Pot ramane insarcinata daca…?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

buna fetelor...si eu sunt o aspiranta la care se lasa asteptat.cand vad ca suntem atat de multe in situatia aceasta imi vine dar asta e cu credinta in d-zeu poate se vor rezolva si problemele noastre.eu sunt diagnosticata cu uter infantil de care s-au prins doua sarcini,dar care au esuat cu avorturi menstruale.pana acum vreun an nici nu-mi doream foarte mult un copil,dar acum cand vreau nu vrea sa mai vina el si sunt atat de dezamagita luna de luna....de 3 luni mi s-a prescris tratament cu utrogestan...acum a treia luna din prima zi a cm iau zanocin,indometacin si metronidazol pt ca in mai sunt programata la hsg..sunt cam speriata pt ca mi-e frica de rezultat nu de durerea fizica de care se vorbeste ca ar fi in aceasta procedura...pt bebita suport orice.sper sa nu fie nimic grav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

imi pare rau kitty. si eu astept sa-mi treaca cm si sa merg la ginecolog sa vad ce-mi zice. fetele cu ovare polichistice astept sa-mi scrieti ce tratamente a-ti luat voi.



aspiranta la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

ina-bubulina ai cm regulat dak tu ai ovare polichistice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

buna sa stii ca cm este regulat imi vine la 30 de zile in fiecare luna. mi-a intarziat in luna octombrie 2 zile atat si am zis ca sunt insarcinata dar de unde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

in general ovarele polichistice se asociaza cu lipsa cm,dar la tine vad ca e un lucru bun ca-ti vine regulat.temperatura bazala ti-ai luat-o sa vezi daca ovulezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

buna nu mi-am luat temperatura in schimb luna asta o sa fac teste de ovulatie sa vad daca ovulez si in ce zi. stii ce ma ingrijoreaza ca nu-mi curge foarte mult. inainte sa iau anticonceptionale imi curgea foarte mult si ma tinea si 7 zile acum 3-4 si este foarte putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

asa am patit eu luna asta...m-am gandit ca probabil din cauza antibioticelor mi-a venit f putin:prima zi mai abundent si in rest mai deloc si in trei zile s-a si terminat,ceea ce la mine tinea 6 zile.la tine poate fi si cauza hormonala...pt ca ac contin hormoni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

buna nu mai stiu ce sa zic astept sa merg la dr sa vad ce-mi zice. si astept sa-mi dai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

astept sa vedem daca se prinde luna aceasta...si apoi la hsg...si tu sa vii cu vesti ce ai facut la doctor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina-bubulina spune:

buna sanatate multa si sa te ajute Dumnezeu. sper sa vin cu vesti bune saptamana viitoare.




aspiranta la

Mergi la inceput