia a doua liniuta ca era normal tip stilou...problema e ca nu imi vine si nici simptome nu am decat ma dor sfarcurile si am o scurgere galbuie de vreo saptamana fara miros.Am programare la ginecolog abia marti sper sa fie bine si sa fie doar o dereglare nimic mai mult, doar un ecograf poate m-ar putea lamuri...am aproape un an de cand incerc si aku vreo 3 luni am mers sa fac analizele la sange ,citologicul si papanicolau care au iesit bine, inca sper cu toate ca ma simt dezamagita in fiecare luna cand vad testele negative :( Va doresc la toate sa vi se implineasca dorinta de a fi mama!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya333 spune:

Buna seara!
AnaLary testele clearblue sunt sigure dar si testul de sange beta Hcg este sigur, deci cred ca a fost un inceput de sarcina dar nu s-a fixat bine. Verifica-ti progesteronul, poate aveai nevoie de un tratament de sustinere pe baza de progesteron. Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

Buna fetelor!!! Astept si eu pana marti cand merg la ginecolog sa vad ce se intampla nu mai stiu ce sa mai cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana8021 spune:

Buna fetele,

Am revenit dupa o mica pauza, am tot asteptat sa vad ce se schimba. Din pacate azi dimineata mi-au venit "rusii" . Dezamagire totala. Am crezut pana in ultimul moment ca sunt insarcinata , aveam stari de voma pana sambata, am fost la botezul baietelului surorii mele si nu am putut manca nimic.

Mi-am sunat ginecologul si azi la ora 18 am programare, sunt niste teste care trebuiesc facute in primele zile de menstruatie si in functie de acestea ne pregatim pentru inseminare artificila.

Da Doamne ca sa reusim. Simt de multe ori ca sunt la captul puterii. Luna de luna doar dezamagire, doar teste negative. Farmaciile se imbogatesc pe seama noastra.

Ana imi pare rau ca nu a fost sa fie. Stiu ce simti, mai ales ca ai avut si rezultat pozitiv. Iti tin pumnii pentru marti.

Voua mamicilor multa sanatate la puiutii vostrii si voua sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Buna seara tuturor, am absenta si eu un pic
Ioana, iti inteleg dezam#259;girile cu testele de sarcinanegative care nu se termina...
Eu mai am putin si ma duc sa vad ce zice gine ca bebe nu vrea sa vina
Eu numai peste gravid#259; dau peste tot, sau le vad eu pe toate, una nu-mi scapa
Mie de 2 zile imicurge sânge din nas si azi la job, o colega imi spune "poate esti gravid#259; ca asta e un semn"- asta imi lipsea acum ca sa ma afund mai tare in suparici
I-am spus ca tocmai a trecut ciclul si a zis ca asa a patit si ea. Ii trecuse ciclul(ma rog, vorba vine ciclul, ca daca era gravid#259; nu avea cum sa aiba ciclu) si apoi 3 zile i-a tot sângerat nasul, dupa care a fost la dr care i-a dat vestea ca e gravid#259;(nu era planificat bebe). Of, cum reusesc unele sa faca bebitii repede si noi..ne chinuim si nimic
Va pup si va doresc numai bine si sanatate maxima
Ioana, tin pumnii pt inseminare, sa fie cu succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Buna seara tuturor, am absenta si eu un pic
Ioana, iti inteleg dezam#259;girile cu testele de sarcinanegative care nu se termina...
Eu mai am putin si ma duc sa vad ce zice gine ca bebe nu vrea sa vina
Eu numai peste gravid#259; dau peste tot, sau le vad eu pe toate, una nu-mi scapa
Mie de 2 zile imicurge sânge din nas si azi la job, o colega imi spune "poate esti gravid#259; ca asta e un semn"- asta imi lipsea acum ca sa ma afund mai tare in suparici
I-am spus ca tocmai a trecut ciclul si a zis ca asa a patit si ea. Ii trecuse ciclul(ma rog, vorba vine ciclul, ca daca era gravid#259; nu avea cum sa aiba ciclu) si apoi 3 zile i-a tot sângerat nasul, dupa care a fost la dr care i-a dat vestea ca e gravid#259;(nu era planificat bebe). Of, cum reusesc unele sa faca bebitii repede si noi..ne chinuim si nimic
Va pup si va doresc numai bine si sanatate maxima
Ioana, tin pumnii pt inseminare, sa fie cu succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

Buna, dragele mele ! Pentru mine nu prea e buna :( am fost aseara la ginecolog si am vb doar nu mi-a facut nici un control ca ieri au venit si "uratii".Mi-a dat de facut iar vreo 10 analize la sange in mare parte hormonii din cate inteleg eu scrisul de dr si inca doua chestii o radiografie la tiroida (nu stiu dc are legatura tiroida) si un examen de care mi-e foarte frica histerosalpincografia care a zis ca o sa ma doara .Nu m-a lamurit de ce au iesit testele pozitive nici ea nu isi explica dar a zis ca nu crede ca a fost sarcina neimplantata...mi-e asa de ciuda ca aku tre sa o iau iar de la capat cu analize si radiografii offf cate sacrificii facem sa putem avea o minune in viata noastra dar trebuie sa luptam pentru ceea ce ne dorim!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Ana din cate am citit eu pe la fete hsg nu doare intotdeauna ci doar daca ai vreo trompa infundata,si cica ar fi foarte bine sa iei nospa forte(nu stiu daca se gaseste pe acolo)inainte de operatie...si da se verifica si tiroida sa nu fie cumva autoimuna,si ea ar da probleme in sarcina...
Mult noroc in continuare si tine-ne la curent...ne gasesti si pe acel forum cu,,Felicitari...,,suntem toate fete de treaba si te ajutam cu ce putem...te pup

Mergi la inceput