Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor UN 8 marte fericit !

ioana 80 Ilinca este bine , o simt cum misca deja , de ieri mi-a crescut doza de injectii , asta e important este ca pitica sa fie bine...ne rugam la DD sa fie bine si incontinuare..

hai ca pana le 19 martie mai este timp sa se intample minuni

denissa eu nu as astepta inca 2 saptamani , m-am duce la dr , as alege o doctorita...daca ti-e groaza de altcinava , daca doresti iti recomand eu ...ce sa zic poate ca totusi sa fie cu ochisori







XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

olimp, multumesc frumos

nici azi nu a venit menstruatia si nici nu am semne ca ar vrea sa vina. ultimul test de sarcina il fac maine dimineata si daca tot negative e, olimp, cred ca o sa am nevoie de recomadarea ta :)
nu e vorba de groaza sau ceva, ca tot barbat e si dr meu, dar eu in el am incredere, el mi-a urmarita toata sarcina si a fost f bine totul...dar daca asa stau treburile, va trebui sa merg la altcineva pt un control, pana vine el la cabinet inapoi....

va tin la current

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa cu cea mai mare placere iti pot recomnada ...sunt draguti si nu te fac sa te simti stanjenita ...ceea ce e important . Eu merg la doi dr. si femeie si bartat asa ca ai de unde alege...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

perfect olimp...multumesc oricum si daca e sa fie bebe si daca nu...tot trebuie sa merg cat de repede

astazi am fost balonata toata ziua....dar atat...sper ca nu vine menstruatia.. ca mi s-a dus penultima sperantam ca ultima e doctorul, care nu cred ca da gres...
restul viitoare mamici...noutati?

va pup cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

denissa dada te hotarasti da un semn...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya333 spune:

Buna fetelor!
Sunt si eu o aspiranta la a fi mamica, in decembrie 2012 am ramas insarcinata dupa 1 an de zile de incercari dar s-a oprit in evolutie la 5-6 saptamani. Deocamdata nu am banii necesari pt a face profilul de trombofilie dar v-as ruga sa imi spuneti daca exista si alte teste de coagulare pe care sa le fac mai curand sa vad si eu daca sunt suspecta de trombofilie. Va multumesc.
Sarcina usoara fetelor gravidute si Doamne Ajuta pe toata lumea sa avem un bebe cat mai curand..
Denissa, ai putea face un test de sarcina din sange, beta Hcg. Acesta este cel mai sigur.. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

yulia333 imi pare rau pentru pierderea suferita ....

nu stiu sa fie alte analize care sa demonstreze daca ai trombo sau nu , la mine INR , timpii de coagulare sunt buni la analize , dar trombofilia e mai perfida dacat atat....

daca ti-e greu financiar fa macar pachetul de baza 2-3 mutatii si oricum daca una este pozitiva tratamenul este aceleasi pentru toate mutatiile.

iti doresc cat mai repede sa ramai insarcinata ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

23 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulya333 spune:

Multumesc mult olimp pt raspuns!
Sarcina usoara in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dennissa spune:

Fetelor, vreau sa va spun ca sunt in a doua luna de depresie post ciclu
Mi-a venit azi dimineata urâtul
Deci testele bine au aratat, nu stiu de ce am mai sperat eu in minuni

Am fost fffff separat dimineata, acum m-am mai linistit, am coborât cu picioarele pe p#259;mânt si asta e,o iau de la capat , problema e acum cum imi calculez perioada fertile, ovulatia etc....ca practic eu de ddoua luni am cm la 41-47 zile...
Simt ca ma lasa puterile
Saptamanaviitoare ma duc la medic, olimp, am gasit o dr de care zice lumea ca e f ok, asa ca ma duc la ea sa vad ce zice, dar cred ca am nevoie si de un psiholog ca o iau razna

Deci inca o luna ratata

Va pup, noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana8021 spune:

Buna dimineata Dennissa,
Imi pare rau ca au venit "uratii". Stiu ca este usor sa zici capul sus si mergi inainte da nu este asa.

Suntem alaturi de tine si iti tinem pumnii cu noua dr. si data viitoare va fi cu

DD poate se indura si de noi, si atunci cand o sa-l avem pe o sa fie cel mai alintat si noi o sa fim cele mai fericite mamici.

Capul sus si tine-ne la curent.

O zi frumoasa.

Mergi la inceput